جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3636

 رييس ستاد عمره دانشگاهيان در واحد کرمانشاه:
 درسال جاري 76 کاروان دانشجويي به حج عمره اعزام مي شوند 

حجت الاسلام والمسلمين فقيهي در همايشي که در دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه برگزار شد، گفت: درسال جاري 76 کاروان دانشجويي به حج عمره اعزام خواهند شد که حدود 50 کاروان دانشجويان پسر، 16 کاروان مربوط به دانشجويان متاهل و 10 کاروان شامل استادان دانشگاه آزاد اسلامي است.  رييس ستاد عمره دانشگاهيان در جمع زائران دانشگاه هاي آزاد اسلامي غرب کشور عنوان کرد: ستاد عمره دانشگاهيان از سال 1375 به همت حجت الاسلام والمسلمين ابوترابي با اعزام دو کاروان آغاز به کار کرد و 222 کاروان درسال 1388 اعزام کرد.
فقيهي گفت: ستاد عمره دانشگاهيان براي اعزام زائران سه شعار دارد يکي اينکه عمره دانشگاهيان بايد آسان برگزار شود لذا قبلا باتوجه به اينکه بيشتر پروازها مستقيما به جده مي رفت و همين مساله باعث مي شد زائران مسافت بيشتري را طي نمايند به همين منظور تلاش کرديم که پروازها به مدينه منوره باشد. همچنين سعي شده که ايستگاه هاي پرواز بيشتري داشته باشيم تا سه سال پيش ايستگاه پرواز کرمانشاه نداشتيم. الحمدلله بيشتر پروازها مستقيما از کرمانشاه صورت مي گيرد.
وي افزود: شعار دوم ارزاني است و در اين زمينه تلاش شده تا تخفيفاتي از سازمان هواپيمايي گرفته شود به طوري که هر نفر 25 هزارتومان تخفيف لحاظ کنند. همچنين با همکاري بانک ملت تسهيلات وام هزينه سفر را براي عمره گزاران دريافت کنيم.
رييس ستادعمره دانشگاهيان ادامه داد: شعار سوم ستاد اين است که در راستاي کيفيت بالاي اين سفر معنوي برنامه هاي متنوعي براي زائران سرزمين وحي لحاظ شده است ازجمله تهيه و تدارک بسته هاي فرهنگي به طوري که اين بسته ها پيشتر براي عمره گزاران ارسال شده است. از برنامه هاي ديگر ستاد مدينه شناسي و مکه شناسي، بازديد از موزه و محل جنگ فتح و شهداي فتح است و سعي  ستاد بر اين است که در طول 12 روزي که در مکه و مدينه هستيم نقطه عطفي در زندگي دانشجويان باشد.
در ادامه آيت اله علما نماينده ولي فقيه و امام جمعه کرمانشاه ضمن حضور در اين همايش گفت: به محض اينکه انسان مکلف مي شود چه پسر و چه دختر نخستين چيزي که به او ياد مي دهند قبله است، کعبه است و به او بايد بگوييم نماز بخوان. دو عبادت داريم که اسرارش تمام شدني نيست يکي حج است و ديگري نماز. پس اولين چيزي که چارچوب شخصيتي ما را کامل مي کند کعبه است و نماز.
امام جمعه کرمانشاه افزود: يکي از خصوصيات حج بريدن از خانه و زندگي است. همان جوري که ما از نظر جسمي به غذا احتياج پيدا مي کنيم روح را هم بايد با نماز، قرآن، حج، زکات، روزه و... صيقل داد.
وي خطاب به عمره گزاران تاکيد کرد: شما دانشجويان در ابتداي زندگي، جواني و ترقي از خداوند استمداد بجوييد. جوان با خصوصيات جواني اش يک تقرب خاصي دارد و توجه جوان خيلي راحت است محال است کسي با خداوند پيوند واقعي و حقيقي داشته باشد و جواب نشنود و سعي کنيد يک سفر معنوي، يک سفر الهي و سفري که انسان بتواند با دست پر برگردد داشته باشيد و يک سرمايه معنوي و الهي جمع کنيد.
همچنين حجت الاسلام والمسلمين محمدجواد مهري مسوول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان کرمانشاه گفت: زائران سرزمين امن الهي، اکنون خداي تبارک و تعالي و ائمه معصومين(ع) روي ورود شما، حضور شما و خروج شما حساب ويژه اي باز کرده اند. در روايات آمده است زائران خانه خدا مهمان خدا هستند قدر خود را بدانيد. اين سفر يک غنيمت است، انسان وقتي غنيمتي را به دست مي آورد خصوصا اگر آن غنيمت گرانبها باشد، طبيعتا بيشتر قدر آن غنيمت را مي داند و از آن صيانت و حفاظت مي کند.
وي افزود: در حديث قدسي آمده که خداي تبارک و تعالي مي فرمايد: من خداي مکه هستم کساني که اهل مکه هستند همسايه هاي من و زائران خانه من مهمانان من هستند. همچنين وي با استناد به روايتي از اميرالمومنين علي(ع) که مي فرمايد: حاجي در حج تمتع و عمره مفرده مهمان خداست بر خدا حق است و فرض است که مهمانانش را اکرام و احترام کند. در اين سفر شما براي ورود به سرزمين وحي مهمانيد و خداي رحمان ميزبان است، در جواني توفيقي نصييب شما شده و از اين فرصت بهره ببريد. گفتني است اين همايش ازسوي دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان کرمانشاه برگزار شد و تعداد 360 نفر از دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان هاي کرمانشاه، کردستان، ايلام و تعدادي از استان هاي گيلان و همدان در اين همايش شرکت و خود را براي زيارت سرزمين وحي الهي آماده کردند که اعزام 3 کاروان شامل استادان و دانشجويان متاهل در روز 25 تيرماه و 2 کاروان شامل دانشجويان پسر در روز 4 مردادماه سال جاري خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته