جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3631

  خبر پزشکي  

مبتلايان به ديابت نوع اول، کمترين آسيب کليوي را جدي بگيرند!  

محققان دانشکده بهداشت عمومي دانشگاه پيتزبورگ در پژوهش جديدي دريافته اند که بيماران مبتلا به ديابت نوع اول که با حداقل آسيب هاي کليوي مواجه هستند، بيشتر در معرض خطر مرگ و مير قرار دارند.  
به گزارش ايسنا، پژوهشگران مي گويند; اين بيماران اگر حتي مقادير اندکي از پروتئين در ادرارشان مشاهده شود که حاکي از آسيب خفيف کليوي است، 6 برابر بيشتر در معرض مرگ و مير در مقايسه با جمعيت کلي هستند.  
اين تحقيق هم چنين نشان داده است که اگر فعاليت کليه ها در بيماران ديابتي به طور طبيعي ادامه پيدا کند، احتمال مرگ ومير در آنها بيشتر از ساير افراد سالم نخواهد بود.  
به گزارش ديلي اکسپرس، اين يافته ها حاصل مطالعاتي است که روي 658 مرد و زن انجام گرفت و اين افراد در پژوهش پيچيدگي هاي ديابت در بخش اپيدميولوژي پيتزبورگ شرکت کرده بودند. اين پژوهش در هفتادمين جلسات علمي انجمن ديابت آمريکا ارائه شده است.  

   گرد وغبار موجود در هوا، بيماري هاي آلرژيک
را در نوزادان تشديد مي کند  

يک متخصص بيماري نوزادان نسبت به گرد وغبار موجود در هوا و تشديد بيماري هاي مزمن و آلرژيک در نوزادان و کودکان هشدار داد.  
دکتر علي اکبر عالي پور در گفت وگو با ايسنا ، گفت: روزانه خانواده هاي بسياري نوزادان و کودکان خود را به منظور درمان سرفه هاي مزمن ناشي از گرد وغبار موجود در هوا نزد پزشک مي برند. وي به تاثير منفي گرما بر نوزادان اشاره کرد و گفت: دماي بالا در فصل تابستان مي تواند پيامدهاي مخربي براي نوزادان داشته باشد که هيپوترمي از جمله مهم ترين اين عوارض است. عالي پور گفت: گرماي شديد به خروج آب بدن از طريق پوست منجر شده و نوزاد به هيپوترمي دچار مي شود و اين عارضه در مواردي با شوک همراه خواهد بود. وي ادامه داد: به منظور کاهش تاثيرات منفي گرما بر نوزادان بايد از پوشاندن آنها و جابه جا کردنشان در هواي گرم اجتناب و دماي منزل را خنک نگاه داشت. عالي پور در ادامه با اشاره به عوارض ناشي از گردو غبار موجود در هوا بر مادران باردار مبتلا به بيماري هاي قلبي، گفت: گردو غبار موجود در هوا بر مادران بارداري که دچار بيماري قلبي هستند تاثير منفي مي گذارد; چرا که اين گرد و غبار به کاهش ميزان اکسيژن منتقله از مادر به جنين منجر مي شود و مي تواند خطرناک باشد.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
اجتماعي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته