جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 3602

  مدير کل آموزش و پرورش خوزستان:
 رسانه ها مي توانند مکمل آموزش و پرورش باشند 

اهواز - خبرنگار آفرينش
 مدير کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: رسانه ها نقش مهم و با اهميتي در اين نهاد مردمي و عمومي ايفا مي کنند تا جايي که مي توان گفت مکمل آموزش و پرورش هستند.
رحمان فلاحي در نشست هم انديشي رسانه هاي استان خوزستان و مسئولان آموزش و پرورش استان اظهار داشت: همفکري رسانه ها با بدنه آموزش و پرورش موفقيت هاي چشمگير و تاثيرگذاري را در پي دارد.
وي در تبيين ميزان اهميت نقش رسانه ها در فرايند کار روابط عمومي ها، افزود: فرهنگ عمومي به شدت در مدرسه تاثيرگذار است و رسانه ها نقش بي بديلي را در اين حوزه ايفا مي کنند.
مدير کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه گفت : بايد تلاش کنيم تا تعامل بيشتري بين رسانه ها و آموزش و پرورش ايجاد شود و در کنار هم براي تحقق اهداف تعليم و تربيت به طور کامل در کشور بکوشيم.
فلاحي با اشاره به ويژگي  هاي رسانه  ، گفت:  برقراري ارتباط با توده  عظيمي از مردم، توزيع و انتشار سريع اخبار، باز توليد پيام و هزينه بسيار کم براي انتشار اخبار از ويژگي  هاي رسانه هاست.
وي اذعان گفت : آموزش و پرورش بزرگ ترين دستگاه اجرايي از نظر حجم و گستردگي است و رسانه ها بايد آن را به مفهوم واقعي خود دريابند و براي تحقق اهداف آموزش و پرورش تلاش کنند.
اين مقام مسئول در امور فرهنگي و آموزشي خوزستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه رسانه هاي استان خوزستان به اهميت توجه در زمينه اطلاع رساني در خصوص مسائل آموزش و پرورش پي برده اند و فعاليت هاي قابل قبولي را از خود نشان داده اند.
فلاحي با بيان اينکه آموزش و پرورش به طور مستقيم در راستاي انسان سازي فعاليت مي کند و رسانه ها نيز در پي فرهنگ سازي هستند، گفت: هر دو اينها زير مجموعه انسان سازي محسوب مي شوند به عبارتي ديگر رسانه ها و اداره کل آموزش و پرورش استان دو بال يک حرکت عظيم هستند که با تعامل با يکديگر مي توانند به سر منزل مقصود برسند.
گفتني است در اين نشست، سرپرستان رسانه هاي کشوري در استان خوزستان و مديران رسانه هاي استاني نظرات و پيشنهادات خود را در راستاي تعامل هرچه بيشتر با آموزش و پرورش ارائه دادند.
همچنين با موافقت رئيس سازمان آموزش و پرورش استان مقرر شد يک اتاق فکر ويژه رفع مشکلات تشکيل شود و نمايندگان رسانه ها در اين اتاق فکر حضور خواهند داشت .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته