جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

 كوتاه و خواندني  

 دکتر احدي:وقف دانشگاه آزاد اسلامي وقفي ماندگار و با ارزش است
دکتر احدي رئيس منطقه يک دانشگاه آزاد اسلامي ضمن شرکت در مراسم گراميداشت سالروز آزاد سازي خرمشهر کلنگ ساخت ساختمان سلف سرويس، استادسرا و مجموعه ورزشي واحد بيضا را به زمين زد.
به گزارش آنا، اين مراسم با حضور حاج آقا شجاعي فرد دبير منطقه يک دانشگاه، اعضاي تشکل هاي دانشجويي، امام جمعه بخش بيضا، کارکنان، دانشجويان و فرهيختگان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بيضا برگزار شد.
در ابتدا غلامحسين زارع رئيس واحد بيضا ضمن خيرمقدم به مدعوين و شرکت کنندگان ياد و خاطر شهداي هشت سال دفاع مقدس را گراميداشت و گزارشي از عملکرد واحد ارائه نمود.
سپس دکتر احدي ضمن تجليل از مقام والاي شهدا، فتح خرمشهر را از عنايات خداوند منان دانست و خاطرنشان کرد: در وضعيت کنوني دشمن شبيخون فرهنگي را در دستورکار خود قرار داده و وظيفه مسئولين و دانشجويان را دفاع در بعد فرهنگي اين جبهه دانست. وي همچنين وقف دانشگاه آزاد اسلامي را وقفي ماندگار و با ارزش تلقي کرد و دهه چهارم دانشگاه را بسيار روشن و دانشگاه آزاد اسلامي را هم تراز با دانشگاه هاي بزرگ و معروف دنيا در تمامي علوم محسوب نمود.
برگزاري نشست اعضاي تشکل هاي دانشجويي باحضور اعضاي تشکل هاي دانشجويي واحدهاي مختلف ازديگر برنامه هاي بازديد يکروزه رئيس منطقه از واحد بيضا بود. در ادامه کلنگ ساخت ساختمان سلف سرويس، استادسرا و مجموعه ورزشي به دست دکتر احدي به زمين زده شد.
 
در واحد تاکستان برگزار شد;
همايش عقلانيت و معنويت در دفاع مقدس
در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر همايشي تحت عنوان عقلانيت و معنويت در دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي تاکستان برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تاکستان، در اين همايش ابتدا دکتر منصوري لاريجاني از نويسندگان کشور بااشاره به اينکه بهترين منفعت انسان در زندگي، سعادت ابدي و هميشگي خواهد بود، اظهار داشت: متاسفانه خيانتي که فلاسفه غرب در حق بشريت انجام داده اند اين است که معنويت را بدون دين جلوه داده اند اما در ايدئولوژي دفاع مقدس اين منافع در قالب دين و اجر اخروي موردنظر است و به همين خاطر است که هرچه زمان پيش مي رود ارزش شهداي دفاع مقدس بيشتر مي شود.
در ادامه سردار آبنوش فرمانده سپاه استان قزوين شهدا را فدايي جامعه دانست و بيان داشت: شهداي ما هم مي توانستند به حيات خودشان ادامه دهند اما خود اين راه را انتخاب کردند و از زندگي خودشان گذشتند و اکنون وظيفه ما اين است شکاف ايجاد شده بين آن نسل و جوانان امروز را کم کنيم تا با آن نسل طلايي آشنا شوند، زيرا نسل امروز از سرمايه هاي ناب نظام هستند.
در پايان حجت الاسلام فخرزاده از اساتيد تاريخ شفاهي انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به اينکه فضاي حاکم بر جبهه ها فضايي معنوي بود، افزود: هرکسي که در فضاي معنوي آن دوران قرار مي گرفت خود به خود رنگ آن دوران را مي گرفت و حتي افراد ناخالص هم با قرار گرفتن در آن فضا به خلوص مي رسيدند و ساختار حاکم بر جنگ متناسب با فرهنگ انقلابي و فرهنگ ديني جامعه ما بود و امروزه نيز دانشگاه بايد پيش قدم باشد تا ساختارهاي جامعه کنوني را با فرهنگ ديني مان منطبق کند.
گفتني است اين همايش به همت گروه معارف اسلامي واحد تاکستان با همکاري بنياد حفظ و نشر ارزش هاي دفاع مقدس استان قزوين برگزار شد.

توسط دانشگاه آزاد اسلامي قزوين صورت مي گيرد;
برگزاري جلسه با موضوع "مهندسي زلزله" در کنفرانس پاسفيک
دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در دوازدهمين کنفرانس مهندسي سازه و ساخت و ساز آسيا - پاسفيک برگزاري يک جلسه ويژه را بر عهده دارد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، پس از مکاتبات صورت گرفته توسط مرکز تحقيقات صنعت ساختمان دانشگاه با مسئولان برگزار کننده  کنفرانس پاسفيک، با برگزاري يک جلسه ويژه در کنفرانس در زمينه مهندسي زلزله توسط دانشگاه آزاد اسلامي قزوين موافقت به عمل آمد.
کنفرانس پاسفيک سال جاري در هنگ کنگ برگزار خواهد شد.

 کسب نخستين رتبه بين المللي واحد اسلامشهر در نخستين دوره از مسابقات بين الملللي بتن ايران در تبريز
در نخستين دوره از مسابقات بين الملللي بتن ايران در تبريز، تيم بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر، در رشته "مکعب بتني هدفمند" توانست با افتخار مقام سوم را در سطح ملي - بين المللي و مقام نخست دانشگاه هاي آزاد اسلامي را از آن خود نمايد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اسلامشهر، نخستين دوره از مسابقات بين المللي بتن ايران در تبريز با کسب مقام برتري توسط تيم بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در رشته مکعب بتني هدفمند به پايان رسيد.
دراين دوره از مسابقات 90 تيم دانشجويي از45 دانشگاه داخلي (دانشگاه هاي سراسري، آزاد اسلامي، پيام نور، علمي و کابردي) و خارجي (از کشورهاي ترکيه، جمهوري آذربايجان) شرکت نمودند که تيم بتن واحد اسلامشهر توانست مقام سومي اين دوره از مسابقات بين المللي را بدست آورد. اين درحالي است که تيم بتن واحد اسلامشهر در بين تيم هاي شرکت کننده از دانشگاه هاي آزاد اسلامي سراسر کشور در رشته مکعب بتني هدفمند حايز رتبه نخست گرديد.
شايان ذکر است با کسب اين رتبه شمار عناوين کسب شده توسط تيم بتن واحد اسلامشهر در طي سه سال گذشته  به 24 رتبه ملي و بين المللي رسيد.
 
برگزاري همايش سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر در واحد نراق
همايش سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر به همت بسيج دانشجويي واحد نراق در تالار علامه نراقي اين دانشگاه برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد نراق، دراين همايش ابتدا رئيس دفتر فرهنگ اسلامي واحد نراق ضمن خيرمقدم به حاضران شرکت کننده در همايش گفت: ماه خرداد براي ملت ايران ماه حماسه هاي بزرگ مي باشد و حوادث سرنوشت سازي در اين ماه براي ما رقم خورده است. يکي از وقايع درخشان اين ماه که هديه الهي بود آزادي خرمشهر مي باشد.  حجت الاسلام سعادتي ادامه داد: عمليات بيت المقدس اوج و قله بسيار رفيع 8سال دفاع مقدس است و عملياتي گسترده تر و باعظمت تر اين عمليات و فتحي درخشان تر و تاثيرگذارتر از فتح خرمشهر نبوده است. رئيس دفتر فرهنگ اسلامي واحد نراق با اشاره به وحدت کلمه اي که در آن دوره وجود داشت افزود: در آن زمان  همه رزمندگان اسلام يک هدف داشتند و آن بيرون راندن متجاوز و برگرداندن آنچه از سرزمين ايران که تحت اشغال بيگانه بود. در ادامه سرهنگ حسيني از فرماندهان دفاع مقدس به بيان علت وقوع جنگ پرداخت، وي مهمترين علت وقوع جنگ را وقوع انقلاب اسلامي دانست چراکه با وقوع انقلاب اسلامي تمام منافع ابرقدرت ها در منطقه خليج فارس به خطر افتاد. سرهنگ حسيني در ادامه به بحث تحليلي در مورد دفاع مقدس پرداخت که شامل سه بخش زمينه وقوع جنگ، تاريخچه دفاع مقدس و دستاوردهاي دفاع مقدس بود. وي بااشاره به عمليات بيت المقدس گفت: اين عمليات يکي از مهمترين عمليات هاي دوران جنگ بود که سه مرحله داشت و مرحله سوم آن آزادسازي خرمشهر بود. فرمانده دفاع مقدس تصريح نمود: در اين عمليات 19000 اسير به اسارت گرفته شد و وسعت عملياتي آن 6000 کيلو مترمربع بود. وي در پايان به رسالت دانشجوي امروز اشاره کرد و گفت امروز دانشگاه هاي ما بايد با راه اندازي کرسي هاي آزادانديشي زمينه را فراهم نمايند تا دانشجوي امروز بتواند عقايد خود را بيان نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته