جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3631

 تلويزيون در 7 روز
 خداحافظي خاله شادونه از شبکه دو  

خداحافظي خاله شادونه (مليکا زارعي) از شبکه دو، تغيير 60 درصد از برنامه هاي راديو جوان و مشخص نشدن دليل توقف نمايش راديويي "فرار از زندان" از نکات خواندني هفته گذشته صدا و سيما بوده است.
به گزارش مهر، شبکه دو تصميم گرفته اذان مغرب اين شبکه در قالب ويژه برنامه اي به نام "نياز و نماز" توسط اذان گويان نوجوانان اجرا شود. اين شبکه با توليد چنين برنامه اي قصد دارد خودش را به ماموريت اين شبکه که براي کودک تعريف شده، نزديک کند.
  هفته گذشته خاله شادونه (مليکا زارعي) از شبکه دو خداحافظي کرد. غلامرضا حبيبي، تهيه کننده برنامه خاله شادونه ترک خاله شادونه از اين شبکه را تصميم مدير شبکه و مدير گروه آن دانست و گفت: احتمالا خاله شادونه پائيز روي آنتن مي رود.
  شبکه دو جشنواره نوجوانان برتر را با حضور نوجوانان منتخب از سراسر ايران که در رشته هاي علوم قرآني، معارف، ورزشي، علمي و هنري رتبه هاي استاني، کشوري و بين المللي را کسب کردند را برگزار مي کند.
  پيام فضلي نژاد، پژوهشگر موسسه کيهان با اشاره به شش استدلال براي دفاع از کارگردان سريال "يوسف پيامبر"، عنوان کرد: انتشار آرا» قضايي تنها منوط به قطعي شدن حکم است، در حالي که هنوز هيچ حکمي براي پرونده اتهامي فرج الله سلحشور صادر نشده است.
  مدير راديو جوان هفته گذشته در نشست خبري از تغيير 60 درصدي برنامه هاي اين شبکه خبر داد. وي درباره اينکه چرا برنامه هاي راديو جوان ديگر مثل گذشته انتقادي نيست توضيح داد: برنامه هاي اين شبکه راديويي از روزي که من آمده ام تا کنون تغييري نداشته است و برنامه هاي قبلي روي آنتن رفت. اجازه دهيد در ابتدا برنامه ها پخش شود و بعد مورد ارزيابي و قضاوت قرار دهيد. سعي مي کنيم برنامه هاي جوان با کمترين محدوديت براي جوانان توليد و پخش شود.
  عضو هيئت علمي دانشکده معارف دانشگاه امام صادق(ع) هفته گذشته در نشست خبري حجاب در رسانه ملي با اشاره به پوشش شخصيت عزيز(آهو خردمند)در سريال "به کجا چنين شتابان" گفت: اين پوشش به حجاب برتر و اصيل ايراني بسيار نزديک است.
  مجيد مظفري ورود بازيگران را به کارگرداني و تهيه کنندگي در تلويزيون را مناسب دانست و تاکيد کرد وضعيت سينما به گونه اي شده که بازيگران را به کار در تلويزيون ترغيب کرده است.
 او درباره اينکه خودش فکر مي کند در بازيگري موفق بوده يا کارگرداني افزود: بايد ديگران قضاوت کنند، اما تا جايي که مي دانم که اگر 10 هنرپيشه خوب در ايران باشد يکي از آنها هستم، اما در کارگرداني جزو 100 کارگردان خوب هستم.
  فاطمه گودرزي که طرحي براي کارگرداني به تلويزيون ارائه کرده معتقد است گرايش بازيگران به کارگرداني ايرادي ندارد و منتقدان نبايد خيلي زود آثار آنها را قضاوت و بعد حکم کلي صادر کنند بلکه به آنها اجازه دهند تا عرصه کارگرداني را هم تجربه کند.
  محمود زنده نام، مدير مرکز هنرهاي نمايشي راديو عنوان داشت دليل توقف پخش نمايش راديويي "فرار از زندان" بعد از روي آنتن رفتن 10 قسمت از راديو فرهنگ، نامشخص است.
 وي درباره اينکه شنيده شده عزت الله ضرغامي، رئيس سازمان صدا و سيما دستور متوقف شدن پخش نمايش راديويي "فرار از زندان" را داده، توضيح داد: نه، اصلا اين طور نبوده است. از قرار شوراي نظارت صدا و سيما به سريال تلويزيوني  "فرار از زندان" ايراد گرفته است. اصلا نمايش راديويي "فرار از زندان" شنيده نشده، اما پخش آن متوقف شده است.
 مدير شبکه آموزش هفته گذشته با تاکيد بر اينکه برنامه هاي شبکه  آموزش با ساختارهاي جديد تهيه مي شود تا بتواند مخاطبان بيشتري جذب کند از پيشنهاد وزير فرهنگ و ارشاد براي شرکت در سري جديد برنامه مشاعره خبر داد.
 بسيج دانشجويي دانشگاه علامه طباطبايي هفته گذشته نامه اي به ضرغامي نوشته و خواستار فراهم شدن موجبات حضور موافقين و مخالفين تصويب طرح وقف دانشگاه آزاد را در رسانه ملي شدند.
  حسن گروسي مدير کل امور فرهنگي سازمان صدا و سيما اعلام کرد متاسفانه کارهاي رسانه اي درباره حج فقط در حد اطلاع رساني است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
اجتماعي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته