جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3641

 در پي بارش هاي خوب:
 توليد گندم در استان کردستان امسال به 800هزار تن خواهد رسيد  

سنندج  خبرنگارآفرينش
باتوجه به بارش هاي خوب باران در فصل بهار امسال و همچنين نظارت کامل بر مراحل کاشت ، داشت و برداشت و سمپاشي هاي به موقع پيش بيني مي شود در سال زراعي جاري 800 هزار تن گندم در سطح استان توليد شود.
مهندس محمد ابراهيم حسن نژاد رييس سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان با بيان اين مطلب گفت: با توليد اين ميزان گندم، حدود 750هزار تن از کشاورزان خريداري مي شود.
وي با اشاره به اينکه استان کردستان در طول چند سال اخير جزو پنج استان برتر توليد کننده گندم در سطح کشور بوده است، پيش بيني کرد در سال جاري نيز با توجه به وضعيت مناسب مزارع ، کردستان جزو استانهاي برتر کشور در زمينه ميزان توليد گندم باشد.
وي اضافه کرد:  با توجه به هماهنگي هاي به عمل آمده و تشکيل جلسات استاني مقدمات لازم براي خريد گندم مازاد بر نياز توليدکنندگان و کشاورزان فراهم شده و علاوه بر وزارت بازرگاني، سازمان تعاون روستايي نيز در امر خريد و جمع آوري گندم در استان کردستان فعاليت خواهد داشت.
وي گفت: با توجه به پيش بيني هاي صورت گرفته در سال جاري 750هزار تن خريد گندم در استان کردستان خواهيم داشت که بايد براي ذخيره و نگهداري اين محصول هم برنامه ريزي مناسب توسط دستگاه ها و سازمانهاي مرتبط صورت گيرد.
رييس سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان به سطح زير کشت گندم در استان اشاره کرد و گفت: در سال جاري در استان کردستان 500هزار هکتار از اراضي کشاورزي زير کشت ديم و بيش از 35 هزار هکتار زير کشت آبي رفته است.
وي يکي از برنامه هاي اصلي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان را توجه به کشت گندم ديم با توجه به استعدادهاي منطقه و همچنين ميزان بارش ساليانه ذکر کرد.
وي با اشاره به اينکه ميانگين بارندگي ساليانه در استان کردستان بيش ساير مناطق کشور است ، گفت: بايد با برنامه ريزي بهتر و رعايت الگوي کشت توسط کشاورزان و افزايش نظارت هاي سازمان جهاد کشاورزي، ميزان توليد گندم در استان کردستان باز هم افزايش يابد.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته