جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

 ياد داشت  

فوتبال ايران نيازمند تقويت ساختارها
يکي از مشکلاتي که امروزه فوتبال ما با آن دست به گريبان است و اجازه نداده فوتبال کشورمان به اندازه شايستگي هاي خود پيشرفت کند ،  ضعف در ساختارها و نبود ثبات در مديريت است ، که  ادامه اين روند مي تواند در سالهاي آينده عواقب به مراتب بدتري را نيز به دنبال داشته باشد.
وقتي که جام جهاني سال 2006 آلمان به اتمام رسيد کره جنوبي برنامه هاي خود  را براي جام جهاني آفريقاي جنوبي  آغاز کرد و با تغيير و تحولاتي که در بازيکنان و کادر فني تيم خود ايجاد کرد توانست بدون هيچ گونه مشکلي وارد جام جهاني آفريقاي جنوبي شود در حالي که ما بعد از حوادث و اتفاقات فراوان در خصوص تعليق فدراسيون، ماه هاي زيادي را  صرف انتخاب سرمربي نموده و بعد از کش و قوسهاي فراوان موفق به صعود به جام جهاني نشديم.
 متاسفانه به دليل عدم برنامه ريزي و نبود سياست گذاري هاي اصولي و درست ، باشگاه هاي فوتبال کشورمان نيز دچار مشکل شده و امروز هيچ خبري از باشگاه داري استاندارد و بر اساس شرايط روز در کشورمان پيدا نمي شود.
به دليل همين نظام حاکم بر فوتبال کشور، باشگاه هاي ورزشي نيز دچار مشکل شده و چند سالي است نتوانسته ايم هيچ بازيکن شاخصي را تربيت و به ليگهاي معتبر اروپايي ترانسفر کنيم که ايجاد اين فاصله مي تواند زمينه هاي ضعف هر چه بيشتر فوتبال ملي کشورمان را در پي داشته باشد.
البته در طول چند سال اخير اقدامات بسيار خوبي در بخش ساخت استاديومهاي ورزشي و تجهيز آنها صورت گرفته که اين روند مي تواند يکي از نيازمنديهاي اصلي براي توسعه فوتبال کشورمان محسوب شود که در کنار اين مهم بايد توجه به مباحث نرم افزاري به ويژه برنامه ريزي و همچنين اعمال مديريتهاي صحيح را نيز در دستور کار قرار داد تا به معني واقعي کلمه شاهد برگزاري ليگ حرفه اي در فوتبال کشورمان باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته