جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

  در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس:
 همايش منطقه اي دستاوردهاي نوين در زراعت و نانوتکنولوژي برگزارشد  

  رباط کريم- خبرنگار آفرينش
همايش منطقه اي دستاوردهاي نوين در زراعت و نانوتکنولوژي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش، در ابتداي اين همايش دکتر معاوني معاونت پژوهشي واحد ضمن خيرمقدم به شرکت کنندگان بااشاره به سوره اي از قرآن  گفت: خداوند متعال مي فرمايند: در زمين دانه هاي گوناگون و درختاني از انگور و خرما قرار داديم که همه آنها بر يک ريشه مي رويند که بي ترديد براي مردم نشانه هايي از نشانه هاي خداوند است.
وي اظهار داشت: در اين کلام اهميت خاک، زمين، درختان و برتري بعضي از محصولات بر ديگر محصولات مشهود است. در واقع کشاورزي صنعتي پيچيده با ريسک بالاست که نه تنها حساسيت مردم براي تامين غذا را به خودش تخصيص داده است، بلکه برخي از دولت ها بر اين موضوع اختلاف نظر و حساسيت دارند و عامل توسعه اقتصادي برخي از کشورها کشاورزي مي باشد که بسياري از درآمدهاي غيرنفتي را به خودش اختصاص مي دهد.
 وي در ادامه تصريح کرد: استفاده از نانوتکنولوژي دربخش کشاورزي در کشورمان کمتر مورد توجه قرار گرفته است درحالي که مي تواند کشاورزي را دگرگون سازد.
دبير اين همايش خاطرنشان ساخت: دانشگاه آزاد اسلامي توانسته منابع انساني خوبي در بخش هاي مختلف تامين کند، بخصوص در زمينه کشاورزي از سال 1367 تاکنون فارغ التحصيلان مجربي تحويل جامه داده است.
وي ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس دانشگاهي جوان و داراي پتانسيل رو به رشدي مي باشد که افتخار دارد طي دو سال، چهار همايش منطقه اي برگزار نموده است و ما اميدواريم با راه اندازي مرکز تحقيقات گياهان دارويي در زميني به مساحت 15 هکتار نقش مهمي در توسعه کشاورزي منطقه داشته باشيم.
در اين همايش که در دو نوبت برگزار شد، در نوبت صبح بعد از سخنراني علمي دکتر داود حبيبي، آقايان بهلول عباس زاده، صمد مبصر، حسن برجي و خانم ها عاطفه اسماعيل زاده، بنفشه بهشتي منفرد، محيا گلشن و مانا غلامپور به ارائه مقالات خود به صورت سخنراني پرداختند.
گفتني است دراين همايش دکتر سيدعليرضا ولدآبادي، دبير علمي آن دکتر پيام معاوني و دبير اجرايي آن مهندس حسين علي آبادي فراهاني بود، اساتيد فرهيخته اي همچون دکتر علي کاشاني از اساتيد دانشگاه تهران، دکتر سيدعلي محمد مدرس ثانوي از اساتيد دانشگاه تربيت مدرس تهران و دکتر محمد منشوري از اساتيد دانشگاه شهيدبهشتي و علوم تحقيقات تهران و ساير اساتيد دانشگاه، محققين و دانشجويان حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته