جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

  500 هزار واحد مسکوني مهر در کشور به بهره برداري مي رسد  

 معاون وزير مسکن و شهرسازي گفت: تا پايان سال جاري 500 هزار واحد مسکن مهر به متقاضيان تحويل داده مي شود. 
به گزارش مهر، احمد صادقي از 10 برابر شدن احداث واحدهاي مسکوني مهر در کشور خبر داد و افزود: در سال گذشته 50 هزار واحد مسکن مهر در کشور به بهره برداري رسيد که اين رقم در سال جاري به 500 هزار واحد افزايش مي يابد.
وي برآوردن نياز مردم، ايجاد سالانه حداقل يک ميليون شغل و کاهش نرخ بيکاري و سرمايه در گردش کشور را از مهمترين پيامدهاي اجراي طرح مسکن مهر در کشور برشمرد.
صادقي از افزايش اعتبار مسکن مهر درسال جاري خبر داد و گفت: امسال خط اعتباري مسکن مهر از سه هزار ميليارد تومان به هفت هزار ميليارد تومان افزايش يافته است.
وي به وجود 65 هزار هکتار بافت فرسوده در سطح کشور اشاره کرد و بيان داشت: در اين ميزان بافت فرسوده بيش از هشت ميليون و 500 نفر زندگي مي کنند.
مديرعامل شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري کشور در خصوص ارزش اين اراضي، تصريح کرد: 13 هزار ميليارد تومان سرمايه در راستاي اين بافت ها در اختيار مردم قرار دارد.
وي با بيان اينکه هم اکنون 100 هزار واحد مسکوني در اين بافتها در دست احداث است، اظهار داشت: اختصاص شش هزار و 500 ميليارد تومان سرمايه گذاري براي احيا و نوسازي بافت فرسوده در کشور از برنامه هاي امسال است.
صادقي به موفقيتهاي دولت در عرصه هاي داخلي و خارجي اشاره کرد و افزود: دولت در عرصه داخلي با تاسيس صندوق مهر امام رضا(ع)، دادن تسهيلات و ايجاد بنگاه  هاي زودبازده گام  هاي بزرگي در اشتغال جوانان برداشته است. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته