جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

  پاسخ عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس به منتقدان وقف دانشگاه آزاد اسلامي:
 وقف اموال دانشگاه آزاد اسلا مي به سوالات و شبهات پاسخ داد و بسياري از معادلات را حل کرد 

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: دانشگاه آزاد اسلامي مصداق بارز اصل 44 قانون اساسي است و نقش مهمي در توسعه علم و دانش و فرهنگ در ميهن اسلامي مان داشته است.
به گزارش آنا، دکتر عباسعلي نورا در آستانه بيست و هشتمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در پرتوي تلاش هاي مجدانه مسئولان نظام، مقام معظم رهبري، آيت الله هاشمي رفسنجاني و دکتر جاسبي شکل گرفت و حضرت امام(ره) با اهداي يک ميليون تومان ازتاسيس اين دانشگاه حمايت کردند.
نماينده مردم زابل، زهک و هيرمند در مجلس شوراي اسلامي، تربيت 1/5 ميليون دانشجو، 3 ميليون فارغ التحصيل و ايجاد 16 ميليون مترمربع فضاي آموزشي و رفاهي را بزرگترين دستاورد بخش غيردولتي پس از پيروزي انقلاب اسلامي دانست.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس با تاکيد برمحدوديت منابع دولتي خاطرنشان ساخت: اگر همزمان با تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، بخش غيردولتي در عرصه صنعت و کشاورزي وارد عرصه کار و تلاش مي شد، امروز بسياري از نيازهاي کشور مرتفع شده بود.
دکتر نورا با استقبال از سنت حسنه وقف اموال و دارايي هاي دانشگاه آزاد اسلامي که بزرگترين وقف تاريخ آموزش عالي درجهان محسوب مي شود، خاطرنشان ساخت: به عنوان فردي که ازسال 61 تمام رفتارهاي دانشگاه آزاد اسلامي را رصد کرده ام، اطلاع دارم که بخشي از مردم درگذشته نسبت به مالکيت اموال دانشگاه آزاد اسلامي نگاه منفي داشتند و همچنين بخشي از افراد درخصوص عدم نظارت بر اموال دانشگاه ايراد مي گرفتند و امروز وقف تمام اين شائبه ها را از بين برده است. اين استاد دانشگاه تاکيد کرد: امروز پاسخ به سوالات و شبهات با وقف اموال و دارايي هاي دانشگاه آزاد اسلامي داده شده و وقف بسياري از معادلات را حل کرده است.
نماينده مردم زابل در مجلس شوراي اسلامي افزود: با وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامي، اين دانشگاه مال عموم مردم شده و مردم مي پذيرند که صاحبان اين اموال مردم هستند و هيچ کس سهمي از اموال دانشگاه آزاد اسلامي ندارد.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس تصريح کرد: با وقف دانشگاه آزاد اسلامي، همه اموال به ريز بايد به ثبت رسيده و تمام متعلقات دانشگاه، تعيين تکليف مي شود. نماينده مردم زابل خاطرنشان ساخت: وقف موجب حفظ هويت دانشگاه آزاد اسلامي مي شود و حفظ هويت دانشگاه به عنوان يادگاري از حضرت امام(ره) و تاکيد امام راحل در واگذاري کارها به مردم ضروري است.
نماينده مردم زابل در مجلس با اشاره به اينکه اصرار برخي افراد در مخالفت با وقف اين شائبه را ايجاد مي کند که مخالفين وقف خداي نکرده، نخواهند اموال بلاتکليفي را در اختيار بگيرند تا به هرشکلي که بخواهند تصرف کنند، از آنان پرسيد: احياي سنت حسنه وقف چه ايرادي دارد؟
اين استاد دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامي کليه اموال خود را وقف عام کرد تا با اين کار حسنه اموال اين دانشگاه براي هميشه دست نخورده باقي مانده و امکان واگذاري آن وجود نداشته باشد. اين نماينده اصولگراي مجلس يادآور شد: وقف دانشگاه آزاد اسلامي بزرگترين وقف تاريخ بشريت است و بايد در کتاب رکوردهاي گينس نيز به ثبت رسيده و افتخاري براي ميهن اسلامي مان مي باشد.عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس به منتقدان دانشگاه آزاد اسلامي دلسوزانه توصيه کرد که مساله وقف را سياسي نکنيد و اگر اغراض سياسي نداريد، خارج از هياهو و سياسي کاري بحث کارشناسي و ارزيابي در اين خصوص را به مجلس شوراي اسلامي واگذار نماييد.
دکتر نورا گفت: سياست هاي کلان نظام را مقام معظم رهبري ابلاغ مي کنند و همه بايد در عرصه عمل نيز گوش به فرمان مقام عظماي ولايت باشيم. اين استاد دانشگاه با اشاره به اينکه شوراي انقلاب فرهنگي و دانشگاه آزاد اسلامي از دستاوردهاي نظام هستند، گفت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز بايد سياست هاي خود را در مجلس تبديل به قانون کند و مجلس آمادگي تعامل با شورا و کار کارشناسي در اين خصوص را دارد.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس با تاکيد بر اينکه نبايد بگذاريم اختلافات موجب شود تا اهداف بزرگ انقلاب ميسور نشود گفت: چرا برخي مي خواهند فرزندان انقلاب را تکه تکه کنند؟
وي افزود: در نظام جمهوري اسلامي بايد همگان آزادانه تفکر کنند و مفهوم مردم سالاري را در عمل نهادينه ساخت تا به اهداف والاي انقلاب دست يافت.
نماينده مردم زابل درمجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: وقف دانشگاه آزاد اسلامي موجب آرامش دانشجويان، اساتيد و خانواده ها شده است و نظارت و بازرسي از بزرگترين دانشگاه جهان را نيز آسان مي سازد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته