جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3631

 کوتاه از سياست 

  دادستان کل خواستار تعريف جامع جرايم سازمان يافته شود  
گروه سياسي:
دادستان کل کشور با اشاره به نبود تعريف روشني از جرايم سازمان يافته، گفت: بايد تعريف جامع و کاملي از جرايم سازمان يافته ملي و فراملي داشته باشيم.به گزارش واحدمرکزي خبر، غلامحسين محسني اژه اي در همايش سراسري قوه قضائيه، افزود: جرايم سازمان يافته و مخل امنيت عمومي از دغدغه هاي جدي مسئولان و از مسائل مورد توجه رييس قوه قضائيه است که بايد براي آن سازوکاري پيش بيني کنيم.وي گفت: جرايم سازمان يافته و خاص و مخل امنيت عمومي معمولا با انگيزه منفعت طلبي و يا سياسي براي کسب قدرت صورت مي گيرد اما وقوع اين جرايم الزاما به اين دو انگيزه منحصر نيست و امروزه بسياري از جرايم سازمان يافته و فراملي ابعاد مختلفي پيدا کرده است.محسني اژه اي افزود: مرتکبان جرايم سازمان يافته و فراملي از فناوري نوين و ابزارهاي جديد استفاده مي کنند تا هم جرم را به راحتي مرتکب شوند و هم به راحتي دستگير نشوند بنابراين ما نيز براي مقابله با آنان بايد از فناوري جديد و ظرفيت هاي بين المللي استفاده کنيم.
آغاز بررسي برنامه پنجم در سه نوبت کاري در کميسيون تلفيق
گروه سياسي
: با برگزاري جلسه کميسيون تلفيق بررسي، برنامه پنجم توسعه در سه نوبت کاري از امروز در مجلس آغاز مي شود.به گزارش فارس، کميسيون تلفيق براي بررسي برنامه پنجم توسعه، از امروز در سه نوبت صبح و ظهر و شب جلسه دارد. بر اين اساس، پس از پايان جلسه نوبت صبح کميسيون تلفيق، محمد مهدي مفتح مصوبات اين کميسيون را به اطلاع رسانه ها مي رساند. 
تشکيل کميسيون رسيدگي به اعتراضات درباره يارانه ها
گروه سياسي
: با تصويب دولت، کميسيوني به منظور رسيدگي به اعتراضات مردم و واحدهاي توليدي نسبت به استرداد وجوه پرداختي و کمکهاي قانون هدفمند کردن يارانه ها در مرکز و استانها تشکيل مي گردد.   به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، وزيران عضو کارگروه بررسي آيين نامه هاي قانون هدفمند کردن يارانه ها در جلسه مورخ 1389/1/31 بنا به پيشنهاد مشترک وزارتخانه هاي رفاه و تامين اجتماعي، دادگستري، امور اقتصادي و دارايي و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور و به استناد ماده (10) قانون هدفمند کردن يارانه ها - مصوب - 1388 آيين نامه اجرايي اين ماده را به تصويب رساندند. بر اساس آيين نامه اجرايي قانون هدفمند کردن يارانه ها، تمام کمکها و حمايتهاي قانون هدفمند کردن يارانه ها منوط به ارايه اطلاعات صحيح و انجام کامل تعهدات مي باشد، در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارايه شده يا عدم انجام تعهدات، سازمان هدفمندسازي يارانه ها و دستگاه هاي ذي ربط مکلفند علاوه بر قطع کمکها و حمايتهاي مزبور، نسبت به استرداد وجوه پرداختي اقدام نمايد. اشخاص در صورتي که خود را براي دريافت يارانه ها و کمک هاي موضوع مواد (7) و (8) اين قانون محق بدانند مي توانند اعتراض خود را به کميسيوني که در آئين نامه اجرائي اين ماده پيش بيني مي شود ارائه نمايند.
 اسلامي:رواج بي قانوني هرج و مرج مي آورد
گروه سياسي
: سخنگوي کميسيون اصل 90 مجلس با بيان اينکه توهين به مقامات و نمايندگان مجلس بابي را باز مي کند که بستنش خيلي مشکل است، عنوان کرد: اگر کسي به مسئولان عاليرتبه مجلس، نمايندگان مردم که عصاره فضائل ملت هستند توهين کند باعث خدشه و آسيب به وحدت در جامعه مي شود. حسين اسلامي در گفتگو با مهر، با اشاره به تحرکات غير قانوني که هفته گذشته مقابل مجلس انجام شد، تصريح کرد: اين کارها خلاف مروت و انصاف است. در کشور شوراي نگهبان هست و اگر خطا يا اشتباهي در مجلس صورت بگيرد شوراي نگهبان به عنوان کانون اعتماد نظام اين خطاها را بررسي و مشکل را رفع مي کند.نماينده ساوه با بيان اينکه اين توهين ها به مسئولان و نمايندگان بابي را باز مي کند که بستنش خيلي مشکل مي شود، عنوان کرد: اين فحاشي ها و هتک حرمت ها باعث ايجاد شکاف و دو دستگي خواهد شد.نماينده ساوه در پايان تصريح کرد: اگر بي قانوني درجامعه رواج يابد هرج و مرج محسوب مي شود ولو اينکه حرفشان هم درست باشد کار درستي نيست.
کرمي راد:ايران براي استرداد منافقين به لاهه شکايت کند
گروه سياسي
: يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاکيد بر لزوم پيگيري دستگاه سياست خارجي در جهت استيفاي حقوق ايران درباره منافقين، گفت: ايران براي استرداد منافقين و محاکمه آنها بايد به ديوان لاهه شکايت کند. محمد کرمي راد در گفتگو با مهر، با اشاره به سالگرد شهداي هفتم تيرماه و جنايات منافقين کوردل در اين روز، اظهار داشت: شهداي هفتم تير از شهداي ماندگار و گرانقدر انقلاب اسلامي بودند و نقطه عطفي در تاريخ انقلاب ايجاد کردند.نماينده کرمانشاه با بيان اينکه منافقين با اقدامات وحشيانه خود حتي حزب الهي هاي عادي و کسبه و بالاترين شخصيت هاي کشور از جمله سران قوا را هدف قرار داده بودند، تصريح کرد: منافقين سخن از فروپاشي نظام مي گفتند.عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در خصوص اقدامات تهران در خصوص استرداد منافقين و محاکمه آنها نيز گفت: عليرغم اينکه مجامع بين المللي به دليل نفوذ لابي صهيونيستي و زورگويي هاي نظام سلطه و آمريکا رنگ و روي خود را باخته و خاصيت خود را از دست داده است اما با اين حال جمهوري اسلامي ايران مي تواند با شکايت به ديوان لاهه و از طريق مجاري قانوني بين المللي حقوق خود را درباره اين گروه تروريستي پيگيري کند.کرمي راد عنوان کرد: دستگاه سياست خارجي با پيگيري اين امر حداقل حقوق خانواده شهدا را استيفا نمايد.
رئيسي: مسئله حقوق بشر موضوعي کاملا سياسي است
گروه سياسي
: معاون اول قوه قضاييه مطرح کردن مساله حقوق بشراز سوي کشورهاي سلطه را موضوعي کاملا سياسي براي فشار آوردن به کشورهاي مستقل و جهان سوم اعلام کرد. به گزارش ايلنا، ابراهيم رئيسي در حاشيه مراسم همايش سراسري قوه قضاييه در جمع خبرنگاران گفت: کشورهاي غربي ناقض حقوق بشر هستند و اگر گزارش وضعيت امروز کشورهاي اروپايي و آمريکايي را ببينيم، متوجه مي شويم که حقوق بشر در اين کشورها کاملا نقض مي شوند و بالاترين نقض کننده در اين حوزه هستند. به گفته رئيسي در کشور ساختگي اسرائيل نقض حقوق بشر بر اساس اسناد موجود غيرقابل انکار است و اين رژيم ناقض حقوق بشر شناخته شده است. معاون اول قوه قضاييه در خصوص برخي از اظهارات گروه جي 8 پيرامون نقض حقوق بشر در ايران، گفت: مطلع هستيد در شوراي حقوق بشر گزارش نمايندگان ستاد حقوق بشر قوه قضاييه ايران از سوي اين شورا مورد تصويب قرار گرفت و اين در حالي است که خواسته کشورهاي غربي و رژيم صهيونيستي عدم تاييد اين گزارش و محکوميت ايران بوده است در حالي که اين امر صورت نگرفت.
 غفوري فرد: تحريم ها به ما انگيزه مي دهد که فعال تر شويم
گروه سياسي
: يک نماينده تهران در مجلس، گفت: تحريم ها به ما انگيزه مي دهد که قدري فعال تر شويم و بيشتر کار کنيم. حسن غفوري فرد در گفت وگو با ايلنا    ، نسبت به تحريم هاي يک جانبه اتحاديه اروپا در خصوص بنزين با بيان اينکه ما از ابتداي انقلاب دچار تحريم بوديم; گفت: در 30 سال گذشته انقلاب تقريبا يک روز هم نبود که تحريم نباشيم، البته تحريم ها گاهي بسته و گاهي باز بود. وي تاکيد کرد: نکته مثبت در اين ميان اين است تحريم ها به ما انگيزه مي دهد که قدري فعال تر شويم و بيشتر کار کنيم. نماينده مردم تهران در مجلس، تصريح کرد: در مورد تحريم بنزين نيز علاوه بر اينکه مي توانيم پالايشگاه هاي خود را اصلاح کنيم و بنزين با ويژگي هاي لازم توليد کنيم، مي توان بنزين را از ساير کشورها از جمله هندوستان و کشورهاي آمريکاي جنوبي نيز تهيه کرد.
اکرمي:افراطي گري به مصلحت جامعه نيست 
گروه سياسي
: نماينده مردم تهران در مجلس افراطي گريي را به مصلحت جامعه ندانست و اعلام کرد: يکي از رفتارهايي که موجب بروز شکاف و انشقاق در جامعه  مي شود و رهبري نيز در بيانات اخير خود بر پرهيز از آن تاکيد داشتند، رفتار اخير عده اي از دانشجويان در تجمع توهين آميز در مقابل مجلس بود.حجت الاسلام سيدرضا اکرمي در گفتگو با مهر در بيان اينکه مقام معظم رهبري در بيانات اخير خود تاکيد بر وحدت وانسجام در جامعه داشتند، گفت: بخشي از بيانات ايشان براساس وقايعي بود که در جامعه وجود دارد و بايد از آن توبه شود و بازگشت و جبران در آن انجام شود. نماينده مردم تهران با بيان اينکه بر اساس قرآن در موضوع مسائل اجتماعي دو بيان ارشادي و مولوي وجود دارد، افزود: بيان ارشادي براي جلوگيري از وقوع برخي مسائل اجتماعي وتذکر گونه است و بيان مولوي در پي وقوع برخي اتفاقات و براي توجه و بازگشت و جبران است و در بيانات اخير مقام معظم رهبري ما شاهد هر دو اين ابعاد بوديم.عضو شوراي مرکزي جامعه روحانيت مبارز بيانات مولوي گونه رهبر انقلاب را درپي برخوردهايي همچون تجمع توهين آميز دانشجويان در مقابل مجلس خواند و اظهارداشت: بايد از بروز اين برخوردها در جامعه جلوگيري شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
اجتماعي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته