جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3645

 خبر  

تاريخ نتايج اوليه و ظرفيت پذيرش کنکور سراسري 89 اعلام شد
 گروه آزمون وسنجش : دکتر محمد حسين سرورالدين رييس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به پذيرش بيش از نيمي از داوطلبان در کنکور89، اظهارکرد: نتايج اوليه آزمون در دهه اول مرداد و نتايج نهايي نيمه دوم شهريور ماه اعلام مي شود. 
سرورالدين در گفت وگو با مهر اعلا م کرد: در نهايت اميدواريم نتيجه آزمون براي 15 مرداد ماه مشخص شود. با مشخص شدن رتبه ها حدود يک هفته به داوطلبين فرصت داده مي شود تا نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
وي با اشاره به ظرفيت دانشگاهها در سال تحصيلي آينده گفت: ظرفيت دانشگاههاي ما امسال با کل داوطلبين برابري مي کند و مانند گذشته نيست که داوطلب نگران قبولي يا عدم قبولي باشد به طوريکه در آزمون سراسري که پشت سر گذاشتيم 755 هزار نفر و در کنکور سراسري دانشگاه آزاد اسلامي حدود 400 هزار نفر پذيرش مي شوند.
   
 ثبت نام دانشجويان کارشناسي ارشد
واحد رودهن آغاز شد 
گروه آزمون وسنجش
:ثبت نام اينترنتي دانشجويان پذيرفته شده دوره کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن آغاز شد.به گزارش خبرنگار آفرينش در رودهن ; دکتر غلامحسين حيدري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن در حاشيه جلسه مديران آموزشي واحد گفت: از نيمسال اول سال تحصيلي 90- 89 دانشجويان کارشناسي ارشد همانند ساير مقاطع تحصيلي به صورت اينترنتي ثبت نام خواهند کرد.وي گفت: براي اين منظور لازم است تا کليه دانشجويان کارشناسي ارشد با داشتن کارت شناسايي عکسدار به مرکز ثبت نام اينترنتي مراجعه و رمز ورود به سايت ثبت نام اينترنتي را دريافت نمايند .
دکتر حيدري افزود: دانشجويان جهت کسب اطلاع بيشتر مي توانند به ساختمان اداري طبقه همکف اتاق شماره 21 واقع در مجتمع دانشگاهي رودهن مراجعه نمايند
   
ثبت نام ترم تابستان دانشجويان
واحد فيروزکوه آغاز شد
گروه آزمون وسنجش
: با اتمام امتحانات پايان ترم گذشته ،ثبت نام از دانشجويان متقاضي ترم تابستان آغاز شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش درفيروزکوه ; ثبت نام اين ترم نيز هم چون ترم گذشته به صورت کاملا اينترنتي و با سرعت و کيفيت بسيار خوبي در حال انجام است.پيش بيني مي شود احتمالا بيش از 3000 دانشجو در ترم تابستان اقدام به ثبت نام نمايند.
دکتر ابري ،معاون آموزشي واحد فيروزکوه گفت: امسال با کمک خدا و همکاري همکاران شرايط بسيار خوبي براي ثبت نام ايجاد شده است و سرعت دسترسي به اينترنت نسبت به ترم گذشته براي ثبت نام بسيار خوب و عالي است .
وي عنوان کرد: هيچ گونه مشکلي براي ثبت نام دانشجويان در ترم تابستان وجود ندارد و تمام پرسنل خدوم دانشگاه در تلاش هستند تا با سرعت و کيفيت بالا در خدمت دانشجويان باشند که اين در بين دانشگاه هاي سراسر کشور کم نظير است.
    
معاون آموزشي دانشگاه هرمزگان:
رشته هاي جديد در دانشگاه هاي استان
راه اندازي مي شود
 گروه آزمون وسنجش
: معاون آموزشي دانشگاه هرمزگان گفت: توسعه و ايجاد رشته هاي جديد دانشگاهي در استان، از طريق انجام طرح آمايش آموزش عالي و با تشکيل يک کارگروه انجام مي شود. 
شيخي در گفت وگو با ايسنا، اظهارکرد: بحث توسعه آموزش عالي و ايجاد رشته هاي جديد در دانشگاه هاي استان هرمزگان با تعيين اولويت ها از طريق يک کارگروه در استان انجام مي شود که پس از آن، رشته هاي جديد متناسب با نيازها و اولويت هاي تعيين شده به وزارت علوم پيشنهاد مي شود.
وي با بيان اينکه وزارت علوم بر اساس گزارش کميته هاي کارگروه آموزش عالي استان، نسبت به صدور مجوز رشته هاي جديد اقدام مي کند، افزود: تاکنون در دانشگاه هرمزگان، مجوز رشته هاي زمين شناسي گرايش رسوب شناسي در مقطع کارشناسي ارشد، مهندسي کامپيوتر با گرايش سخت افزار و صنايع دستي در مقطع کارشناسي اخذ شده است که در سال تحصيلي جديد، پذيرش دانشجو صورت مي گيرد. 
شيخي تصريح کرد: براي اخذ مجوز رشته هاي مديريت دولتي در مقطع کارشناسي ارشد و تربيت بدني در مقطع کارشناسي نيز اقدامات اوليه انجام شده و منتظر اعلام نتيجه از سوي وزارت علوم هستيم. 
معاون آموزشي دانشگاه هرمزگان در ادامه با اشاره به راه اندازي رشته هاي مرتبط با حوزه انرژي در استان گفت: احداث و تاسيس دانشکده نفت و گاز در دانشگاه هرمزگان از مصوبات سفر رياست جمهوري به هرمزگان است که بر اساس آن، وزارت نفت موظف به احداث و تجهيز ساختمان دانشکده و دانشگاه هرمزگان نيز متعهد به تامين هيات علمي مورد نياز شد که تا کنون تعدادي از اساتيد بدين منظور بورسيه شده و تعدادي از اعضاي هيات علمي نيز جذب خواهند شد.  وي ابراز اميدواري کرد که بتوان با راه اندازي اين دانشکده، بخشي از نيازهاي استان به نيروهاي متخصص در بخش انرژي را تامين و برطرف کرد. 
شيخي با اشاره به وجود صنايع مختلف در هرمزگان نيز خاطرنشان کرد: بر همين اساس راه اندازي و ايجاد رشته متالوژي در دانشگاه هرمزگان را در دست بررسي داريم. 
معاون آموزشي دانشگاه هرمزگان در پايان با بيان اينکه در حال حاضر 138 عضو هيات علمي به صورت تمام وقت و داراي رتبه هاي مختلف دانشگاهي در اين دانشگاه حضور دارند و در چند سال آينده اين تعداد به حدود 200 نفر خواهد رسيد، يادآورشد: درسال 85 تعداد اعضاي هيات علمي60 عضو بود که حدود نيمي از آنها مربي بوده اند.
 
   
رييس دانشگاه آزاد اسلامي ماکو:
15رشته جديد از ترم آينده در دانشگاه
راه اندازي مي شود
گروه آزمون وسنجش
: رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ماکو از راه اندازي 15رشته تحصيلي جديد از ترم آينده خبرداد.  دکتر سيف الدين آب برين در گفت وگو با ايسنا، افزود: با افزايش اين تعداد، رشته هاي موجود در اين دانشگاه به 45 رشته مي رسد.  وي با بيان اينکه پرونده 8 نفر هيات علمي در هيات جذب استان در حال گذراندن مراحل گزينش است، اظهارکرد: با جذب اين افراد، تعداد اعضاي هيات علمي اين دانشگاه به 45 نفر افزايش مي يابد.  رييس دانشگاه آزاد ماکو ادامه داد: رشته هاي در حال تدريس دانشگاه شامل9رشته کارداني ناپيوسته،2رشته کارداني پيوسته،4رشته کارشناسي ناپيوسته و9رشته کارشناسي پيوسته است.  آب برين با اشاره به نبود رشته هاي تحصيلات تکميلي در دانشگاه آزاد واحد ماکو عنوان کرد: مقدمات ايجاد اين رشته ها درحال پيگيري است که با بين المللي شدن اين دانشگاه در آينده نزديک، اين امر تحقق مي شود.
رييس دانشگاه آزاد ماکو در خصوص ايجاد ظرفيت و افزايش تعداد رشته هاي تحصيلات تکميلي با توجه به سير صعودي داوطلبان شرکت در تحصيلات تکميلي طي سالهاي اخيراظهارکرد: پذيرش وجذب دانشجو در تعدادي از رشته هاي مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري پيشنهاد شده که در صورت تصويب آنها، اقدام لازم صورت مي گيرد. 
وي در مورد برنامه آينده دانشگاه براي ايجاد رشته هايي متناسب با موقعيت منطقه وپيش بيني بازارهاي شغلي اظهارکرد: رشته هاي کارداني پيوسته تربيت بدني، کارشناسي پيوسته مديريت بازرگاني، رياضي مهندسي، مهندسي شيمي گرايش پتروشيمي وگرايش پالايش، مهندسي شيمي گرايش صنايع غذايي، مديريت گمرکي، بيوتکنولوژي صنعتي، شيلات گرايش تکثير وپرورش آبزيان، مهندسي مواد و طراحي صنايع غذايي وکارشناسي ناپيوسته مهندسي کامپيوتر نرم افزار، جزو رشته هاي برنامه آينده دانشگاه است که متناسب با موقعيت مرزي منطقه وپيش بيني بازارهاي شغلي درخواست شده اند.
 رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ماکو طرحهاي عمراني توسعه فيزيکي دانشگاه را شامل طرحهاي ساختمان آموزشي، ساختمان سلف سرويس و سردر و ديوار مجتمع برشمرد وخاطرنشان کرد:طرحهاي مذکور در سال88 به بهره برداري رسيده و طرح احداث مسجد دانشگاه واحداث سالن ورزشي هم اکنون مراحل مناقصه عمومي خود را طي مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته