جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3631

 معاون آمار و انفورماتيک سازمان ثبت احوال:
 امکان جعل امضاي ديجيتال وجود ندارد 

معاون آمار و انفورماتيک سازمان ثبت احوال با تاکيد بر اين موضوع که امکان جعل امضاي ديجيتال وجود ندارد; گفت: همه تلاش ما اين است که جعلي صورت نگيرد اما بايد اين نکته را در بحث جعل گفت که نمي  توان به صورت 100 درصدي جلوي جعل را گرفت.
علي اصغر عميديان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي فارس درباره امضا» ديجيتال، گفت: معمولا زماني که مي خواهيد وارد فضاي سايبر شويد; سرويس هايي که در فضاي IT مي خواهيد از آنها استفاده کنيد; بايد الکترونيک باشد.
معاون آمار و انفورماتيک سازمان ثبت احوال ادامه داد: بايد در همان فضا شرايطي را ايجاد کنيم که استفاده کننده بتواند احراز هويت شود و بعد اين احراز هويت غير قابل انکار باشد.
عمديان اظهار داشت: اگر فرد مي خواهد سندي را در فضاي سايبر منتقل کند; اين سند بايد تاييد شده و همچنين غير قابل جعل و انکار باشد.
وي به طرح امضاي ديجيتال اشاره کرد و گفت: امضاي ديجيتال ترکيبي از دو کليد اختصاصي و عمومي براي فرد است; زيربناي اين کليدها پارامترهاي هويتي افراد است; اگر در کارت ملي هوشمند مي خواهيم هويتي را در فضاي ساير ارائه کنيم بايد به گونه اي باشد که اين هويت غير قابل جعل، انکار و مستقل از زمان و مکان باشد.
معاون آمار و انفورماتيک سازمان ثبت احوال اظهار داشت: بايد بر هويت صحه گذاشت و وسيله اين صحه گذاشتن امضاي آن است.
عمديان با بيان اينکه اجراي طرح پايلوت صدور کارت شناسايي ملي هوشمند در قم آغاز شده است، گفت: در سال 90 اين کار در کل کشور اجرايي مي شود.
وي با تاکيد بر اين موضوع که امکان جعل امضاي ديجيتال وجود ندارد; گفت: همه تلاش ما اين است که جعل وجود نداشته باشد اما بايد اين نکته را در بحث جعل گفت که نمي  توان به صورت 100 درصدي جلوي جعل را گرفت. معاون آمار و انفورماتيک سازمان ثبت احوال با بيان اينکه از سال 90 طرح صدور کارت هوشمند ملي به صورت سراسري در کل کشور اجرايي مي شود، گفت: اگر بتوانيم از سيستم اپراتور و کنسرسيوم هاي تخصصي در سطح کشور به همراه سرمايه گذاري استفاده کرده و مزايده اي برگزار کنيم; مي توان اقدامات لازم در اين زمينه را انجام داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
اجتماعي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته