جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/02/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3590

 كوتاه هنري  

همزمان با نمايشگاه کتاب تهران
کتاب دکتر ولايتي با حضور بيش از صد ناشر خارجي  رونمايي مي شود
فرهنگسراي ملل درراستاي برپايي بيست وسومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران اقدام به برگزاري نشستي با حضور بيش از صد ناشرخارجي در محل فرهنگسراي ملل مي نمايد. به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه يک دنياي امروز نيازمند ارتباطي آگاهانه وفرهنگي است که اصحاب قلم وانديشه پرچمدار اين حرکتند،به همين منظورفرهنگسراي ملل نشستي را با حضورجمع کثيري از ناشران بخش بين الملل نمايشگاه کتاب برگزار مي کند.اين برنامه بهانه اي در جهت تبادل فکري فرهنگي اساتيد وانديشمندان مختلف از گوشه گوشه جهان وحضور چشمگيرفرهنگسراي ملل در فضاي نشر وبين الملل است . دربخش ديگري از اين مراسم  کتاب فرهنگ وتمدن اسلام درايران دکتر ولايتي با حضورآقاي پرويزمعاونت وزارت ارشادوآقاي اشعري رئيس کتابخانه ملي رونمايي مي شود. اين برنامه روز يکشنبه مورخ 19ارديبهشت ماه از ساعت 19در فرهنگسراي ملل برگزار مي شود.علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به فرهنگسراي ملل واقع در بزرگراه آيت ا... صدر ،بلوار قيطريه ،فرهنگسراي ملل مراجعه ويا با تلفن هاي 22246985-22671718تماس حاصل نمايند.

«صداي عبرت» اين بار از اعتياد مي گويد
برنامه «صداي عبرت» کاري از گروه جامعه راديو ايران است که پنج شنبه هاي هر هفته از ساعت 20:11 به مدت 40 دقيقه به نويسندگي کاظم برقمدي سبزواري و تهيه کنندگي محمد طارمي پخش مي شود. به گزارش روابط عمومي راديو ايران، برنامه نمايشي «صداي عبرت» در چهار قسمت تهيه شده است که به موضوع اعتياد و موادمخدر مي پردازد. مرجانه گلچين، فريبا متخصص، ويدا شهشهاني، مسعود ابوسعيدي، علي گوهري، محمود جعفري، محموود عمادپور از جمله بازيگران «صداي عبرت» هستند.

نمايش راديوهاي قديمي در نمايشگاه کتاب تهران
شبکه راديويي تهران، براي پنجمين سال متوالي، راديوهاي قديمي و ابزارآلات  ضبط صدا را در معرض ديد عموم قرار داده است.
مدير روابط عمومي شبکه راديويي تهران در گفت و گو با ستاد خبري بيست و سومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، اين دستگاه ها را متعلق به سال هاي 1890 تا 1980 ميلادي دانست و گفت: اين دستگاه ها شامل ضبط ريلي، ضبط خبرنگار پرتابل، باندهاي آمپلي فاير، گيرنده هاي راديويي، فرستنده هاي راديويي، باند، ساعت استوديو و راديوهاي قديمي ساخت آلمان، آمريکا، نروژ و سوئيس است.
وي از افزايش تعداد دستگاه-ها در اين نمايشگاه نسبت به سالهاي پيش خبر داد. غرفه شبکه راديويي تهران در ايوان شمالي شبستان واقع است.

 معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي عنوان کرد
ضرورت حضور فعال بخش خصوصي در عرصه هنر
يکي از مشکلاتي که در استان ها وجود دارد اين است که در مواردي فضاهاي غير استانداردي به تئاتر اختصاص مي يابد. به گزارش روابط عمومي معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، حميد شاه آبادي چهارشنبه شب در جمع هنرمندان تئاتر قم گفت: مي بايست با مشارکت هنرمندان بهترين استفاده از اين فضاها صورت گيرد و در راستاي تجهيز آنها اقدام شود، همچنين تشکيل گروه هاي تئاتري و سامان بخشيدن مجدد آنها و ارتباط تنگاتنگ با اين گروه ها از برنامه هاي آينده ما است. معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه سه هزار آموزشگاه آزاد هنري داراي مجوز در کشور  فعاليت مي کنند، بيان داشت: از بين اين تعداد متاسفانه فقط 70 آموزشگاه به هنرهاي نمايشي اختصاص يافته است و اين نشان مي دهد که بخش خصوصي حضور فعال و پويايي در اين عرصه ندارد. با توجه به ضرورت حضور افراد کارشناس و متخصص درحوزه فرهنگ و هنر مي بايست در بخش هايي که بخش خصوصي کمتر حضور و مشارکت دارد، زمينه تعامل با آنها فراهم شود تا حضوري پويا و جدي تر داشته باشند               شاه آبادي در ادامه گفت: يکي از مهمترين  برنامه ها  در سال جاري هماهنگي بين آموزشگاههاست و با بررسي هايي که انجام خواهد شد، سعي مي شود آموزشگاهها به لحاظ کيفي تقويت شوند و ارتقا يابند.وي همچنين در مراسم ارديبهشت تئاتر استان قم که در تالار غدير کتابخانه آيت الله خامنه اي برگزار شد، بر توليد نمايشنامه هايي که با زندگي و مسايل اجتماعي ملت ايران ارتباط دارد تاکيد کرد و گفت: دين اسلام تمام موضوعات و مضاميني را که با زندگي اجتماعي بشر ارتباط دارد در خود جاي  داده است.شاه آبادي با اشاره به فعاليت هاي هنري در استان قم گفت: همه باور داريم که استان قم بيش از امکاناتي که به آن اختصاص يافته فعاليت هنري داشته است و گروه هاي تئاتري بايد تلاش کنند تا اثر بخشي تئاتر را به مسئولان کشور و استاني بيش از گذشته نشان دهند.

 جشنواره سلامت در فرهنگسراي بهمن 
جشنواره سلامت با هدف ارتقا» فرهنگ سلامت و تاکيد بر تغذيه سالم از 18 ارديبهشت الي 21 ارديبهشت در فرهنگسراي بهمن برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي بهمن مسابقه آشپزي ويژه جشنواره سلامت شامل تهيه انواع غذاهاي سنتي و آش دوغ و کشک و بادنجان و ... مي باشد اين برنامه در راستاي ترغيب و اهميت غذاهاي سنتي خواص و نوآوري در تهيه غذا تزئين و کيفيت آن مورد توجه خواهد بود و به نفرات برترجوايز نفيسي اهدا خواهد شد. اين گزارش مي افزايد در بخش ديگري از جشنواره همايشي با عنوان  تغذيه سالم  با شعار  شير يني زندگي  برگزار خواهد شد که در آن کارشناسان علم تغذيه از جمله دکتر نواب پور بررسي موضوعهايي پيرامون تغذيه و سلامت مي پردازند. گفتني است همايش يادشده روز 18 ارديبهشت ساعت 17/30 الي 19 در سالن مبارک برگزار خواهد شد.
همچنين در راستاي برپايي جشنواره سلامت نشست موسيقي با رويکرد سلامت و فرهنگ شنيداري موسيقي در روز 19 ارديبهشت ساعت 20 در سالن مبارک برگزار خواهد شد.علاوه بر اين تندرستي با ورزش در راستاي تاثير ورزش در سلامت جسم روان با ارائه مسابقه هاي ورزشي در رده هاي مختلف  سني در تاريخ 19 ارديبهشت در فضاي باز برگزار مي شود.گفتني است درجشنواره سلامت برنامه اي  با نام  شکرانه سلامت به پاس اين موهبت الهي جمعي از علاقمندان 21 ارديبهشت ساعت 10 صبح به عيادت جانبازان بالاي %70 مجتمع امام خميني و مجتمع ولي عصر بيمارستان ساسان به ياد هشت سال دفاع مقدس مي روند.
شرکت در همه برنامه هاي جشنواره سلامت براي  عموم علاقمندان آزاد مي باشد .
نشاني : ميدان راه آهن - ميدان بهمن- فرهنگسراي بهمن - سالن مبارک تلفن:  3-55058892 
                    
جشنواره استکهلم از گاس ون سنت تقدير مي کند
بيست و يکمين دوره جشنواره فيلم استکهلم از گاس ون سنت فيلمساز صاحب سبک آمريکايي تقدير به عمل مي آورد.
به گزارش مهر از ورايتي جشنواره فيلم استکهلم که از 17 تا 28 نوامبر (26 آبان تا 7 آذر) در پايتخت سوئد برگزار مي شود جايزه ويژه الهام بخشي خود را به ون سنت اهدا مي کند. ون سنت علاوه بر دريافت اين جايزه در طول برپايي جشنواره يک کارگاه آموزشي هم برگزار مي کند.
گيت شينيوس مدير جشنواره فيلم استکهلم در اين باره گفت: فيلم هاي گاس ون سنت و الهام بخشي اش به جريان سينماي متفاوت آمريکا و ستايش از تلاش هاي اين فيلمساز از محورهاي اصلي جشنواره بيست و يکم استکهلم خواهد بود.
فهرست بلند بالاي شاهکارهاي ون سنت شامل آثاري چون "آيداهوي خصوصي من" ، "مردن براي..." ، "فيل"، " پارانوئيد پارک" و اين اواخر "ميلک" همواره مورد ستايش جشنواره ها، منتقدين و محافل سينمايي بوده اند.
آخرين فيلم ون سنت با عنوان "ميلک" سال گذشته برنده دو جايزه اسکار بهترين بازيگر نقش اول مرد (شان پن) و بهترين فيلمنامه غير اقتباسي شد.
ون سنت هم اکنون مشغول انجام مراحل فيلم جديد خود با عنوان "بي قرار" است. ميا واسيکوفسکا و شويلر فيسک در اين فيلم به نقش آفريني پرداخته اند که در اوائل سال 2011 اکران خواهد شد.
از برندگان پيشين جايزه الهام بخشي جشنواره استکهلم مي توان به تاد سولوندز، وونگ کار واي، وس اندرسن و تري گيليام اشاره کرد.

 تابلوي نقاشي پيکاسو 106 ميليون دلار فروخته شد
 يکي از آثار مشهور پيکاسو با شکستن رکود فروش آثار هنري به قيمت 106 ميليون دلار در حراجي  نيويورک فروخته شد.
به گزارش  فارس به نقل از بي بي سي، يک تابلوي متعلق به پابلو پيکاسو  نقاش مشهور اسپانيايي است در حراجي کريستي نيويورک به قيمت 106 ميليون دلار به فروش رسيد.
بنا بر اين گزارش، فروش 106 ميليون دلاري اين تابلو توانست ضمن شکستن رکود فروش آثار هنري در جهان، بار ديگر اين رکورد را در اختيار پيکاسو قرار دهد.
البته موضوع اين تابلو با ارزش هاي اخلاقي جامعه ما سازگار نيست.
پيش از اين فروش نقاشي Pipe la a Garcon پيکاسو در 2004 رکوردار فروش آثار هنري در جهان بود.
اين گزارش افزود: نقاشي پيکاسو که توسط يک ناشناس و از طريق تلفن خريداري شد، پيش از اين در اختيار يک مجموعه دار لس آنجلسي بوده که اين نقاشي را از سال 1950 در مجموعه خود نگهداري مي کرده است.
مسئولان حراجي کريستي در نيويورک انتظار داشتند اين نقاشي پيکاسو تا سقف 70 تا 90 ميليون دلار به فروش رسد.
پيش از اين رکورد فروش تابلو نقاشي در جهان متعلق به اثر جاکومتي با 104 ميليون دلار بوده است.

تصويربرداري تله فيلم «آشفتگي» آغاز شد
 تصويربرداري اپيزود «آشفتگي» از فيلم تلويزيوني «سينا حمزه اي» آغاز شد.
 سينا حمزه اي به تازگي آشفتگي را که يک اپيزود از يک فيلم تلويزيوني است، مقابل دوربين برد. حمزه اي پيش از اين ساخت چند فيلم کوتاه و يک کار بلند به نام (يک داستان ناتمام) را در کارنامه هنري خود دارد. اپيزود آشفتگي را در کلانتري حوالي هفت تير کليد زده است. آشفتگي روايت زندگي جواني است که طي يک اتفاق محکوم به قتل مي شود. اپيزود دوم از اين فيلم تلويزيوني به زودي با عنوان (روزي براي قضاوت) تصويربرداري مي شود.
عوامل ساخت اين فيلم تلويزيوني عبارتند از: کارگردان: سينا حمزه اي، تهيه کننده:کرامت پور شهسواري، فيلمنامه: علي دلگشايي، مدير تصوير برداري:فرشاد گل سفيدي، مدير توليد:مسعود شرفي کيا، صدابردار: منصور شهبازي، طراح صحنه و لباس: پيام موسوي، تدوين: کامران جاهدي، طراح چهره پردازي: زهره سيه پوش، مجري طرح: محمد حمزه اي، منشي صحنه: افسون تختي، عکاس:بهرنگ دزفولي زاده، روابط عمومي: بهناز شيرباني، دستيار کارگردان و برنامه ريز: ايمان غيرتمند.
بازيگران: شهنام شهابي، احمد زالي، سيروس ميمنت، حشمت آرميده، سارا کهربايي، حميد برزو و رضا توکلي.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته