جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3606

  پيام دکتر جاسبي به همايش ملي اثرات فردي و اجتماعي مواد مخدر در واحد تهران شمال:
 دانشگاه ها بارويکرد علمي و پژوهشي درجهت آگاه سازي و ارتقاي فکري و اجتماعي جوانان و خانواده ها همت مضاعف دارند 

 دکتر جاسبي گفت:
امروز که شعارهاي فريبنده «انسان سالاري» قدرت مداران، گوش فلک را کر کرده است، آنان تنها درصدد به دست آوردن سيادت براي خود و بهره کشي از سايرين به نفع مطامع خويشند.
به گزارش آنا، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي پيامي درخصوص همايش ملي اثرات فردي و اجتماعي مواد مخدر که روز چهارشنبه در واحد تهران شمال برگزار شد، صادر کرد.
متن پيام دکتر جاسبي بدين شرح است: سپاس خداي متعال را که انسان را به مرتبت عبودت مفتخر کرد و برترين جايگاه خلقت را ارزاني او داشت. خداي توانا زمين و آسمان را مسخر انسان ساخت و کمال او را در بندگي خويش بنا نهاد. حضرت حق، عبوديت را، نهايت آزادي انسان بنا نهاد همان که در فرهنگ غني اسلام به کرات مورد تاکيد قرار گرفته است. مومن، برده هيچ کس و در بند هيچ چيز جز رضاي پروردگار نيست.
آنچنان که مولي الموحدين علي (ع) فرمود: "بارالها، همين عزت مرا بس که بنده تو باشم." در اين بينش، انسان خداباور و خدامحور، اسير هيچ کشش و گرايش مغاير با آيين بندگي خدا نمي شود.
امروز که شعارهاي فريبنده «انسان سالاري» قدرت مداران، گوش فلک را کر کرده است، آنان تنها درصدد به دست آوردن سيادت براي خود و بهره کشي از سايرين به نفع مطامع خويشند. برده داري مدرن، کار کشيدن از انسان زير دست تا حد مرگ نيست، بلکه سوق دادن آنان در مسيرهايي است که حتي اگر به مرگشان منجر شود، گردش چرخ هاي اقتصاد قدرتمند را تضمين کند.
پديده شوم قاچاق مواد مخدر و اعتياد نيز يکي از خطرناک ترين سلاح ها و حربه هاي قدرت سالاران جهاني است که هدفمند و برنامه ريزي شده در تباهي فکر و جسم انسان ها و تغيير سرنوشت ملل و استقلال اقوام و چپاول بيشتر منابع و ذخاير آنان صورت مي پذيرد.
بي شک خانواده عظيم دانشگاه آزاد اسلامي که وظيفه تعليم و تربيت خيل جوانان اين مرز و بوم و آينده سازان ميهن اسلامي را دارد با درک مضرات و مخاطرات اين پديده شوم هم پاي ساير ارگان ها در بسترسازي و اطلاع رساني اين حربه استعماري مسئوليت مضاعفي را احساس کرده که برگزاري اين هماش و بسياري از نشست هاي مرتبط، نمودي از اهميت اين موضوع است.
قدر مسلم تلاش هاي قواي نظامي و انتظامي در حراست از مرزها و مبارزه با گسترش و توليد مواد مخدر به عنوان بخشي از فرايند بازدارندگي قابل ملاحظه بوده و دانشگاه ها نيز دراين مبارزه مشترک با رويکرد علمي و پژوهشي و با ايجاد بسترهاي متعددي در راستاي آگاه سازي و ارتقاي فکري و اجتماعي جوانان و خانواده ها همت مضاعف معطوف کرده اند.
جاسبي در پايان پيام آورده است: درخاتمه ضمن تقدير از تلاش هاي مجموعه دانشگاهي تهران شمال در برگزاري اين همايش ارزشمند، وظيفه خود مي دانم در اين مجال ضمن گراميداشت سوم خرداد، سالروز حماسه غرورآفرين آزادسازي خرمشهر از تلاش هاي بي وقفه پرسنل خدوم و جان برکف نيروهاي انتظامي و نظامي که همواره با جانفشاني هاي خود در حفظ حريم و کيان جمهوري اسلامي ايران شاهد ايثارگري هاي شان بوديم ، تقدير و تشکر کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته