جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3627

 خبر 

 

کاهش 31 دقيقه اي زمان رسيدن اورژانس بر بالين مصدومان ترافيکي
معاون عمليات مرکز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشکي وزارت بهداشت با اعلام کاهش 31 دقيقه اي زمان رسيدن اورژانس بر بالين مصدومان ترافيکي گفت: افزايش فوتي هاي تصادفات جاده اي در حين انتقال و در بيمارستان نشان دهنده ارتقاي سيستم پيش بيمارستاني کشور است. دکتر محمد سرور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فوت بسياري از مصدومان تصادفات ترافيکي اجتناب ناپذير است و نمي توان علت را ناشي از کمبود تجهيزات و امکانات درماني دانست.وي با اشاره به اينکه از 100 درصد فوتي هاي تصادفات جاده اي کشور بخشي در محل حادثه و تعدادي حين انتقال و برخي در بيمارستان فوت مي کنند، افزود: هيچکدام از اين موارد نمي تواند بيانگر کمبود امکانات و تجهيزات درماني باشد چون بعضا شدت حادثه به قدري زياد است که نمي توان کاري براي مصدوم انجام داد. سرور با اعلام اينکه اخيرا تعداد فوتي هاي حوادث ترافيکي در حين انتقال و در بيمارستان افزايش يافته ادامه داد: اين موضوع نشان دهنده ارتقاي سيستم پيش بيمارستاني (اورژانس 115) در رسيدن به صحنه حادثه است.معاون اورژانس کشور تاکيد کرد: در سالهاي گذشته به دليل تاخير اورژانس بر بالين مصدوم خيلي از مرگ و ميرها در صحنه حادثه اتفاق مي افتاد اما در حال حاضر بيشتر فوتي ها در حين انتقال و در بيمارستان رخ مي دهد که نشان مي دهد پوشش خدمات اورژانس هم سريعتر و هم گسترده تر شده و مدت زمان حضور نيز کاهش يافته است.
 
اجراي طرح صدور گواهينامه هوشمند در پنج استان کشور
رئيس مرکز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي گفت: با موفقيت آميز بودن فرآيند صدور گواهينامه هوشمند در تهران به زودي اين طرح در پنج استان ديگر نيز اجرا مي شود.
سرهنگ رمضان آقايي در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر فرآيند صدور گواهينامه هوشمند با موفقيت کامل در تهران در حال اجراست و به طور ميانگين تا کنون 200 هزار گواهينامه هوشمند صادر شده است.
وي ادامه داد: صدور گواهينامه هوشمند طي سه فرآيند در کشور انجام مي شود که در مرحله اول در تهران بزرگ، در مرحله دوم در پنج استان کشور و در مرحله آخر در سراسر کشور صدور اين گواهينامه اجرايي مي شود.
رئيس مرکز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي گفت: طرح راه اندازي سيستم صدور گواهينامه هوشمند در پنج استان کشور در نيمه اول امسال اجرا مي شود.
وي اظهار کرد: راه اندازي سيستم گواهينامه هوشمند در کشور بستگي به فراهم کردن تجهيزات از سوي موسسه پژوهش ناجي دارد که به زودي اين زيرساختها آماده مي شود.
پيش از اين سردار اسکندر مومني در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه گواهينامه هوشمند زيرساخت اجراي صحيح قانون جديد اخذ جرايم راهنمايي و رانندگي است گفته بود: اکنون اعمال قوانين براي دارندگان پلاک خودرو انجام مي شود اما با صدور گواهينامه هاي هوشمند امتيازات منفي در نظر گرفته شده در قانون جديد اخذ جرايم راهنمايي و رانندگي به رانندگان تعلق مي گيرد.
گواهينامه هوشمند از جنس پلي کربنات تهيه شده و از ضريب ايمني بالايي برخوردار است. در اين گواهينامه از چيپ استفاده شده تا اطلاعات صاحب گواهينامه قابل بازخواني باشد و در آن تخلفات راننده و سوابق تخلفات و رفتارهاي پرخطر ثبت شده و به راحتي توسط پليس قابل بازيابي است.
 
بهره برداري از طرح فوريتي بازسازي، بهسازي وساماندهي بزرگراه شهيد بابايي
 شهردار تهران با اشاره به تلاش شبانه روزي انجام شده براي بازسازي و بهسازي بزرگراه شهيد بابايي در مدت زماني کوتاه گفت: اي کاش امروز به جاي صرف وقت در بحث ها و جدل ها، انرژي  در حوزه کار، فعاليت و خدمت صادقانه و خردمندانه صرف شود.
به گزارش ايسنا، محمد باقر قاليباف با اشاره به حضور مديران و کارگران و کارکنان در روزهاي تعطيلات سال جديد در اجراي اين پروژه و تشکر از همه آن ها افزود: افکار عمومي و مردم تهران اين اقدامات را مي بينند و هر چند که برخي رسانه ها به اين مسائل توجهي نکردند و در نهايت توجه مردم براي ما بسيار اهميت دارد. شهردار تهران به احداث تونل توحيد در مدت 30 ماه اشاره کرد و آن را رکورد بزرگي نه تنها در کشور بلکه در مقايسه با ديگر کشورها خواند و گفت: تونل توحيد در30 ماه ساخته شد، 51 درصد مراحل ساخت تونل توحيد در هشت ماه و مابقي در 22 ماه انجام گرفت که اين نشان مي دهد مي توانيم در نصف زمان ثبت شده براي ساخت تونل توحيد نيز اين تونل را احداث کنيم. وي ادامه داد: البته اين اقدامات نبايد موجب ايجاد توقع شود چرا که اگر بگوييم سالي 15 کيلومتر تونل مترو احداث مي کنيم و 14 کيلومتر احداث شود بايد توضيح بدهيم ، اما ديگران نمي گويند چرا در سال هاي قبل سالي 2/5 کيلومتر مترو ساخته مي شد. قاليباف با بيان اين که در زمينه فضاي سبز، مترو و... اقدامات خوبي در شهر تهران انجام شده است، افزود: معمولا از کارهاي انجام نشده حرفي نمي زنم اما اتفاق هاي بزرگي در جنوب تهران و در محدوده قلعه مرغي رخ خواهد داد که اتفاق بزرگي نيز در شهر تهران محسوب مي شود، در شرق و محدوده شميران نو نيز ضمن توجه به بافت فرسوده ، برنامه هاي خوبي در نظر گرفتيم.
در ادامه شهردار تهران خطاب به شهردار منطقه 4 و معاون فني و عمران خواستار تکميل سريع تر بزرگراه زين الدين شد.
 
قبرهاي 30
ساله سه طبقه مي شوند
روابط عمومي سازمان بهشت زهرا(س) اعلام کرد:  طرح قبور سه طبقه در بهشت زهرا (س) جهت توسعه اين مکان به انجام مي رسد که طي آن ظرفيت بهشت زهرا (س) 30 درصد افزايش مي يابد.
به گزارش ايسنا، توسعه بهشت زهرا(س) در دو بخش کيفي به انجام مي رسد که يکي از اين اقدامات افزايش قبور از يک يا دو طبقه به سه طبقه است.
بنا بر اين گزارش، قبوري که 30 سال از تاريخ دفن آنها در بهشت زهرا (س) گذشته سه طبقه مي شود که اين اقدام در راستاي توسعه بهشت زهرا(س) صورت مي گيرد.
براين اساس افزايش سه طبقه اي قبور بهشت زهرا (س) موجب افزايش 30 درصدي ظرفيت اين مکان خواهد شد.  اين گزارش مي افزايد: در بخش ديگر اقدامات کيفي، مطالعه گورستان هاي متروکه محله اي در حال انجام است تا چنانچه امکان داشته باشد از اين گورستان ها براي دفن محلات استفاده کرد. براين اساس به دنبال توسعه بهشت زهرا (س) همچنين زمين هاي سه نقطه از غرب، شرق و جنوب شهر تهران مورد کارشناسي قرار گرفته تا به عنوان گورستان مورد استفاده قرار گيرد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
اجتماعي
آگهي هاي روزنامه
اطلاعيه پذيرفته شدگان المپيادهاي علمي خرداد1389-تهران
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته