جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنج شنبه) نسخه شماره 3629

 کوتاه از سياست 


  مقام معظم رهبري درگذشت داماد امام را تسليت گفتند
گروه سياسي: حضرت آيت الله خامنه اي در پيامي درگذشت داماد گرامي حضرت امام خميني(ره)، مرحوم آقاي اعرابي را تسليت گفتند. به گزارش ايسنا، متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين شرح است: بسم  الله  الرحمن الرحيم 
درگذشت مرحوم مغفور جناب آقاي اعرابي داماد گرامي حضرت امام خميني (رضوان الله تعالي عليهما) را به همسر فاضل و مکرم و فرزندان محترم آن مرحوم که، بازرگاني امين و معتمد و متعهد بودند، و به بيت شريف امام بزرگوار تسليت مي گويم و رحمت و مغفرت الهي را براي ايشان مسالت مي کنم. 
  پيام تسليت آيت ا...هاشمي رفسنجاني به مناسبت رحلت داماد امام (ره) 
گروه سياسي
: رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با ارسال پيامي خطاب به سيد حسن خميني نوه بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران درگذشت حاج محمد حسن اعرابي داماد امام (ره) را تسليت گفت. به گزارش مهر، در اين پيام تسليت آمده است: درگذشت حاج محمد حسن اعرابي، داماد مکرم حضرت امام خميني (ره) باعث تاسف و تالم خاطر گرديد.با تسليت اين مصيبت به خانواده مرحوم اعرابي و بيت شريف حضرت امام (ره) خانواده مرحوم اعرابي به خصوص صبيه امام (ره) و همسر مکرمه ايشان، علو درجات آن فقيد سعيد را از درگاه احديت مسئله مي نمايم.
  عمادالدين باقي آزاد شد 
گروه سياسي
: وکيل مدافع عمادالدين باقي از آزادي موکلش با صدور قرار وثيقه 200 ميليون توماني خبر داد و گفت: جلسه  رسيدگي به اتهامات موکل سيزدهم تيرماه برگزار مي شود. صالح نيکبخت در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب، اظهار کرد: جلسه  رسيدگي به اتهامات موکل روز سه شنبه برگزار شد و ديگر وکيل مدافع موکل (يوسف مولايي) در جلسه  حضور يافته و بر اساس درخواست وي به دليل ضرورت مطالعه پرونده جهت تدارک دفاع جلسه دادگاه تجديد و به سيزدهم تيرماه موکول شد. وي اتهامات عمادالدين باقي را تبليغ عليه نظام و تباني بر عليه امنيت ملي عنوان کرد. 
  دوره سوم شوراهاي شهر و روستا 22 ماه تمديد شد  
گروه سياسي: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با تمديد فعاليت دوره فعلي شوراهاي اسلامي شهر و روستا به مدت 22 ماه موافقت و مقرر کردند که انتخابات دوره چهارم شوراها با دوره يازدهم رياست جمهوري همزمان برگزار شود. نمايندگان در جلسه علني ديروز خود به بررسي جزييات طرح اصلاح قانون تجميع انتخابات دوره پنجم شوراهاي اسلامي با دوره يازدهم رياست جمهوري مصوب 1387 پرداختند و آن را تصويب نهايي کردند. با تصويب مجلس مقرر شد، با افزايش طول دوره سوم شوراهاي اسلامي تا برگزاري انتخابات دوره يازدهم رياست جمهوري، انتخابات دوره چهارم شوراهاي اسلامي و دوره يازدهم رياست جمهوري همزمان برگزار شود. همچنين باتصويب مجلس، شروع به کار دوره چهارم شوراهاي اسلامي، يک ماه پس از آغاز دوره يازدهم رياست جمهوري خواهد بود. نمايندگان در تبصره ديگري از اين طرح،مقرر کردند: تمديد دوره مديريت شهرداران و دهياران مانع اختيار شوراها براي نظارت و استيضاح نيست. 
  تعطيلي جلسات علني مجلس در هفته آينده
گروه سياسي
: نايب رئيس اول مجلس اعلام کرد: جلسه علني هفته آينده مجلس با توجه به حضور همکاران در حوزه هاي انتخابيه ، برگزار نمي شود.محمد حسن ابوترابي فرد در پايان جلسه علني ديروز مجلس، افزود: البته هفته آينده بيش از50 نفر از همکاران در کميسيون تلفيق برنامه پنجم توسعه ، در مجلس حضور فعال دارند بنابراين حضور نيافتن اين همکاران در حوزه هاي انتخابيه، به علت حضورشان در کميسيون تلفيق برنامه پنجم است. وي گفت: جلسه بعدي مجلس، روز يکشنبه سيزدهم تير ساعت8 بامداد خواهد بود و دستور جلسه هم متعاقبا به اطلاع همکاران خواهد رسيد.
  مجلس مجوز تاسيس استان البرز را صادر کرد
گروه سياسي
: مجلس شوراي اسلامي با تاسيس استان البرز به مرکزيت کرج موافقت کرد.نمايندگان مجلس در جلسه علني ديروز به بررسي کليات و جزييات لايحه تاسيس استان البرز پرداختند و آن را تصويب نهايي کردند. کليات اين لايحه با 144 راي موافق، 41 راي مخالف و 19 راي ممتنع از مجموع 213 نماينده حاضر به تصويب رسيد. با تصويب نمايندگان مجلس، شهرستان هاي استان البرز شامل شهرستان کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد است. همچنين شهرستان کرج به مرکزيت شهر کرج و بخش هاي مرکزي، آسارا و اشتهارد مي باشد. شهرستان ساوجبلاغ نيز به مرکزيت شهر هشتگرد شامل بخش هاي مرکزي، چندار، چهارباغ و طالقان است. نظرآباد به عنوان سومين شهرستان استان البرز با مرکزيت شهر نظرآباد شامل بخش هاي مرکزي و تنکمان مي باشد. نمايندگان مجلس در ماده 2 اين لايحه نيز تصويب کردند; با انتزاع شهرستان هاي کرج، نظرآباد و ساوجبلاغ از محدوده استان تهران، کارکنان سازماني، وسايل و تجهيزات، بودجه و اعتبارات مربوط به تناسب جمعيت و وضعيت جغرافيايي از محل امکانات قبلي کسر و به استان جديد تخصيص و منتقل شود. 
  برگزاري جلسه تدوين اساسنامه وزارت نفت 
گروه سياسي
: نماينده مردم قائم شهر در خانه ملت از برگزاري جلسه تدوين اساسنامه وزارت نفت خبر داد.سيدعلي ادياني راد در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين جلسه گفت: مواد تدوين اساسنامه وزارت نفت کلي است. وي افزود: در اين خصوص در حال پيگيري روند کارها هستيم، تا هر چه زودتر قانون نفت و گاز و هم قانون وزارت نفت و هم اساسنامه شرکت نفت نوشته شود. 
    تغيير استانداران کرمان، خراسان شمالي و بوشهر
گروه سياسي
: استانداران جديد کرمان، بوشهر و خراسان شمالي درجلسه صبح ديروزهيات دولت به رياست محموداحمدي نژاد، رئيس جمهور; تعيين شدند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، در اين جلسه بنا به پيشنهاد وزارت کشور و تصويب هيات وزيران اسماعيل نجار استاندار کردستان، ابوطالب شفقت استاندار بوشهر و محمد حسين جهانبخش استاندار خراسان شمالي به ترتيب به عنوان استانداران جديد استان هاي کرمان، خراسان شمالي و بوشهر انتخاب شدند. همچنين رييس جمهور و اعضاي هيات دولت از خدمات بر جسته اين سه استاندار در مناسب قبلي تشکر و قدرداني کردند. حبيب الله دهمرده استاندار قبلي کرمان نيز از سوي محمدرضا رحيمي، معاون اول رئيس جمهور به عنوان معاون هماهنگي و نظارت بر امور فرهنگي، سياسي و اجتماعي معاون اول منصوب شده است. در اين جلسه همچنين تعدادي از پيشنهادات دستگاه هاي اجرايي پس از بحث و بررسي ، به تصويب هيئت وزيران رسيد.
   قرباني:هر قانوني بلادرنگ بايد اجرا شود 
گروه سياسي
: نماينده قائنات در مجلس شوراي اسلامي، تاکيد کرد: هر قانوني که مراحل نهايي را بگذراند بلادرنگ بايد اجرا شود.به گزارش ايسنا، موسي قرباني ديروز در نطق خود در خانه ملت با تاکيد بر اجراي قانون گفت:هر قانوني که مراحل نهايي را بگذراند بلادرنگ بايد اجرا شود، اگر کساني فکر مي کنند نقص اجرايي دارد بايد از طريق قانون و با تقديم طرح يا لايحه اشکال آن را رفع کنند و اگر قرار باشد هر کس با سليقه ي خود قانوني را اجرا کند يا آن را کنار گذارد سنگ روي سنگ نخواهد ماند و خشت کجي خواهد شد که اگر امروز با حسن نيت روي ديوار گذاشته شده باشد، فرداها با سو» نيت تکرار خواهد شد. عضو کميسيون قضايي و حقوقي مجلس با اشاره به فرا رسيدن هفته قوه قضاييه و گراميداشت شهداي 7 تير، تاکيد کرد: قضات در برابر اصحاب دعوا بايد کر و کور باشند و تنها به عدالت و احقاق حق بيانديشند و نسب، سبب و سمت متهم و شاکي در تصميم آنها موثر نباشد. نماينده قائنات تاکيد کرد: هيچ فردي نبايد در برابر قانون حاشيه امن داشته باشد. 
  رييس سازمان زندان ها:  ليست بازداشتگاه هاي مجاز را اعلام کرديم 
گروه سياسي
: رئيس سازمان زندان ها با بيان اين که ليست بازداشتگاه هاي مورد پذيرش سازمان زندان ها را به مراجع قضايي اعلام کرديم، تصريح کرد: اگر جايي از اين بازداشتگاه ها باشد بنده علم غيب ندارم. به گزارش ايسنا، غلامحسين اسماعيلي ديروز در نشست خبري که به مناسبت هفته  قوه  قضاييه برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اين که آيا در پرونده  کهريزک، مقامات سابق زندان نيز متهم هستند؟ گفت: نه، هيچ يک از پرسنل سازمان زندان ها حتي در مظان اتهام قرار ندارند و همکاران ما در اعداد متهمان پرونده  کهريزک نيستند. وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر وجود شپش در زندان و آزار و اذيت جسمي زندانيان توسط زندانبان ها با وجود رعايت حقوق شهروندي در زندان، اظهار کرد: امروز رعايت بهداشت در زندان علي رغم چند مساله از جمله تراکم، پايين بودن سطح بهداشت فردي و آمار زياد معتادان درون زندان صورت مي گيرد و خدمات بهداشتي مطلوبي به زندانيان ارايه مي شود. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته