جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3644

 شهرداري هاي شهرستان رباط کريم براي تصريح در پروژه مصلا سازي بسيج شوند 

 رباط کريم- خبرنگارآفرينش
طي نشستي با حضور مسوولين بخش و امام جمعه شهر رباط کريم مقرر شد که شهرداري هاي شهرستان رباط کريم خود را براي تصريح در پروژه مصلا سازي بسيج نمايند .
به گزارش خبرنگارما از رباط کريم در اين جلسه ابتدا امام جمعه نصير شهر به فعاليت هاي حاصل شده در اين مصلا اشاره کرد و گفت : در پروژه ي احداث مصلا ي اين شهر کليه امکانات يک محل مذهبي  و فرهنگي لحاظ شده است و  تکميل اين مصلا تاثير بسزايي در روند رشد اين شهر به همراه خواهد داشت .
حجت الاسلام کريم شائق اظهار داشت :احداث يک مصلا براي اين شهر امري ضروريست که خوشبختانه با همت و تلاش کليه مسوولين بويژه امام جمعه شهر رباط کريم ، شهردار و اعضاي شوراي شهر تاکنون پيشرفت هاي خوبي حاصل شده است .به گفته ايشان زمين مصلاي اين شهر به تناسب جمعيت و موقعيت از شهر هاي همجوار بسيار وسيع و گسترده مي باشد که مي تواند پاسخگوي نسل هاي آينده نيز  باشد .امام جمعه نصير شهر با اعلام اينکه در جريان احداث اين پروژه عظيم سعي بر بومي سازي داشتيم خاطر نشان ساخت : در اين پروژه از نيرو هاي بومي استفاده شود تا راندمان کاري اين پروژه  بالا رود .شائق  تصريح کرد : در ساخت اين پروژه عظيم نهايت تلاش و دقت ما بر اين خواهد بود که تمام ظرفيت هاي شهر و شهرستان را به ميدان بکشيم نا روند پيشرفت آن سرعت بالايي به خود بگيرد .نماينده ولي فقيه در نصير شهر با اشاره به توجه دولت آقاي احمدي نژاد به ساخت مصلا و مساجد نيز گفت : خوشبختانه در دولت آقاي احمدي نژاد توجه ويژه اي به مکان مذهبي از جمله احداث مصلا ها صورت مي گيرد که اين داراي ارزش بالايي در اين کشور اسلامي مي باشد .
امام جمعه اين شهر در پايان با اعلام اينکه حدود 2 هزارمتر خاکبرداري از محل اين مصلا صورت خواهد گرفت از شهرداري هاي گلستان ، و رباط کريم خواست تا با اعزام امکانات موتوري خوددر اين راه سهيم بدانند.
در ادامه اين نشست امام جمعه رباط کريم نيز با اشاره به همت بالاي مسوولين اين شهرگفت : خوشبختانه با تخصيص زمين مناسب براي احداث مصلا توسط شهردار و اعضاي شوراي شهر تلاش هاي مهمي در اين راستا برداشته شده است .حضرت حجت الاسلام حسينعلي محمدي نژاد با اشاره به زمين اين محل معنوي در مرحله اول بيان داشت  : در دوره دوم شوراي شهر که استارت ساخت مصلا به صدا در آمد 5 هزار متر در نظر گرفته شده بود که اين مقدار جوابگوي جمعيت اين منطقه در آينده و حال نبود.
 وي در همين راستا ادامه داد : در دوره فعاليت  شوراي سوم و پس از پيگيري هاي لازم با عنايت شهردار و شوراي اين منطقه زمين اين محل بصورت قابل توجهي افزايش يافت که اين توسعه ميتواند براي چندين سال آينده نيز جوابگو باشد .
اين مسوول اذعان داشت : در سايه تعامل و همکاري شهردار واعضاي شوراي شهر با اين پروژه عظيم بود که امروز اين مصلا به نتيجه قابل قبولي رسيده است .
محمد ي نژاد در پايان سخنان خود قول مساعد را داد که همه مسوولين از جمله شهردار رباط کريم را براي همکاري با ساخت اين مصلا به ميدان بياورد .
بخشدار بخش گلستان نيز مشارکت عموم مسوولين و مردم را در اين پروژه عظيم يک امرمقدس و ماندگار خواند و تصريح کرد :همه مسولين و مردم بايد در اين امر مقدس مشارکت داشته باشند چرا که مشارکت در اين پروژه اقدامي ماندگار در  نزد خداوند خواهد بود .
عليرضا احمدي اظهار داشت : اعضاي هيئت موسس بايد آستين هاي همت را بالا بزنند وبا چاپ قبض کمک هاي مردمي بتوانندهزينه هاي اوليه اين پروژه را تامين نمايند .به گفته اين مسوول توجه به امر ساخت مساجد و مصلا بايد توسط همه مسوولين در اولويت ويژه قرار گيرد و همکاري تنگاتنگي با عوامل ساخت داشته باشند .
احمدي با اشاره به اهميت ساخت مساجد و مصلا سازي در کشور نيز خاطر نشان ساخت : ما بايد در اين موقعيت حساس نسبت به اينگونه مسائل اهتمام ويژه اي داشته باشيم و همه ظرفيت هاي بالقوه خود را به ميدان بياوريم . اين مسوول ادامه داد :متاسفانه هم اکنون در کشور پاکستان 2 ميليون نفر از مبلغين وهابيون مشغول تحصيل در زمينه مبارزه با شيعيان مي باشد که ما نيز بايد در اين راه با اعزام مبلغين به مناطق مختلف کشور و افزايش مساجد ومصلا به مقابله با آنان بپردازيم .
شهردار نصير شهر نيز در اين نشست به اهم  اقدامات انجام شده در اين پروژه اشاره کرد و گفت : از اولين روز کلنگ زني احداث اين پروژه ماندگار شهرداري واعضاي شوراي شهر در سايه تعامل و همکاري تمام ظرفيت هاي خود را به ميدان آوردند و تاکنون به مرهون اين همکاري ها پروژه مصلا از پيشرفت مناسبي برخوردار مي باشد .
فرامرز اقبالي اظهار داشت : در سال همت و کار مضاعف تمام تلاش ما بر اين است که بتوانيم تا پايان سالجاري فاز اول اين طرح به مرحله  بهره برداري برسد .
وي تصريح کرد در اين طرح شهرداري کليه امکانات خود را به صورت رايگان به ميدان آورده است ودر صدد اين هستيم که از  هزينه هاي غير ضروري پرهيز کنيم.
اين مسوول در ادامه از مسوولين استان وشهرستان خواستار همکاري بويژه در مسايل مالي به اين مصلا شد .
رياست شوراي اسلامي شهر نيز در اين جلسه احداث مصلا را در اين شهر يک نياز اساسي توصيف کرد و گفت : از آنجائيکه نماز عبادي و سياسي جمعه از جايگاه ويژه اي برخوردار مي باشد  شوراي اسلامي نيز به نوبه خود گام هاي موثري را در احداث مصلاي اين شهر برداشته است .
حجت الاسلام عبدي اظهار داشت : شوراي اسلامي شهر  تاکنون  براي اختصاص بودجه و ديگر امکانات اداري و موتوري براي مصلا سازي هيچ مخالفتي نداشته است  بلکه احداث اين مکان مذهبي را در اين شهر موجب افتخار و عظمت خود مي داند .
در پايان اين نشست دو ساعته سخنگوي شوراي شهر و روساي برخي ادارات از جمله آب ، گاز طي سخناني آمادگي خود را براي تخصيص امکانات به اين پروژه اعلام کردند و مقرر گرديد که انشعاب آب ، گاز ، برق تا  محوطه مصلا به صورت رايگان انجام شود.
گفتني است براي تکميل اين پروژه هزينه اي بالغ بر 40 ميليارد ريال پيش بيني شده است که اين موضوع توجه  مساعدت ويژه  مسوولين استان و شهرستان را مي طلبد . 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته