جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3644

 خبر  

بازديد نماينده گرمسار از پروژه هاي دانشکده دامپزشکي واحد گرمسار
مهندس ترابي نماينده مردم گرمسار در مجلس شوراي اسلامي به همراه دکتر مصيب عباسي رئيس واحد گرمسار و دکتر ملايري رئيس دانشکده دامپزشکي از پروژه هاي در دست احداث دانشکده دامپزشکي، کلينيک دامپزشکي و ساختمان آموزشي بازديد و در جريان روند احداث اين پروژه ها قرار گرفتند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرمسار، در اين بازديد دکتر عباسي و دکتر ملايري توضيحات لازم را درخصوص اين پروژها ارئه کردند. همچنين مهندس ترابي از مزرعه آموزشي پرورش شترمرغ بازديد به عمل آورد.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان بالاترين امتياز منطقه 2 را به دست آورد
زنجان خبرنگارآفرينش

مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: براساس ارزيابي ها و امتيازبندي هاي سراسري سازمان مرکزي، دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان بالاترين امتياز مربوط به واحدها و مراکز دانشگاهي منطقه 2 را به دست آورده است.
به گزارش خبرنگار آفرينش، حسن رضامتين با اعلام اين خبر افزود: بنابر اعلام اداره کل امور حقوقي و تشکيلات و روش هاي دانشگاه آزاد اسلامي امتياز واحد زنجان از 1239/25 به 2031/06 ارتقا يافته است که اثرگذارترين شاخص ها در اين امتيازبندي مربوط به 3 شاخص تجهيزات آزمايشگاهي و کارگاهي با 806 امتياز، جذب هيات علمي با 262 امتياز و فضاي آموزشي با 226/58 امتياز مي باشد و 6 شاخص کتابخانه، رشته هاي تحصيلي، تعداد دانشجويان، تجهيزات پزشکي و دارويي، زمين هاي مجتمع دانشگاهي و مزارع آموزشي در رتبه هاي بعدي قرار دارند.
وي اضافه کرد: واحد زنجان از امتياز لازم براي تبديل شدن به "واحد جامع" برخوردار است. اين واحد در حال حاضر داراي رتبه "بسيار بزرگ الف" مي باشد.

کسب مقاله برتر توسط استاد واحد قزوين در دومين کنفرانس ملي برق
مقاله استاد و فارغ التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در دومين کنفرانس ملي برق به عنوان يکي از مقالات برتر انتخاب شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، در اين کنفرانس که در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد برگزار شد; مقاله مشترک دکتر ستار ميرزا کوچکي عضو هيات علمي اين دانشگاه و مهندس شاهين قرباني زاده شيرازي فارغ التحصيل کارشناسي ارشد رشته برق و الکترونيک دانشگاه آزاد اسلامي قزوين با عنوان "بررسي نسبت جريان حالت روشن به خاموش در ترانزيستورهاي اثر ميداني نانولوله کربني بر مبناي تغيير در ضخامت عايق گيت" به عنوان يکي از 5 مقاله برتر اين کنفرانس انتخاب و با اهداي لوح تنديس مورد تقدير قرار گرفت.
در اين کنفرانس نزديک به 500 مقاله ارسال شده بود که 270 مقاله پذيرفته و 70 مقاله نيز موفق به ارائه شد.

پذيرش مقالات اعضاي هيات علمي واحد ماهشهر در کنگره بين المللي کشور تايلند
مقاله اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ماهشهر در کنگره بين المللي کاربرد کامپيوتر در علم و تکنولوژي در کشور تايلند پذيرفته شده است.
به گزارش آنا، مقاله مهندس حسين جلالي جهرمي عضو هيات علمي و مدرس گروه شيمي محض اين واحد دانشگاهي با عنوان محاسبات سنيتيکي واکنش هتروژنوس پراکسي راديکال ها با متان روي سطحTio2  در اولين کنگره بين المللي کاربرد کامپيوتر در علم و تکنولوژي در کشور تايلند جهت ارائه به صورت پوستر پذيرفته شده است.
همچنين مقاله مهندس عليرضا عزيزي عضو هيات علمي گروه مهندسي پليمر اين واحد دانشگاهي با عنوان مطالعه توزيع نانو کلي در ماتريس اپوکسي، اثر نوع و مقدار نانو کلي جهت ارايه به صورت پوستر در اولين کنگره بين المللي کاربرد کامپيوتر در علم و تکنولوژي در کشور تايلند پذيرفته شده است.
شايان ذکر است که اولين کنگره بين المللي کاربرد کامپيوتر در علم و تکنولوژي سيزدهم لغايت پانزدهم مرداد ماه سال جاري در کشور تايلند برگزار خواهد شد.

ارائه مقاله عضو هيات علمي واحد هيدج
 در کشور چک
مقاله عضو هئيت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد هيدج به صورت سخنراني در کشور چک ارايه شد.
به گزارش آفرينش، دهمين کنفرانس مهندسي برق با عنوان"10th International Conference Environment  Electrical Engineering در کشور چک برگزار شد که در اين کنفرانس موسسه مهندسين برق و الکترونيک (IEEE)  و شاخه برق قدرت(PES)  از اسپانسرهاي اصلي آن بودند، مقاله استاد مهندس وحيد نبي عضو هيات علمي واحد هيدج تحت عنوان Costpenaltyingzminimi for enhanacement reliadility network distridution"  که موضوع آن در زمينه افزايش قابليت اطمينان در سيستم هاي توزيع تجديد ساختار يافته بود به صورت سخنراني توسط نويسنده اصلي ارائه شد.

نشست شوراي بسيج اساتيد واحد شوشتر برگزار شد
با هدف بحث و گفتگو و تبادل نظر درخصوص برنامه هاي تابستاني بسيج اساتيد و بهره برداري از توان استادان بسيجي، نشست شوراي بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شوشتر، در اين نشست هم انديشي که با حضور اعضاي شوراي بسيج اساتيد واحد شوشتر برگزار شد، موضوعات مختلفي همچون غني سازي اوقات فراغت استادان، برگزاري نشست هاي هم انديشي با موضوعات روز، بهره گيري از اوقات فراغت استادان بسيجي در همياري با بسيج محلات و اقشاري و نيز برنامه هاي کلان بسيج اساتيد به بحث گذاشته شد.
در اين نشست همچنين برگزاري اردوي زيارتي مشهد مقدس و اردوي سياحتي همدان ويژه اعضاي فعال بسيج اساتيد واحد شوشتر در فصل تابستان به تصويب رسيد.

همزمان با روز عفاف و حجاب
جلسه کارکنان خواهر در واحد گرمسار با رياست دانشگاه صورت گرفت
همزمان با روز عفاف و حجاب به همت دفتر فرهنگ اسلامي، کارکنان خواهر با رياست دانشگاه ديدار و گفتگو کردند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرمسار، در اين جلسه که در ساختمان آموزشي دانشکده علوم انساني برگزار شد، دکتر عباسي به فضائل ماه شعبان اشاره کرد و گفت: ماه شعبان ماه نور، ماه برکت، ماه عبادت و ماه رسول الله نامگذاري شده و صدقه دادن، روزه گرفتن، مناجات کردن و کرات بر رسول خدا صلوات فرستادن را از فضائل اين ماه برشمردند.
وي ضمن تبريک اعياد شعبانيه به زواياي مختلف حجاب و عفاف در جامعه اسلامي پرداختند. وي با طرح اين پرسش که در دانشگاه چه مشکلات فرهنگي وجود دارد که مديريت از آن غافل است از کارکنان خواهر خواست اين موضوع را بررسي و در جلسه دو هفته آينده به آن بپردازند.
در اين جلسه حاج علي عربعامري رئيس دفتر فرهنگ اسلامي هم ضمن عرض خير مقدم به خواهران در خصوص مسائل فرهنگي و حجاب و عفاف مطالبي بيان کرد.

آغاز بيست و سومين دوره فشرده آشنايي
با معارف حديث
بيست و سومين دوره فشرده آشنايي با علوم و معارف حديثي بيستم تيرماه در دانشکده علوم حديث آغاز شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشکده علوم حديث، اين دوره به مدت 10 روز در تالار شيخ مفيد دانشکده علوم حديث برگزار مي شود.
اين گزارش حاکيست; در اين دوره تعداد 90 نفر از علاقمندان به کسب علوم و معارف اهل بيت(ع) شرکت دارند.
در بيست و سومين دوره  فشرده آشنايي با علوم و معارف حديثي مباحثي از علوم حديث مانند: هندسه دانش هاي حديثي، منابع حديث شيعه،  تاريخ حديث شيعه، آشنايي با علم رجال، روش فهم حديث، آشنايي با نهج البلاغه، حديث و زندگي به صورت کابردي ارايه مي شود.
لازم به ذکر است به شرکت کنندگان اين دوره که در آزمون پاياني نمره قبولي را کسب کنند گواهي پايان دوره اعطا مي شود. همچنين بيست و سومين دوره فشرده آشنايي با علوم و معارف حديثي از بيستم تا سي ام  تير ماه در دانشکده علوم حديث واقع در شهرري، جنب حرم مطهر حضرت عبدالعظيم(ع) برگزار مي شود.

با ابداع سيمان مبتني بر فناوري نانو;
دانشجوي ايراني دانشگاهMIT  آمريکا برنده جايزه صد هزار دلاري کسب و کار شد
شرکتي که به وسيله يکي از دانشجويان ايراني موسسه فناوري ماساچوست (MIT) تاسيس شده است، جايزه صدهزار دلاري رقابت هاي طرح کسب و کار را از آن خود کرد. به گزارش ايسنا، روزبه شهسواري ازMIT  و ناتانل باروخيان از مدرسه مديريتSloan ، اين جايزه را براساس يافته هاي خود درباره ي ساخت سيماني جديد دريافت کردند. 10 درصد از گازهاي گلخانه اي جهان حين توليد سيمان ايجاد مي شود که با به کارگيري سيمان مبتني بر مهندسي نانو که اين شرکت ارائه کرده است، مي توان نشر اين گازها را به نصف کاهش داد. رقابت هاي طرح کسب و کار امسال با حدود 200 شرکت کننده برگزار شد که در پايان 28 شرکت کننده به مرحله  رده بندي و از ميان آنها شش شرکت کننده به فينال رسيدند. به هر يک از فيناليست ها بيست هزار دلار جايزه تعلق گرفت و ده هزار دلار نيز به شرکت کننده منتخب حاضران -شرکت- Aukera  اهدا شد. اين شرکت درصدد درمان يک بيماري به نامALS  است که تحقيقات آن در هاروارد انجام شده است.
رقابت هاي طرح کسب و کار از سال 1989 با هدف افزايش علاقه دانشجويانMIT  براي عملياتي کردن ايده هاي خود آغاز شد که پس از آن

EntrepreneursClub,sNEWVentures Association"SloanSchoolبه جمع برگزارکنندگان پيوستند.
در ابتدا جايزه هزاردلاري براي برنده درنظر گرفته شده بود، با گذشت چند سال اين جايزه به پنجاه هزار دلار و در سال 2004 به صدهزار دلار رسيد. هم اکنون به نفر برتر اين مسابقات صدهزار دلار و در مجموع 350هزار دلار به برترين هاي مسابقه داده مي شود.
با افزايش رقم جايزه اين رقابت ها، شهرت آن نيز افزايش يافته و پس از دو دهه فعاليت باعث تشکيل 130 شرکت جديد شده است و بازاري به ارزش 15ميليارد دلار را ايجاد کرده است.
يکي از موفق ترين اين شرکت هاTechnologies Akamai است که در حوزه ارائه اينترنت پرسرعت فعاليت دارد. اين شرکت سال گذشته 850ميليون دلار درآمد داشته است. شرکتSpice Silicon  نيز پنج سال پس از ورود به اين رقابت ها 1/2 ميليارد دلار فروش داشته است.

سمينار راه هاي پيشگيري از سرطان سينه در واحد پزشکي تهران
مسئول کميته پژوهشي زنان در واحد پزشکي گفت: سخنراني علمي با عنوان راههاي پيشگيري از سرطان سينه و معاينه توسط فرد 

SELF BREASTEXASM AND PREVENTION OFBREAST CANCER توسط دکتر مريم سادات متولي عضو هيات علمي واحد پزشکي تهران در تير ماه سال جاري در محل سالنEDC  واحد پزشکي تهران برگزار شد. به گزارش ايسکانيوز، دکتر ژيلا امير خاني، مسئول کميته پژوهشي زنان در واحد پزشکي هدف از برگزاري اين سمينار آشنايي اساتيد و کارکنان با راهکارهاي پيشگيري و تشخيص زودرس سينه بوده است. دکتر متولي سخنران اين سمينار با توجه به اهميت و شيوع روزافزون سرطان سينه در جوامع صنعتي امروزي و کاهش سن ابتلا، با تاکيد بر تشويق زنان به فراگيري و آموزش روشهاي ساده و بويژه تشخيص زود رس و آشنايي با عوامل خطرساز سرطان سينه بعنوان يک راهکار عملي اشاره کرد. وي افزود: لازم است تمامي خانم ها از سن بيست سالگي به بعد توسط خودشان معاينه شده و اگر نکته مشکوکي را مشاهده و لمس کردند با پزشک عمومي و يا متخصص زنان مشورت نمايند. وي افزود: خانم ها ي بالاتر از 50 سال بايد در رژيم غذايي خود روزانه 500 گرم کلسيم، 200 گرم ويتامين D ، مصرف سبزيجات تازه را جايگزين و حداقل سه روز در هفته به مدت نيم ساعت ورزش نمايند.
گفتني است دکتر متولي مدرس دوره ها و آموزش راههاي پيشگيري از بيماريهاي شايع دوره ميانسالي و سالمندي مي باشد و از سال 1375 تا کنون عضو هيات علمي واحد پزشکي تهران بوده و در حال حاضر مدير گروه رشته بهداشت خانواده دانشکده بهداشت است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته