جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

  مدير امور اعتبارات بانک مسکن خبر داد;
 احتمال افزايش تسهيلات ساخت مسکن به 30 ميليون تومان  

مدير امور اعتبارات سرمايه گذاري بانک مسکن از احتمال افزايش 5 ميليون توماني تسهيلات ساخت مسکن خبر داد و گفت: در آينده نزديک شرايط بهتري براي بخش مسکن در نظر گرفته خواهد شد. 
غلامرضا سربندي در گفت وگو با فارس افزود: بسته سياستي بانک مرکزي که به بانک مسکن در اواسط ارديبهشت ماه ابلاغ شد در آن بسته در مورد مسکن گفتند که متعاقبا خبرهايي اعلام مي شود و در آن جلسه هم شفاهي صحبت شد اما اينکه هر گونه افزايش سقف تسهيلاتي مکتوب باشد هنوز اعلام نشده است. 
وي افزود: روز شنبه هفته جاري در حضور رييس کل بانک مرکزي در ارتباط با خط اعتباري طرح مسکن مهر صحبت هايي شد اما به طور دقيق در مورد افزايش سقف تسهيلات ساخت مسکن در جريان نيستم که چه مطالبي عنوان شده است. 
وي ادامه داد: اما در اين جلسه به صورت شفاهي عنوان شده که شرايط بهتري را براي بخش مسکن مي خواهند در نظر بگيرند. 
سربندي تاکيد کرد: سقف تسهيلات ساخت مسکن 25 ميليون تومان است که طبق بسته سياستي بانک مرکزي 18 ميليون تومان آن تقسيط مي شده است و چيزي که عنوان مي شود احتمالا اين 25 ميليون تومان به 30 ميليون تومان افزايش مي يابد. 
مدير امور اعتبارات سرمايه گذاري بانک مسکن گفت: اما اينکه سقف تقسيط چه مقدار شود بنده اطلاعي ندارم، ولي معمولا ميزان ساخت با تقسيط متفاوت بوده است و هميشه مشتري بخشي از تسهيلات ساخت را نقدي پرداخت مي کرده است. 
وي خاطر نشان کرد: تسهيلات ساخت مسکن با حساب صندوق پس انداز مسکن 30 ميليون تومان است که با سپرده گذاري پرداخت  مي شود اما اين افزايش سقف ساخت مسکن که رييس کل بانک مرکزي مطرح کرده است مربوط به حساب صندوق پس انداز مسکن نيست بلکه سقف تسهيلات ساخت مسکن بدون سپرده قرار است که افزايش يابد. 
وي تصريح کرد: اگر اين اقدام صورت بگيرد شايد در حساب صندوق پس انداز مسکن هم تجديد نظر شود و سقف آن که در حال حاضر 30 ميليون تومان است يک تغيير کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته