جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3614

  ناصر حجازي اسطوره تاريخ باشگاه استقلال:
  استقلال را با 300ميليون نايب قهرمان آسيا کردم 

استقلال دستخوش تحولات گسترده اي شد، کناره گيري جمع کثيري از اعضاي هيات مديره، رفتن مرفاوي به مس کرمان، حضور جان واريو در سپاهان، پيوستن سياوش اکبرپور به استيل آذين و چند اتفاق ديگر استقلال را درگير حاشيه هاي ريز و درشت کرده است.در حال حاضر نمي توان تصوري از آينده استقلال داشت اينکه اوضاع اين تيم محبوب وخيم تر مي شود يا با تمهيدات سازمان استقلال احيا مي شود، با گذشت زمان مشخص خواهد شد.با ناصر حجازي اسطوره تاريخ باشگاه استقلال گفت و گويي انجام داديم که مي خوانيد:
  شنيديد واعظي آشتياني استعفا کرد؟
از طريق رسانه ها متوجه شدم.
  اين اواخر با شما تماسي نداشت؟
خير، در واقع قبل از بازي استقلال -الشباب صحبت کرديم و به ايشان تاکيد کردم نگذارد بازيکنان کم کار يا کسي که در تمرينات حضور مداومي نداشته در ليست 18 نفره قرار بگيرد چون در اين صورت بقيه بازيکنان دلسرد مي شوند  اما به اين توصيه ام توجهي نشد و بعد از آن لزومي نداشت بخواهم مشورت بدهم.
   در مورد استعفايشان چه نظري داريد؟
فعلا هيچ نظري ندارم!
   درخصوص کناره گيري تعدادي از اعضاي هيات مديره چطور؟
رفتن يکي، دو نفرشان خيلي خوب بود و اين مهم را به فال نيک مي گيرم.برخي آقايان نه تنها براي استقلال مفيد نبودند بلکه تيشه به ريشه تيم زدند.البته اين روند ايجاد شده و هرج و مرج موجود ، استقلال را به سمت وقوع فاجعه پيش مي برد.
  چطور؟
وقتي از هفته دوم ليگ هفتم عليه سرمربي وقت استقلال مصاحبه مي کردند و با اين کار تمرکز بازيکنان مرا به  هم ريختند خيلي چيزها را ثابت کردند.آنها با کارهايشان استقلال و مرا به حاشيه و بحران کشاندند و باعث تخريبم شدند. اصلا برخي از اينها چگونه مي توانند راجع به فوتبال و اهالي فوتبال صحبت کنند آقاي x کجاي ورزش بود که مي خواست از من و ساير مربيان ايراد بگيرد بدبختي ورزش ما حضور غيرتخصصي ها در ساختار ورزش بوده و هست. يکي از اعضاي فوتبالي هيات مديره که البته امسال در استقلال نبود به دليل ناراحتي هاي سال هاي گذشته از من حمايت نکرد که پيش خودم گفتم ايرادي ندارد اصلا انتقاد کند  چون فوتبالي بوده اما برخي آقايان حق نداشتند حتي              در صورت درخواست مسئولان آن زمان پا به هيات مديره استقلال بگذارند چون مي دانستند از جنس فوتبال نيستند.         به هر حال خوشحالم که اين اتفاق افتاد.به آقاي سعيدلو خسته نباشيد و البته استعفاي برخي مديران را به هواداران استقلال تبريک مي گويم.
   علي دايي پرسپوليس را قهرمان جام حذفي و امير قلعه نوعي سپاهان را قهرمان ليگ برتر کردند در مورد موفقيت شان چه صحبتي داريد؟
نه فقط آنها بلکه چند نفر ديگر از شاگردانم به مربيان خوبي تبديل شده اند.منصوريان مربي تيم ملي شده، افشين پيرواني در استيل آذين، خود صمد مرفاوي در استقلال، مهابادي، گل محمدي، احمدزاده و خيلي هاي ديگر دارند کار مي کنند و اميدوارم موفق باشند.
  در خصوص جدايي مرفاوي از استقلال و رفتنش به مس چه نظري داريد؟
من صمد را دوست داشتم و صادقانه کمک فکري به او دادم اما بابت بي توجهي به توصيه ام در بازي با الشباب دلخور شدم چون خيلي دوست داشتم استقلال حريف عربستاني را شکست دهد و به خاطر همين اشتباه هم من، هم مديران و بازيکنان و هواداران و خود مرفاوي متضرر شديم. در حال حاضر نيز از صميم قلب آرزو مي کنم صمد در مس موفق شود.
  فصل نقل وانتقالات است و تيم ها از حالا دارند براي ليگ دهم برنامه ريزي مي کنند، به نظرتان کدام تيم از بقيه جلوتر است؟
سپاهان.
  استيل آذين چطور؟
سپاهان پارسال بهترين ها را گرفت و در اين فصل نيز جان واريو را به عنوان ستاره استقلال به خدمت گرفته است.
  اميدي به موفقيت اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا هست؟
بله، اکثر بازيکنان سپاهان بين المللي هستند. همه يادشان هست استقلال من با بودجه 300 ميليوني نايب قهرمان آسيا شد. در آن برهه پيش از آغاز نيمه  نهايي مهدي پاشازاده، داريوش يزداني و عليرضا منصوريان را فروختيم و با تيمي جوان و گمنام وارد نيمه نهايي شده و به عنوان نايب  قهرماني رسيديم.کاظم محمودي، علي چيني، ايوب اصغرخاني، آتيلا، فرد ملکيان، موسوي، عادل حرداني و... بازيکنان ما بودند و در آن روزها کم تجربه محسوب مي شدند.من مطمئن هستم اگر 6-7 بازيکن سپاهان را به استقلال بياورم قهرمان آسيا مي شويم.
  کدام بازيکنان؟
مهدي رحمتي، هادي عقيلي، جلال حسيني، محرم نويدکيا،  عمادرضا، ابراهيم توره و البته جان واريو که خودش استقلالي است. با داشتن اينها قول که هيچ همه جور تضميني مي دهم که قهرماني آسيا را مقتدرانه به دست بياوريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته