جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

 با دانشگاه ها
  دانشگاه امام صادق عليه السلام 

دانشگاه امام صادق (ع) در سال 1361 شمسي مقارن با سالروز ولادت حضرت محمدمصطفي (ص) و امام صادق(ع) به رياست حضرت آيت الله مهدوي کني ، شاگرد و يار ديرين حضرت امام خميني(ره) تشکيل شد. هيات موسس اين دانشگاه از ميان شخصيت هايي چون حضرت آيت الله خامنه اي و حضرات آيات مشکيني، مهدوي کني، اميني، امامي کاشاني و... بودند. دانشگاه در ابتدا با   سه رشته معارف اسلامي و تبليغ (الهيات)، معارف اسلامي و علوم سياسي، معارف اسلامي و اقتصاد، در مقطع کارشناسي ارشد پيوسته، آغاز به کار کرد. گروهي از جوانان متعهد و مستعد کشور از همان سال هاي آغاز تاسيس، براي تحصيل به اين دانشگاه وارد شدند. دانشگاه امام صادق(ع) به دنبال گسترش رشته هاي تحصيلي و بالا بردن کيفيت و کميت آموزشي خود، در سال 1369 دو رشته ديگر "معارف اسلامي و مديريت" و "معارف اسلامي و حقوق" را در مقطع کارشناسي ارشد به مجموعه رشته هاي موجود اضافه نمود. در سال 1371 دوره هاي مقطع دکتري در اين دانشگاه در چهار رشته الهيات، علوم سياسي، علوم اقتصادي، و فرهنگ و ارتباطات تاسيس شد و در سال 1382 ششمين رشته در مقطع کارشناسي ارشد پيوسته تحت عنوان «معارف اسلامي و فرهنگ و ارتباطات» ايجاد شد.
اين دانشگاه علاوه بر رشته هاي کارشناسي ارشد پيوسته داراي رشته هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته نيز مي باشد که تاکنون دو رشته «انديشه هاي سياسي در اسلام» وابسته به دانشکده معارف اسلامي و علوم سياسي و «تاريخ تشيع» وابسته به دانشکده معارف اسلامي و فرهنگ و ارتباطات تاسيس و دانشجو گرفته است. 
دانشگاه به ايجاد و گسترش دوره هاي دکتري در رشته هاي مختلف اهتمام فراوان دارد و درحال حاضر دوره هاي دکتري علوم اقتصادي (با گرايش هاي اقتصاد رياضي، اقتصاد پولي و...) الهيات و معارف اسلامي (با گرايش هاي فقه و اصول، فلسفه و کلام و قرآن و حديث) علوم سياسي (با گرايش هاي انديشه سياسي اسلام، مطالعات سياسي جهان اسلام، مطالعات ايران و جامعه شناسي سياسي)، فرهنگ و ارتباطات، حقوق (با گرايش هاي  خصوصي و جزا ) در اين دانشگاه داير مي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته