جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3644

 وزير علوم خبرداد :
 آزمون دکتري به صورت متمرکز و با حفظ استانداردهاي دانشگاهها برگزار مي شود 

گروه آزمون وسنجش : وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: مطلبي تحت عنوان حذف دانشگاه جامع علمي کاربردي نداريم و تغييرات ايجاد شده در دانشگاه جامع علمي کاربردي مصوبه شوراي عالي اداري است. 
به گزارش مهر در سمنان، دکتر کامران دانشجو تاکيد بر اينکه حذف دانشگاه جامع علمي کاربردي نداريم، گفت: دانشجويان رشته هاي آکادميک در دانشگاههاي دولتي و مهارتي نيز در مکان ديگري مستقر مي شوند.
وي با اشاره به اينکه رشته هاي آکادميک به مجموعه وزارت علوم منتقل شده و باقي مي مانند گفت: برخي از رشته ها نيز مهارتي هستند نه تحصيلات آکادميک و بايد در جاي خود باشد.
به گفته وي، براي پذيرش اين دانشجويان ظرفيتها را افزايش مي دهيم تا اين رشته ها را در درون دانشگاهها و وزارت علوم داشته باشيم.
 افزايش سالانه 20 درصد به ظرفيت دوره هاي تکميلي در کشور
 وزير علوم، تحقيقات و فناوري از افزايش سالانه 20 درصد به ظرفيت دوره هاي تکميلي در کشور خبر داد و گفت: بر اساس برنامه پنج ساله ظرفيت تحصيلات تکميلي بايد سالانه 20 درصد افزايش يابد.
وي با بيان اينکه امسال حدود 55 هزار دانشجو در دوره دکتري پذيرش مي شوند، گفت: اين افزايش از امسال عملياتي و شروع شده است.
به گفته وي، با توجه به روند پذيرش و دانش آموختگي دانشجويان دوره هاي کارشناسي بايد ظرفيت پذيرش دوره هاي تحصيلات تکميلي در دانشگاهها افزايش يابد.
 ايجاد تغييرات در نحوه پذيرش دانشجو در دوره دکتري دانشگاه ها
 دانشجو با اشاره اعتراض هايي که توسط دانشکده ها و دانشجويان در زمينه نوع پذيرش دانشجوي دکتري داشتند، گفت: تصميم وزارت علوم از ايجاد تغييرات در نحوه پذيرش دانشجو در دوره دکتري دانشگاهها است.
وي تاکيد کرد: بايد در پذيرش دانشجو در دوره دکتري و روش آن تغييراتي اعمال شود.
کامران دانشجو برگزاري آزمون به صورت متمرکز و واحد را يکي از اين روش ها دانست و گفت: در اين روش آزمون به صورت واحد انجام مي شود و سپس دانشجو را مطابق با ظرفيتي که دانشگاهها دارند با حفظ استانداردهاي دانشگاه پذيرش نمايند.
وزير علوم، تحقيقات و فناوري اضافه کرد: در اين روش دانشگاهها مي توانند نظراتي که دارند اعمال کنند و هم دانشجويان را از سرگرداني خارج مي سازد.
وي با بيان اينکه تصويب اين طرح نياز به مجلس ندارد، ادامه داد: وزارت علوم مي تواند آن را پيگيري کند و ما مي توانيم براي دوره اي که بهمن ماه آغاز مي شود اجرايي نمائيم.
 موسسات غيرانتفاعي و آموزش عالي دو بال براي آموزش عالي کشور
 کامران دانشجو موسسات غيرانتفاعي و موسسات آموزش عالي را دو بال براي آموزش عالي کشوردانست و تاکيد کرد: وزارت علوم وظيفه اش حمايت از موسسات آموزش عالي و غيرانتفاعي است.
وي خاطرنشان ساخت: موسسات غيرانتفاعي بايد سرمايه گذاري مناسب کنند تا بتوانيم از آنها حمايت کنيم، اظهار داشت:موسسات غيرانتفاعي بايد به کيفيت توجه کنند.
وي ياد آور شد: درصورتي که اين موسسات به دنبال کيفيت آموزشي نباشند با نظارت اين وزارت خانه در صورت رعايت نکردن به آنها تذکر داده مي شود و در صورت اصلاح نشدن نيز طبق مقررات با آنها برخورد مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته