جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3639

 فرماندار کرج :
 ترور شهداي هفتم تير عاملي براي تداوم انقلاب بود 

کرج - خبرنگارآفرينش
مراسم بزرگداشت شهداي هفتم تير شهرستان کرج با حضور وزير دادگستري ، مسئولان ارشد شهرستان ، نمايندگان مردم کرج درمجلس شوراي اسلامي ، فرماندهان نظامي و انتظامي ، قضات و اقشار مختلف مردم استان البرز در کرج برگزارشد .
در ابتداي اين مراسم معاون استاندار تهران و فرماندار کرج ، يکي از هجمه هاي جدي دشمن را ترور برجستگان انقلاب اسلامي عنوان کرد و افزود: تلاش براي ترور مقام معظم رهبري و به شهادت رساندن شهيد بهشتي و هفتاد و دو تن از جمله اين هجمه ها است.
عيسي فرهادي با بيان اينکه اين ترورها مي توانست خدشه جدي به نظام وارد کند، اظهار داشت: از آنجا که انقلاب وابسته به توده هاي وسيع مردم بود ، نه تنها اين ترورها خدشه اي به انقلاب وارد نکرد بلکه خود عاملي براي تداوم انقلاب شد.
وي داشتن قوه قضائيه قوي، پويا و به روز را امري ضروري براي استان نوپاي البرز دانست و خاطرنشان کرد: پاک بودن، در صحنه بودن و هماهنگي قوه قضائيه در کرج به واسطه زحمات مسئولان اين قوه صورت گرفته است که اين امر نقش بسزايي در ايجاد امنيت منطقه دارد.
فرهادي همچنين تلاش مديريت اداره ثبت اسناد را مثبت ارزيابي کرد و افزود: با رفع نيازهاي امکاناتي کارايي اين اداره افزايش مي يابد.
وي با اشاره به وجود چهار زندان بزرگ در کرج ياد آور شد: انتقال اين زندانها از کرج ضروري است و نياز به تدبير جدي مسئولان ارشد کشور دارد.
فرماندار کرج تاکيد کرد: با انتقال اين زندانها حجم مشکلات منطقه کرج از جمله ميزان جرم کاهش خواهد يافت.وي ارتقاي اداره کل دادگستري را همزمان با تشکيل استان البرز ضروري دانست و افزود: اگر استان البرز در همه زمينه ها عملکردي قدرتمند داشته باشد، پشتوانه محکمي براي استان تهران محسوب مي شود.
در ادامه اين مراسم ، وزير دادگستري جمهوري اسلامي ايران با بيان خاطراتي از شهداي هفتم تير، بر ادامه دادن راه اين شهداي گرانقدر تاکيد کرد.
سيد مرتضي بختياري اظهار داشت: عدالت خواهي به عنوان محور اصلي فعاليت دکتر احمدي نژاد قراردارد و برنامه هاي اجرايي او در مديريت کلان کشور بر محور عدالت گستري پايه ريزي شده است.
وي ادامه داد : برخوردار نمودن مناطق دور افتاده و محروم از امکانات عمومي، حضور هيئت وزيران در دورترين نقاط کشور، اولويت طرح ها و مصوبات با گرايش کمک به محرومين و رفع محروميت، عملي کردن شعار دفاع از مستضعفين و طلبکار کردن مردم از مسئولان در عمل ، همه و همه نشانه هاي اجراي عملي عدالت در جامعه محسوب مي شود.
بختياري افزود: هم اکنون فرهنگ عدالت ورزي چنان به فرهنگ قابل قبول جامعه تبديل شده است که جريانات سياسي و مشروعيت هاي سياسي  احزاب و افراد در توجه به عدالت ورزي تفسير و تحليل مي شود و اين اتفاق ميمون و مبارک درحالي رخ داد که متاسفانه ساختار هاي کامل براي عملي کردن اين شعار مهم به اندازه کافي وجود نداشت. وي همچنين بيان داشت: يکي از ارکان اجراي عدالت ، حضور و تقويت قوه قضاييه و مجموعه ذيربط آن به شمار مي رود چون جامعه اي که قرار است در تمامي اجزاي آن عدالت اجرا شود، ناگزير از داشتن دستگاه قضائي است تا بتواند مجري عدالت در جامعه باشد.
اين مسئول با بيان اينکه هميشه در مقابل عدالت، ظلم و اجحاف قرار دارد ، تصريح کرد : براي برخورد با ظلم و ستم، شمشير برنده اي لازم است اگرچه عده اي معتقدند که براي اجراي عدالت بايد ريشه ها را محکم کرد و مباني و خواستگاه هاي ظلم را از بين برد و در حقيقت با علت مبارزه کرد نه معلول ، اما اين تئوري ، در برخي مواقع ما را از برخورد با اجحاف گران و ظالمان به حقوق مردم دور مي کند.وي در ادامه گفت: لذا دستگاه قضايي با ابزار و امکانات مناسب و با برخورداري از قضات شجاع و عادل مي تواند دولت را در اجراي عدالت اجتماعي ياور باشد.
بختياري يادآورشد : رجوع به انديشه هاي شهدا ، اين سرمايه هاي بزرگ انقلاب و نظام ، ما را از انحراف از مسير اصيل انقلاب اسلامي باز خواهد داشت و مانع از اسير شدن در دام شعار زدگي و سطحي نگري و عوام فريبي خواهد شد.وي اضافه کرد: آيت الله دکتر سيد محمد بهشتي نامي آشنا براي جامعه ماست و مجاهدت هاي وي طي ساليان متمادي براي به ثمرنشستن انقلاب اسلامي و تحقق و نهادينه کردن آزادي و تلاش هاي مداوم و بي وقفه در جهت تحکيم پايه هاي نظام جمهوري اسلامي ايران مشهود و معروف است.وزير دادگستري خاطرنشان کرد: يکي از موضوعاتي که به طور مبسوط در آثار و گفتار شهيد بهشتي برجسته است، مفهوم مهم و چند وجهي عدالت است و به جرات مي توان گفت که بنياد و محور اساسي انديشه آيت الله بهشتي گفتمان عدالتخواهي ايشان است و او به حق تبلور انديشه  هاي نوراني امام راحل (ره) و معمار دستگاه عدليه است.وي عنوان کرد: ضرورت دارد با همکاري قوا به نقص هاي دستگاه قضايي، کمبود ها و خواسته هايش توجه کنيم تا دستگاه قضايي بتواند بدون کمترين دغدغه و مشکل، عدالت را در جامعه علوي ما بگستراند و مردم بصير و قهرمان ايران اسلامي طعم شيرين عدالت را در همه عرصه ها لمس نموده و خدمتگزاران خود در قواي سه گانه را با دعاي خير بدرقه نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته