جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3627

 کوتاه از سياست 

 مديرکل زندان هاي فارس: ورود ي هاي بي رويه  زندان ها غير قابل تحمل است 
گروه سياسي
: مدير کل زندان هاي استان فارس از گشايش کانون اصلاح و تربيت شيراز در هفته قوه قضائيه خبر داد. به گزارش ايسنا، ناصر جعفرقلي در جمع خبرنگاران گفت: حجم زياد ورودي ها و ناکافي بودن امکانات و اعتبارات مهمترين مشکل زندان هاي استان فارس است. وي از رشد ورود زندانيان سال 89 نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ورود بي رويه زنداني ها در استان فارس با امکانات و اعتبارات فعلي غير قابل تحمل است. جعفر قلي ادامه داد: زندانيان مربوط به جرائم اعتياد و مواد مخدر، درگيري و ضرب و جرح بيشترين آمار زندانيان را به خود اختصاص مي دهند. مدير کل زندان هاي استان فارس اضافه کرد: تعداد زندانيان زير 18 سال استان فارس نسبت به سال گذشته 98 درصد رشد داشته است. 
 احمد ناطق نوري:نظارت مجلس پيشگيري از تخلفات است 
گروه سياسي
: نماينده نور و محمودآباد در مجلس شوراي اسلامي اعلام کرد:هرگاه گزارشي از يک سازمان ارائه شود، مجلس وارد عمل مي شود.احمد ناطق نوري در گفتگو با خانه ملت، گفت: يکي از کارهاي قانوني مجلس، نظارت بر شبهاتي است که در سازمانها وجود دارد. به طوري که بعد از ارائه گزارش شبهه و تخلف، مجلس راي به تحقيق و تفحص مي دهد.وي افزود: نظارت مستمر مجلس بر سازمانها سبب پيشگيري از تخلفات مي شود.
 ديدار نماينده آيت الله سيستاني با سيدحسن خميني
گروه سياسي
: نماينده آيت الله العظمي علي سيستاني با حجت الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني ديدار و گفت وگو کرد. به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني نماينده آيت الله العظمي سيستاني، با حضور در منزل يادگار امام (س) در قم، ضمن اظهار تاسف و تاثر از حوادث پيش آمده در 14 خرداد، با حجت الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني پيرامون مسائل حوزه هاي علميه قم و نجف اشرف به تبادل نظر پرداخت. در پايان اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني، توفيق و عزت بيش از پيش بيت حضرت امام را از خداوند متعال مسئلت نمود. 
 تشييع پيکر داماد امام (ره) امروز در قم 
گروه سياسي
: در پي درگذشت محمد حسن اعرابي،داماد مکرم امام، بيت حضرت امام خميني(س) طي اطلاعيه اي زمان مراسم تشييع و تدفين وي را اعلام کرد. به گزارش مهر، متن اين اطلاعيه به اين شرح است: انا لله و انا اليه راجعون ، با کمال تاسف و تاثر رحلت داماد مکرم حضرت امام راحل عظيم الشان مرحوم حاج آقاي محمد حسن اعرابي را به اطلاع عموم مي رساند مراسم تشييع و تدفين آن مرحوم ساعت 30:9 صبح روز سه شنبه يکم تيرماه  از مسجد امام حسن عسگري واقع درقم چهار راه بازار برگزار مي شود.
 بروجردي: آمريکا و انگليس بايد به ايران غرامت بپردازنند 
گروه سياسي
: رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به نقش کشورهاي غربي در حمايت از ريگي، خواستار پرداخت غرامت از سوي آمريکا و انگليس به ايران شد.علا» الدين بروجردي در گفت وگو با ايلنا، در پاسخ به اين پرسش که با توجه به اينکه در اعتراضات عبدالمالک ريگي، نقش آمريکا،  انگليس و کشورهاي غربي کاملا آشکار است، آيا جمهوري اسلامي با طرح شکايت در محاکم بين المللي از آنها غرامت خواهد گرفت، گفت: اين اقدام روند خاص خود را دارد و مجموعه اعترافات ريگي که مبناي واقعيت عملکردهاي تروريستي او است نشان دهنده حمايت هاي کشور هاي غربي از جمله آمريکا و انگليس است و آنها بايد در مقابل خون شهدا و هر کسي که توسط اين تروريست کشته شده است، غرامت پرداخت کنند. رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در پاسخ به اين پرسش که آيا به اولياي دم جنايت هاي ريگي از بيت المال ديه پرداخت موارد شد، اظهار داشت: در اين زمينه مشکلي وجود ندارد و بايد روند خود را طي کند. وي در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه آيا از دولت پاکستان نيز به دليل تاخير در همکاري در بازداشت عبدالمالک ريگي غرامت دريافت خواهيد کرد، گفت: دولت پاکستان براي دستگيري اين تروريست هيچ همکاري با ما انجام نداد و نيروهاي اطلاعاتي به تنهايي موفق به دستگيري وي شدند. 
 برگزاري آخرين نشست از دور هشتم جامعه اسلامي مهندسين
گروه سياسي
: آخرين نشست از دور هشتم جامعه اسلامي مهندسين يکشنبه شب با حضور باهنر برگزار شد. مسوول روابط عمومي جامعه اسلامي مهندسين در گفت وگو با ايلنا و در خصوص جزئيات جلسه يکشنبه شب شوراي مرکزي اين تشکل، گفت: نشست روزيکشنبه بعنوان آخرين نشست از دور هشتم اين تشکل با حضور اکثريت اعضا و با رياست محمدرضا باهنر برگزار شد. مرتضي سبحاني نيا ادامه داد: در نشست يکشنبه شب به جهت نزديکي آن با زمان برگزاري کنگره نهم به برنامه  زمان بندي اقدامات کميته ها پرداخته شد و موارد مرتبط با ميهمانان و نمايندگان سراسر کشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت. سبحاني نيا با بيان اينکه نحوه پيشرفت و عملکرد کميته ها بررسي شد، اضافه کرد: همچنين يکشنبه شب مباحث سياسي روز کشور مورد بحث و ارزيابي قرار گرفت. 
 آئين نامه داخلي کميسيون تلفيق به تصويب رسيد 
گروه سياسي
: سخنگوي کميسيون تلفيق برنامه پنجم توسعه از تصويب آئين نامه داخلي اين کميسيون در جلسه عصر روز يکشنبه خبر داد. محمد مهدي مفتح در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر، گفت: کميسيون تلفيق هنوز رسما کار بررسي برنامه پنجم توسعه را آغاز نکرده است و در سه چهار نشستي که اين کميسيون تشکيل جلسه داده است، بحث عمومي درباره برنامه پنجم توسعه مطرح شده است.وي ادامه داد: کميسيون تلفيق جلسات رسمي خود را پس از اتمام بررسي برنامه پنجم در کميسيون هاي تخصصي آغاز خواهد کرد.سخنگوي کميسيون تلفيق گفت: اين کميسيون در جلسه عصر وز يکشنبه خود موفق به تصويب آئين نامه داخلي کميسيون شد که براساس آن نحوه چگونگي ورود به مباحث و بررسي برنامه پنجم توسعه مشخص شده است.
 دادگاه10  همدست ريگي امروز برگزار مي شود 
گروه سياسي
: رييس کل دادگستري سيستان و بلوچستان اعلام کرد: 10 نفر از همدستان عبدالمالک ريگي سرکرده کروهک تروريستي جندالله امروز در دادگاه علني محاکمه مي شوند. به گزارش ايسنا، حجت الاسلام و المسلمين ابراهيم حميدي در نشت مطبوعاتي، افزود: اگر در تحقيقات ما مشخص شود فرد و يا اشخاص ديگري در هر جايگاهي که باشند با اين گروه همکاري داشته اند به شدت با آنان برخورد خواهد شد. وي ادامه داد: اين افراد دستگير شده کساني هستند که بعد از دستگيري عبدالمالک ريگي تلاش کردند تا با ورود از مرزها به داخل کشور دست به عمليات هاي خرابکارنه بزنند که با همکاري و هماهنگي نيروهاي اطلاعاتي، امنيتي، انتظامي و سپاه دستگير شدند. حميدي اظهار کرد: در حال حاضر امنيت در استان در حد ايده آل است و هماهنگي خيلي خوبي در بين نيروهاي امنيتي حاکم است. رييس کل دادگستري سيستان و بلوچستان گفت: پرونده عبدالمالک ريگي به سبب داشتن جنبه امنيتي و بين المللي به دستور رييس قوه قضاييه در تهران انجام شد. وي افزود: آمريکا و انگليس حمايت کنندگان بين المللي اين گروهک بودند و مالک ريگي نيز در اعترافات خود به اين نکته اذعان کرده است. حميدي خاطرنشان کرد: بعد از دستگيري عبدالمالک ريگي تاکنون هيچ حادثه امنيتي در استان اتفاق نيفتاده است. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
اجتماعي
آگهي هاي روزنامه
اطلاعيه پذيرفته شدگان المپيادهاي علمي خرداد1389-تهران
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته