جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3631

 ميز خبر  

آيت الله هاشمي رفسنجاني: دشمنان دوست نما در ما رخنه کرده اند
گروه سياسي
: رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اين که 29 سال از هفتم تير 1360 مي گذرد، خاطرنشان کرد: اوراق دفتر اين 29 سال هر روز حادثه اي را در سينه خويش دارد. به گزارش ايسنا، آيت الله هاشمي رفسنجاني در بخشي از بيان ديدگاه هاي خود درباره هفتم تير، سالروز شهادت دکتر بهشتي و 72 تن از ياران ايشان، افزود: انقلاب جوان با همه فراز و فرودها در مسير تکامل است و امام نيست، اما وصيت نامه و مجموعه آثار گفتاري، شنيداري، نوشتاري و ديداري اش چراغ راه ماست. دشمنان نيز هستند، اما رنگ عوض کرده اند. هنوز در کيش و کمان دشمني خويش تيرهاي توهين و تهمت و دروغ را دارند که هر از چند گاهي چشم بسته و چشم باز مي اندازند. گاهي به هدف مي خورد و گاهي مثل هميشه بر سنگ. وي خاطرنشان کرد: ما نيز با همه سفارشاتي که از پيرو مراد خويش داشتيم، شايد به خاطر دلتنگي هاي زمانه، سعه صدر سابق را نداريم. دشمنان ما وسيع تر شده اند، اما دايره دشمن شناسي ما محدود شده است. دشمنان دوست نما در ما رخنه کرده اند و بر پنجره نگاه ما براي رويت دوردست ها گل گرفته اند، روزمرگي ما را به اضطراب واداشته است. وي گفت: مشفقانه ترين انتقادها را برنمي تابيم و نقشه هاي شوم دشمنان دوست نما را درنمي يابيم. نفاق را صداقت، توهين را صراحت، دروغ را درايت، تهمت را شجاعت و شعار را بصيرت مي دانيم. اما در اين آشفته بازار، انقلاب اسلامي و آرمان هاي امام راحل آن عزيزي است که; گر نگه دار وي آن است که من مي دانم/ شيشه را در بغل سنگ نگه مي دارد.  رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اين که " انقلاب آن روزها اگر با رفتن مطهري، بهشتي، باهنر و رجايي احساس خلا» مي کرد - که با وجود امام نمي کرد-" افزود: امروز مطهري ها، بهشتي ها، باهنرها و رجايي ها فراوانند و حتي اگر تير تهمت ها براي ترور شخصيت ها زهرآگين شود، پادزهر داوري مردم نمي گذارد بار گرانقدر اين درخت تناور، يعني انقلاب اسلامي خشک و حتي شاخ و برگ هايش پژمرده گردد. وي تاکيد کرد: سرچشمه انقلاب هنوز جوشان است و زلال جاري آن شايد در مسير گل آلود شود، اما اين وعده تخلف ناپذير خداوندي در "استعينوا بالصبر و الصلاه" و "ان تنصروا الله ينصرکم" است که ان شا»الله به اقيانوس ظهور حضرت حق مي پيوندد. 
بادامچيان:موتلفه در دعواهاي سياسي ابزار نمي شود
گروه سياسي
: قائم مقام دبيرکل حزب موتلفه اسلامي  اعلام کرد: اين تشکل سياسي در دعواهاي سياسي ابزار نمي شود. به گزارش ايلنا، اسد الله بادامچيان که در اجلاس سراسري دبيران استان ها و شهرستان هاي حزب موتلفه اسلامي سخن مي گفت با بيان اينکه وظيفه و تکليف خود را براساس نظر جمع و اکثريت در چارچوب نظر ولايت انجام دهيم، اظهار داشت: فتنه گران در کشور به دنبال ايجاد اختلاف هستند و ما بايد مراقب باشيم که آب به آسياب آنها نريزيم. وي افزود: در ميان فتنه گران اختلاف زياد است، اما وقتي در برابر مردم و نظام قرار مي گيرند مجموعه آنها يک جريان مي شوند. نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره به رقابت هاي برخي گروه ها براي انتخابات رياست جمهوري آينده تصريح کرد: رقابت ميان برخي افراد براي رئيس جمهور شدن در دوره آينده انتخابات وجود دارد که اين طبيعت ميدان سياست است و ما هرچه آنها را نصيحت کنيم، بازهم اين رقابت ها وجود دارد اما موتلفه اسلامي در هيچ يک از اين رقابت ها و دعواهاي سياسي ابزار نمي شود. بادامچيان تاکيد کرد: ما براساس خط اصيلي که مقام معظم رهبري در کشور ترسيم مي کنند با تمام قدرت حرکت مي کنيم و بايد آهنگ ولايت را مبناي کار خود قرار دهيم. وي افزود: حزب موتلفه اسلامي به عنوان انصار ولايت بايد دقيقا به آنچه نظر مقام معظم رهبري است، عمل کند.
  شاهرخي:پرهيز از تماميت خواهي شرط وحدت است 
گروه سياسي:
رئيس کميسيون حقوقي و قضايي مجلس اعلام کرد: قانع شدن گروه ها و مسئولين به حق خود، داشتن سعه صدر و کنار گذاشتن تماميت خواهي از شروط اصلي ايجاد وحدت در جامعه است."علي شاهرخي" در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري بر ايجاد وحدت ميان مسئولان گفت: علت محدثه انقلاب وحدت بوده و رمز بقاي نظام نيز در همين کلمه بود. همچنين امام راحل و نايب بر حقش حضرت آيت الله خامنه اي همواره بر ايجاد و داشتن وحدت در جامعه تاکيد داشته و دارند.نماينده کوهدشت افزود: مقام معظم رهبري همواره هشدارهاي لازم درخصوص وحدت و عدم اختلاف و تفرقه را داده و شرايط به وجود آمدن اين وحدت را ذکر مي کنند بنابراين همه بايد حول منافع ملي به وحدت بينديشيم.رئيس کميسيون حقوقي و قضايي مجلس تاکيد کرد: مسئولين، گروه هاي سياسي و مردم بايد مراقب باشند که هر گاه وحدت جامعه و کشور در حال آسيب ديدن است از اختلاف و روشهاي تفرقه آميز پرهيز کرده و بهانه به دست عده اي سودجو ندهند.شاهرخي تعامل ميان مسئولين و گروه هاي سياسي را از شرايط ايجاد وحدت در جامعه ذکر کرد و گفت: بايد از تهديد، تخريب و تهمت و دروغ صرف نظر کرد و اگر گروه هايي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و امام راحل فاصله بگيرند بايد بدانند که جايگاه خود را در بين مردم از دست خواهند داد.
جلالي: مساله بنزين براي ايران بحران ساز نيست
گروه سياسي
: سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خا رجي مجلس،  اعمال تحريم هاي يکجانبه عليه ايران را نوعي جنگ رواني دانست. کاظم جلالي در گفت وگو با ايسنا،  درباره تحريم هاي يک جانبه آمريکا و اروپا عليه ايران با بيان اين که سياست هويج و چماق سياستي مندرس است، اظهار کرد: آنها از يک طرف بحث مذاکره و گفت وگو را مطرح مي کنند و از طرف ديگر علاوه بر صدور قطعنامه در شوراي امنيت تلاش مي کنند. تحريم هاي يک جانبه را عليه ايران اعمال کنند; به نظر مي رسد غرب استراتژي مشخصي ندارد و از يک حيراني و سرگشتگي در اين زمينه رنج مي برد. وي با بيان اين که سخن از تحريم و اعمال زور عليه ايران تاثيرگذار نيست، گفت: بارها غرب اين سياست را درباره ايران آزموده است و آزمودن مجدد اين سياست کارساز نيست. جلالي ادامه داد: آ مريکايي ها و اروپايي ها فرصت بزرگي پيش رو داشتند و آن استفاده از بيانيه تهران بود; چراکه ما معتقديم در چارچوب بيانيه تهران مي توان مسايل را حل و فصل کرد، نه در قالب اعمال زور و فشار. سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به اعمال تحريم هاي يک جانبه بيشتر به ويژه تحريم بنزين از سوي کنگره آمريکا، تصريح کرد: سياست فعلي آمريکا و اروپا بسياري از شرکت هاي آنها را نگران کرده است و حتي روس ها از اعمال اين تحريم ها ابراز نگراني کردند.به نظر مي رسد اعمال تحريم هاي يک جانبه سياستي حکومتي و دولتي و برخلاف منافع بخش خصوصي در اين کشورهاست. جلالي درباره موافقت ايران براي مذاکره با غرب در چارچوب و شرايط جديد با بيان اين که ايران چارچوب بيانيه تهران را مناسب گفت وگو مي داند، اظهار کرد: غرب هيچ چارچوب مشخصي براي مذاکره مطرح نکرده است آنها فقط از مذاکره حرف مي زنند بعد سياست هايشان را اعمال مي کنند.معتقدم آنها از بحث مذاکره براي فريب افکار عمومي جهان استفاده مي کنند. وي درباره چگونگي مقابله ايران با تحريم هاي شوراي امنيت و تحريم هاي يک جانبه از سوي اروپا و آمريکا گفت: ايران در گذشته با تحريم ها مواجه بوده است از اين رو برنامه ريزي هاي متناسب با اين مساله را انجام داده است. در بحث تحريم بنزين نيز اقدام به سهميه بندي بنزين کرده و همچنين پالايشگاه هاي توليد بنزين را در دستور کار قرار داد.بنابراين مساله بنزين براي ايران بحران ساز نيست و تمهيدات لازم انديشيده شده است.
 سبحاني نيا:تلاش براي ايجاد وحدت درجامعه وظيفه ديني و ملي است 
گروه سياسي
: عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي اعلام کرد: تلاش براي ايجاد وحدت و يکپارچگي درجامعه يک وظيفه ديني و ملي است."حسين سبحاني نيا" در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري در ديدار روز چهارشنبه با استادان بسيجي دانشگاه ها در خصوص وحدت و يکپارچگي در جامعه، خاطرنشان کرد: اين فرمايشات معظم له تاکيدي بر فرمايشات قبلي ايشان مبني بر حفظ وحدت، يکپارچگي و انسجام در جامعه است.نماينده نيشابور در مجلس با اعلام اينکه براساس فرمايشات رهبري، حفظ وحدت و انسجام در جامعه يکي از ضرورت هاي روشن جامعه ماست، خاطرنشان کرد:خيلي روشن است که استکبار جهاني و ايادي آنها با تمام قوا در مقابل جمهوري اسلامي ايران صف آرايي کرده  و در جهت تخريب چهره نظام در دنيا تلاش مي نمايند.وي همچنين با اظهار اينکه استکبار جهاني به دنبال اين است که با رخنه در کشور در ميان نيروهاي دلسوز و ولايي نظام ايجاد اختلاف نمايد، خاطرنشان ساخت: بنابراين فرمايشات اخير رهبري، ناظر بر اين شرايط داخلي و خارجي است.عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس براين اساس از حفظ وحدت و يکپارچگي به عنوان يک وظيفه ديني و ملي نام برد و افزود: همگان بايد تلاش نمايند که وحدت در کشور مخدوش نشود تا اميدي که بيگانگان و دشمنان انقلاب به اختلافات داخلي بسته اند به ياس مبدل شود.سبحاني نيا راه ديگر مقابله با توطئه هاي دشمنان را وحدت بين همه نيروهاي ارزشي و ولايي کشور دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبري هميشه براين نکته تاکيد دارند و اخيرا نيز در ديدار با استادان بسيجي دانشگاه ها موضوع وحدت را مورد بررسي و تاکيد قرار دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
اجتماعي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته