جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

 كوتاه وخواندني  

اصلاحات دفترچه راهنماي انتخاب رشته  آزمون کارشناسي ارشد 89 اعلام شد
 گروه آزمون وسنجش : اصلاحات مربوط به دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي (دفترچه شماره2) و کدرشته محل هاي جديد (علاوه بر کدرشته محل هاي دفترچه شماره2) در آزمون کارشناسي ارشد 89 اعلام شد. 
به گزارش خبرنگار آفرينش ، سازمان سنجش آموزش کشور دراطلاعيه اي به داوطلبان اعلام کرد که اصلاحات مربوط به دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) و کد رشته محل هاي جديد (علاوه بر کد رشته محل هاي دفترچه شماره 2) در آزمون تحصيلات تکميلي (کارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1389 بر روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني  org.sanjesh.www   منتشر شده است. 
همچنين ، در اين اطلاعيه به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته توصيه شده است که قبل از تکميل فرم اينترنتي انتخاب رشته هاي تحصيلي، نسبت به مطالعه اطلاعيه اصلاحات مذکور اقدام  و سپس کد رشته محلهاي مورد علاقه را انتخاب و در فرم انتخاب رشته درج کنند.
 
با آغاز توزيع کارت  از ديروز ;
تاريخ برگزاري آزمون پذيرش دکتري تخصصي و دستياري داروسازي اعلام شد 
 گروه آزمون وسنجش :  توزيع کارت ورود به جلسه بيست و دومين دوره آزمون پذيرش دانشجوي دوره دکتري تخصصي (D.Ph  ) و دستياري داروسازي از ديروز سه شنبه چهارم خرداد از سوي مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت به صورت اينترنتي  آغاز شد.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي، داوطلباني که به طور کامل در اين آزمون ثبت نام کرده و کد رهگيري دريافت کرده اند در صورتي که در زمان تعيين شده مدارک خود را ارسال و نمره زبان را ارائه کرده باشند مي توانند تا آخرامروزچهارشنبه 5 خرداد ماه جاري با مراجعه به سايت نسبت به انتخاب اينترنتي اولويت هاي محل تحصيل و پس از آن، دريافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کنند.
620  داوطلب در اين دوره از امتحانات پذيرش دانشجوي دوره دکتري تخصصي (D.Ph  ) و دستياري داروسازي ثبت نام کردند و آزمون اين گروه ازداوطلبان فردا 6 خرداد ماه 89 در 12 رشته در محل دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران در تهران، بزرگراه همت، جنب برج ميلاد و راس ساعت 9 صبح برگزار مي شود.
بر اساس تذکر مرکز سنجش هرگونه نقص مدرک يا نبود شرايط لازم شرکت در آزمون از جمله وضعيت طرح، خدمت نظام وظيفه، اصالت گواهي زبان و ...در هر زماني که آشکار شود، مصداق تخلف بوده و علاوه بر کان لم يکن تلقي شدن شرکت داوطلب در آزمون و قبولي احتمالي وي، داراي مجازات قانوني خواهد بود.

 زمان آغاز و پايان امتحانات دانشگاه تهران اعلام شد
 گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه تهران از آغاز امتحانات پايان نيمسال جاري دانشگاه تهران در 22 خرداد ماه و خاتمه آن در 3 تير ماه خبر داد.
سيد مهدي قمصري در گفتگو با مهر با اعلام تقويم امتحاني دانشگاه تهران گفت : يک هفته قبل از آغاز امتحانات هفته آمادگي دانشجويان است که کلاسهاي فوق العاده يا امتحانات واحدهاي عملي دروس به تشخيص اساتيد برگزار مي شود.
معاون آموزشي دانشگاه تهران با يادآوري برگزاري آزمون دکتري تخصصي دانشگاه تهران در اسفند ماه گفت: نتايج نهايي با جمع بندي آزمون کتبي و مصاحبه که سهم هر کدام 50 درصد است مشخص مي شود.  وي از آغاز مصاحبه داوطلبان آزمون دکتري دانشگاه تهران از10 خرداد ماه در دانشکده هاي مختلف دانشگاه تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر نظارت  بر آزمون دکتري در دانشگاه تهران مورد توجه است تا پروسه پذيرش دانشجوي دکتري بدون هيچ گونه مسئله اي دنبال شود.
 
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت :
کتمان اطلاعات واقعي ; داوطلب را از آزمون سال جاري و سال بعد محروم مي کند
گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کتمان اطلاعات داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد به صورت عمدا يا سهوا سبب محروميت داوطلب از آزمون  سال جاري و  سال  بعد مي شود.
حسين توکلي، معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با فارس گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از تکميل فرم اينترنتي انتخاب رشته بندهايي را مشاهده مي کنند که در صورت علامتگذاري در يکي از اين موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده مي شود.  وي گفت: در صورتي که هر زمان  مشخص  شود داوطلب  حقايقي را عمدا يا سهوا کتمان  کرده ، در هر مرحله  (پذيرفته شدن ، حين  تحصيل   و ...) که باشد، از اين آزمون  و آزمون  سال  بعد محروم  خواهد شد و حق هرگونه اعتراضي از وي سلب مي شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اين که معدل، رشته و محل تحصيل دوره کارشناسي از مواردي است که داوطلبان مجاز انتخاب رشته بايد عدم مغايرت آن را تاييد کنند، اظهار کرد: اگر داوطلب عدم مغايرت معدل، رشته و محل تحصيل را در فرم اينترنتي انتخاب رشته علامت بزند سيستم به وي اجازه اصلاح و ويرايش معدل و دانشگاه محل تحصيل را مي دهد و پس از ويرايش اين موارد و تاييد آنها، اجازه انتخاب رشته به داوطلب داده مي شود.
وي گفت: از داوطلباني که دررديف پذيرفته شدگان نهايي قرار بگيرند و در زمان ثبت نام در موسسه محل قبولي، مغايرتي در معدل داشته باشند ثبت نام نمي شود.

آيين نامه براي جلوگيري از افت تحصيلي دانشجويان تدوين شد 
گروه آزمون وسنجش : مسئول دفتر مرکزي مشاوره معاونت دانشجويي وزارت بهداشت از تدوين آيين نامه مداخلات چندوجهي براي پيشگيري از افت تحصيلي دانشجويان خبر داد و گفت : با اجراي اين آيين نامه دانشجويان داراي افت تحصيلي به مراکز مشاوره دانشگاهها فراخوانده مي شوند.
افسانه صادقي در گفتگو با مهر افزود: آيين نامه مداخلات چند وجهي براي پيشگيري از افت تحصيلي دانشجويان علوم پزشکي به صورت پايلوت اجرا شده که نتايج بسيار خوبي داشته از اين رو با مقايسه دو نيمسال مهر و بهمن در سال جاري براي همه دانشگاهها اجرا مي شود.
وي اضافه کرد: بر اساس اين آيين نامه همه دانشجويان علوم پزشکي در تمام مقاطع از طريق سيستم سما که سيستم ثبت نمرات و کارنامه آموزشي دانشجويان است، مورد رصد قرار مي گيرند و علت افت تحصيلي در همه جوانب بررسي مي شود.
مسئول دفتر مرکزي مشاوره معاونت دانشجويي وزارت بهداشت يادآور شد: بر اساس اين آيين نامه فراخواني از سوي آموزش دانشگاه مربوطه ابلاغ مي شود که اين فراخوان مي تواند به صورت کد باشد و دانشجو براي انجام مشاوره و ارائه درمان علت افت تحصيلي به مراکز مشاوره راهنمايي شود.
وي خاطرنشان کرد: علت يابي افت تحصيلي دانشجو در مراکز مشاوره و با روشهاي دقيق صورت مي گيرد و به تناسب علت نيز راهکار ارائه مي شود تا اگر مواردي با مشاوره هاي تحصيلي و علمي قابل حل باشد به ارتقاي تحصيلي دانشجو کمک کند.
صادقي گفت: تمام هدف اين است که دانشجو بهبود عملکرد داشته باشد و در عين حال به او انگ زده نشود و بتواند به مشاوره به عنوان يک امر کمک کننده در تحصيل بنگرد.
وي تاکيد کرد: در نهايت اين امر موجب مي شود که در بسياري از هزينه هاي دانشگاه نيز صرفه جويي شود و دانشجو در شرايط بهتري به تحصيل بپردازد و از بسياري از مشروطي و به طول انجاميدن زمان تحصيل که هزينه زيادي نيز صرف آن مي شود، پيشگيري شود.

دبير شوراي گسترش وزارت بهداشت:
ماموريت واحدهاي بين الملل بايد بازنگري شود
 گروه آزمون وسنجش : دبير شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشکي وزارت بهداشت در پي شايعه تعطيلي واحدهاي بين الملل دانشگاه هاي علوم پزشکي، گفت: تعطيلي واحدهاي بين الملل مد نظر وزارت بهداشت نيست. 
دکتر سيد امير محسن ضيايي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به فعاليت سه ساله واحدهاي بين الملل دانشگاه هاي علوم پزشکي، اظهارکرد: بايد در ماموريت واحدهاي بين الملل بازنگري صورت گيرد.
وي با بيان اينکه پس از اين مدت دانشگاه ها بايد از عملکرد واحدهاي خود گزارش ارائه دهند، تصريح کرد: بازنگري در وضعيت بايد انجام شود، ولي اين به معناي تعطيلي واحدهاي بين الملل نيست. 
دبير شوراي گسترش وزارت بهداشت با بيان اينکه دانشجويان واحدهاي بين الملل وارد دوره باليني شده اند، افزود:عرصه باليني اين دسته از دانشجويان در شهرهاي اصلي يا حاشيه اي مناطق واحدهاي بين الملل تعريف شده است، بنابراين بنا نيست که در آن مناطق بيمارستان هاي آموزشي راه اندازي شود.
ضيايي تاکيد کرد: راه اندازي بيمارستان هاي آموزشي در اين مناطق با مشکل روبرو مي شود; چرا که با کمبود نمونه آموزشي مواجه خواهند شد، البته اين امکان وجود دارد که درمانگاه هاي سرپايي راه اندازي شود.
  
دانشگاه مذاهب اسلامي در
استان کردستان راه اندازي مي شود
 گروه آزمون وسنجش : شعبه دانشگاه مذاهب اسلامي در استان کردستان در راستاي اجراي مصوبات هيئت دولت در دومين سفر استاني به اين استان راه اندازي مي شود.
به گزارش مهر، اين شعبه در راستاي اهداف دانشگاه مذاهب اسلامي از جمله پرورش نسلي از علما و دانشمندان و محققان مسلمان که در عين آگاهي از مذهب خود از مباني ديگر مذاهب اسلامي مطلع و مايه وحدت و ائتلاف مسلمانان باشند، از مهر ماه 1389 دانشجو مي پذيرد.
دانشگاه مذاهب اسلامي شعبه سنندج، فرصت مناسبي است براي داوطلبان ادامه تحصيل در رشته هاي الهيات و معارف اسلامي ساکن غرب کشور تا در فضاي علمي و معنوي مناسب به کسب علوم اسلامي پرداخته و در جهت وحدت امت اسلامي گام بردارند.
داوطلبان خواهر و برادر گروههاي آزمايشي انساني، تجربي و رياضي از طريق آزمون سراسري دانشگاهها مي توانند نسبت به انتخاب يکي از رشته هاي فقه و حقوق اماميه و فقه و حقوق شافعي دانشگاه اقدام کنند.
 
رييس دانشگاه هرمزگان خبر داد:
موافقت وزارت علوم با راه اندازي رشته مهندسي کامپيوتر در اين دانشگاه 
گروه آزمون وسنجش : رييس دانشگاه هرمزگان گفت: وزارت علوم با پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي رشته مهندسي کامپيوتر گرايش " سخت افزار" در اين دانشگاه موافقت کرد. 
به گزارش ايسنا، دکتر احمد نوحه گر در اين رابطه اظهارکرد: سرانجام پس از پيگيري هاي مکرر مسوولين دانشگاه هرمزگان، معاونت آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با پذيرش دانشجو در رشته مهندسي کامپيوتر گرايش " سخت افزار" در سطح کارشناسي در اين دانشگاه موافقت کرد. 
وي افزود: شوراي گسترش آموزش عالي در جلسه مورخه21 فروردين ماه89 تقاضاي دانشگاه هرمزگان براي راه اندازي اين رشته را مورد بررسي و موافقت قرار داد. 
به گفته نوحه گر، پذيرش دانشجو در دوره مذکور منوط به تامين اعتبارات مالي است. 
رييس دانشگاه هرمزگان در پايان با بيان اينکه کرد رشته هاي مورد نياز استان را به وزارتخانه ارسال کرده ايم،ابراز اميدواري کرد که با موافقت وزارت علوم با راه اندازي اين رشته ها استان از لحاظ منابع علمي غني تر شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته