جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

  خدايي خبر داد:
 نحوه تاثيرسوابق تحصيلي و پيش دانشگاهي درکنکور سال هاي 89 و 90 اعلام شد  

 گروه آزمون وسنجش : معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور از تاثيرگذاري دروس پيش دانشگاهي در کنکور 1390 خبر داد و گفت: در کنکور امسال تنها دروس سال سوم دبيرستان تاثيرگذار خواهد بود و پيش دانشگاهي تاثيري نخواهد داشت.
ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار آفرينش افزود: نمرات پيش دانشگاهي در کنکور سال 89 تاثيري ندارد و براي کنکور امسال تنها نمرات سال سوم دبيرستان به ميزان 15 درصد در قبولي دوطلبان تاثيرگذار خواهد بود.
وي اظهار داشت: تاثيرگذاري نمرات پيش دانشگاهي تنها در کنکور سال 90 مطرح است که درصد آن بايد در کارگروه پذيرش دانشجو به تصويب برسد.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش، سوابق تحصيلي (نمرات کتبي امتحانات نهايي) سال سوم دبيرستان (ديپلم) نظام جديد آموزش متوسط آن دسته از داوطلباني که در يکي از سالهاي 1384 تا 1388 در رشته  هاي رياضي فيزيک، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و علوم و معارف اسلامي اخذ کرده و توسط وزارت آموزش و پرورش به اين سازمان تحويل شده است به ميزان 15 درصد در گزينش نهايي آنان اعمال خواهد شد.
سازمان سنجش اعلام کرده است که نمرات امتحانات دروس دوره پيش  دانشگاهي به عنوان سوابق تحصيلي در آزمون سراسري سال 1389 برابر ضوابط لحاظ نخواهد شد و نمرات دروس دوره پيش دانشگاهي هيچگونه تاثيري در گزينش نهايي آزمون سراسري سال 1389 نخواهند داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته