جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

 توصيه و نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسي ارشد دانشگاه هاي دولتي سال 89  

 گروه آزمون و سنجش : معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه انتخاب رشته کنکور کارشناسي ارشد سال 89 ازامروز 5 خرداد ماه آغاز مي شود گفت: داوطلبان تا ساعت 24 روز دوشنبه 10 خرداد مي توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار آفرينش ، افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال ابتدا بايد نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي اقدام کرده و کد رشته محل هاي مورد نظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته هاي انتخابي خود را در فرم پيش نويس درج و پس از اطمينان از صحت کد رشته محل هاي انتخابي خود، انتخاب رشته کنند.
 محدوده زماني انتخاب رشته
 وي اظهار داشت: انتخاب رشته از ساعت 9 صبح امروز چهارشنبه 5 خرداد آغاز مي شود و تا ساعت 24 روز دوشنبه 10 خردادماه ادامه دارد.
 نحوه انتخاب رشته
 معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: وارد کردن اطلاعات کارت اعتباري، شماره شناسنامه و يا کد رهگيري که در پايان ثبت نام اوليه توسط سيستم به داوطلب داده شده است براي انتخاب رشته ضروري است.
وي گفت: با توجه به اينکه کد محل هاي انتخابي درج شده در فرم انتخاب رشته اينترنتي پس از تائيد نهايي توسط داوطلب و دريافت شماره رمز 15حرفي به عنوان رسيد، به هيچ عنوان قابل تغيير و يا تعويض نيست، داوطلبان بايد قبل از اقدام به تکميل نهايي فرم انتخاب رشته هاي تحصيلي خود، جزئيات و اطلاعات مربوط به کد رشته هاي انتخابي (محل دانشگاه، دوره، ميزان شهريه دوره هاي مختلف و ...) را مطالعه کرده و مد نظر داشته باشند.
توکلي با بيان اينکه سيستم انتخاب رشته، تا حدود زيادي هوشمند پيش بيني شده است، گفت: اين سيستم در حد امکان خطاهاي احتمالي داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اينترنتي به آنان تذکر مي دهد.
وي گفت: به عنوان مثال انتخاب کد رشته محلي که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و يا مجاز به انتخاب رشته نشده باشد و يا اينکه داوطلب در گرايشي از گرايشهاي رشته امتحاني خود مجاز به انتخاب رشته نشده است و ... لذا لازم است داوطلبان اين مورد را نيز در نظر داشته باشند. اگر داوطلبي نسبت به رفع خطاهاي داده شده اقدام نکند، انتخاب رشته وي کامل نشده و به وي شماره رمز 15 حرفي به عنوان رسيد داده نخواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته