جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

 سهم تيم ها در فهرست اوليه 35 نفره تيم ملي
 ذوب آهن 6 ، سپاهان 5، پرسپوليس 4، استقلال 3 بازيکن 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران 35 بازيکن را به اردوي آماده سازي اين تيم دعوت کرد که در بين آنها نام بازيکنان جديدي چون عليرضا حقيقي، شهاب گردان و حميد علي عسگر نيز ديده مي شود.
گفتني است، افشين قطبي دليل زود اعلام شدن اين فهرست را در اختيار داشتن زمان کافي از سوي فدراسيون فوتبال براي اخذ رواديد اتريش اعلام کرد.
قطبي درباره فهرست جديد تيم ملي و اينکه به چه دليل 35 نفر به اردوي اين تيم دعوت شده اند، گفت: به چند دليل ما پس از بررسي بسيار و ديدن مسابقات مختلف اين تعداد بازيکن را دعوت کرديم. نخست اينکه تا زمان اعزام به اردوي اتريش (20 تيرماه) حدود 46 روز باقي مانده و امکان اينکه بازيکنان در زمان بدنسازي در باشگاه هاي شان دچار مصدوميت شوند وجود دارد. کادر فني تيم ملي در اين مدت تمرينات و بدنسازي بازيکنان دعوت شده را زير نظر خواهد داشت و با مربيان آنها در ارتباط خواهد بود.
وي افزود: دليل دوم آن است که از سه شنبه فصل نقل و انتقالات آغاز شده و احتمال دارد برخي از بعضي بازيکنان دعوت شده به باشگاه هاي خارجي بپيوندد و از آنجا که زمان اردوي اتريش جزو روزهاي فيفا نيست بازيکنان تازه لژيونر شده درست مانند بازيکنان ايراني حاضر در اسپانيا نمي توانند به اردو ملحق شوند.
به گفته قطبي به اين دو دليل اصلي، تعداد بيشتري بازيکن در فهرست مقدماتي گنجانده شده است که در نهايت از ميان آنها نفرات اعزامي به اردوي اتريش برگزيده خواهند شد.
سرمربي تيم ملي همچنين به بازيکنان دعوت شده توصيه کرد که در زمان تعطيلي مسابقات داخلي، شرايط جسمي، روحي و ذهني خود را حفظ کنند تا بتوانند شرايط حضور در تيم ملي و باشگاه هايشان را داشته باشند.
قطبي همچنين گفت: به جز پست هاي دروازه باني و مهاجم نوک که در اين 2 پست 4 نفر در فهرست مقدماتي قرار دارند، در هر پست 3 بازيکن دعوت شده اند.
سرمربي تيم ملي در پايان گفت: همانطور که هميشه گفته ام در تيم ملي به روي بازيکنان با کيفيت فوتبال ايران باز است و تا زمان آغاز جام ملت ها هر بازيکني که بتواند شايستگي هايش را به اثبات برساند در فهرست تيم ملي خواهد بود.
- اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تيم ملي به شرح زير است:
دروازه بان ها:مهدي رحمتي (سپاهان)، عليرضا حقيقي (پرسپوليس)، شهاب گردان (ذوب آهن اصفهان)  ابراهيم ميرزاپور (سايپا کرج)
مدافعان:هادي عقيلي، احسان حاج صفي، سيدجلال حسيني، محسن بنگر (سپاهان اصفهان)، فرشيد طالبي، سيدمحمد حسيني و حسن اشجاري (ذوب آهن اصفهان)، عليرضا محمد (پرسپوليس)، محمد نصرتي (النصر امارات) و حنيف عمران زاده (استقلال تهران)
هافبک ها:مهدي کياني و مهرداد پولادي (تراکتورسازي تبريز)، فرزاد آشوبي (مس کرمان) قاسم حدادي فر (ذوب آهن اصفهان)، خسرو حيدري (استقلال تهران)، علي کريمي (استيل آذين)، ايمان مبعلي (الشباب امارات)، محمد نوري و اميرحسين فشنگچي (صباي قم)، پژمان نوري (ملوان بندرانزلي)، آندرانيک تيموريان (فولهام انگليس)، حميدرضا علي عسگر (پرسپوليس) و ميلاد زنيدپور (راه آهن شهرري)
مهاجمان:کريم انصاريفرد (سايپا کرج)، محمدرضا خلعتبري (ذوب آهن اصفهان)، مهرزاد معدنچي (الاهلي امارات)، فرهاد مجيدي (استقلال تهران)، ميلاد ميداودي (استقلال اهواز)، هادي نوروزي (پرسپوليس)، مهرداد اولادي (ملوان بندرانزلي) و غلامرضا رضايي (فولاد خوزستان)


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته