جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3646

 علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال:
 حجازي با توهين به من به آرامش مي رسد 

علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال، درباره شرايط استقلال، موضع گيري هاي ناصرحجازي عليه وي و صحبت هاي اميرواعظ آشتياني گفت وگويي انجام داده است که مي خوانيد:
از بازي  مقابل اميد شروع کنيم.شرايط استقلال را چگونه ديديد؟
بازي خوبي بود.استقلال در مراحل اول آمادگي قرار دارد.با اين حال بازيکنان تا 60-50 دقيقه دوندگي خوبي داشتند و موقعيت هاي خوبي هم خلق کردند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند.
آرش برهاني از همين بازي نشان داد که براي رسيدن به مقام آقاي گلي بايد تلاش بيشتري داشته باشد.
آرش تصميم گرفته هر چه مي تواند در بازي هاي تدارکاتي گل نزند اما در عوض در ليگ برتر جبران کند.اين را هم بگويم بازيکنان تيم اميد خيلي خوب دويدند و من فکر مي کنم با تلاش آقاي پيرواني تيم اميدمان بتواند نتيجه  بگيرد.اين را هم در نظر بگيريم که شاکله تيم خود را در اختيار نداشتيم.
آقاي فتح الله زاده، در روزهاي گذشته ناصر حجازي صحبت هاي زيادي عليه شما انجام داده است.اين در حالي است که شما در باشگاه استقلال از حجازي حمايت کرديد. به طور کلي به ياد مي آوريد که ناصر حجازي در اين همه سال حامي کسي بوده باشد؟
تصميم گرفتم در مورد حجازي صحبت نکنم.ايشان را دوست دارم و داشته ام و در هيچ دوره اي هم کسي براي حضور او در استقلال تحميلي به من وارد نکرده است. در زمان هايي که در استقلال بودم گاهي از سوي هيات مديره باشگاه و سازمان تربيت بدني افرادي براي مربيگري توصيه  مي شدند اما هيچ وقت کسي ناصر حجازي را به من پيشنهاد نداده بود و اين خودم بودم که او را انتخاب  کردم.عليرغم کم لطفي هايي که حجازي در حق من مي کند همچنان به لحاظ فني قبولش دارم و احساس مي کنم با اين توهين هايي که او اين روزها به من مي کند تخليه روحي مي شود و به آرامش مي رسد و اين تنها کمکي است که من مي توانم به حجازي بکنم.
 ظاهرا هر چه شما بيشتر احترام مي گذاريد، آقاي حجازي موضع شديدتري عليه شما مي گيرد.
در اين چند وقت الفاظي باقي نمانده که ايشان به من نسبت ندهد اما با اين حال من به او احترام مي گذارم.اي کاش مي توانستم او را سرمربي کنم اما حجازي در اتريش بود و ما نمي توانستيم از او استفاده کنيم.هنوز هم مي گويم او بزرگ تيم استقلال بوده است.اشکالي ندارد که او اين صحبت ها را مطرح مي کند.حق دارد چرا که خود کرده را تدبير نيست.
 ظاهرا با پا در مياني شما مشکلات بين اميرقلعه نوعي و پورحيدري حل شده است.
خوشحالم که مي بينم ميانه اميرقلعه نوعي و پورحيدري مثل سابق شده است.اين دو از دارايي هاي استقلال هستند.از دو طرف خواهش کردم مراعات حال همديگر را بکنند و آنها به من لطف داشتند و ديگر صحبتي مطرح نکردند.هميشه معتقدم فوتبال يک روز تمام مي شود و مي رود و اين لوطي گري هاست که باقي مي ماند.شما فکر مي کنيد چرا امروز همه از تختي صحبت مي کنند درست است که ما به مدال هاي او احترام مي گذايم اما آنچه امروز او را از ديگران متمايز کرده است، روحيه جوانمردي تختي است.
 يکي ديگر از دغدغه هاي اين روزهاي شما بحث بدهي هاي باشگاه استقلال است.در همين رابطه اميرواعظ آشتياني شما را به عوام فريبي و فرافکني متهم کرده است.آيا واقعا شما عوام فريبي مي کنيد؟
سالي که استقلال را به آقايان تحويل دادم به غير از بدهي هاي انباشته شده اين باشگاه، در زمان مديريت من حدود 700 ميليون بدهي وجود داشت.از 4 ميليارد و 700 ميليون تومان قرارداد مربيان و بازيکنان يک ميليارد و 600 ميليون تومان آن را پرداخت کرده بودم.با توجه به اينکه بايد در ابتداي فصل 20 درصد اول قرارداد بازيکنان پرداخت شود من 30 درصد را پرداخت کردم و مابقي پول بايد در طول فصل داده مي شد.بنابراين بدهي به جا مانده از من 700 ميليون تومان بوده است.هفته پنجم در ليگ هشتم بود که از باشگاه استقلال رفتم.در آن زمان من 30 درصد قرارداد بازيکنان را که همان سال براي تيم آقاي واعظ بازي کردند و قهرمان شدند، پرداخت کرده بودم.تمام اسناد اين پرداخت ها در باشگاه موجود است.من به آقاي واعظ توصيه مي کنم کسي که ديگران را به عوام فريبي متهم مي کند و خودش را پاک مي داند اينقدر بي احترامي نکند و با سند و مدرک صحبت کند.آنچه مي توانم بگويم اين است که در 10 سال مديريتي که در باشگاه استقلال داشتم پس از انقلاب در هيچ دوره اي حتي دوره ضعيف ترين مديرعامل استقلال هم به ياد نمي آورم که در ابتداي فصل فقط 2 ميليارد و 700 ميليون تومان باشگاه به بازيکن بدهي داشته باشد.اکنون بدهي هاي باشگاه استقلال بالاي 7 ميليارد تومان است.
 اما مديريت سابق هميشه از بدهي سه ميلياردي استقلال صحبت مي کرد.
حدود 2 ميليون و 700 ميليون تومان باشگاه به بازيکنان بدهي داشت.نزديک به 500 ميليون تومان بدهي مالياتي باشگاه دارد.3 ميليارد و خرده اي هم بدهي هاي گذشته از قبيل پرداخت پول به هتل ها و زمين هاي اجاره اي و ... وجود دارد.بنابر اين از آقاي واعظ مي خواهم وقتي ما حرف حقي را مي زنيم موضع نگيرند.کسي که خودش متهم است نبايد ديگران را متهم کند.البته ايشان در حد توان خود در باشگاه استقلال زحمت کشيده است.ايشان مدعي شده بازيکنان استقلال به او لطف داشتند. من مي خواهم به او بگويم برادر من اگر ادعا مي کنيد بازيکنان استقلال به تو لطف داشتند چرا با حسين کاظمي، سياوش اکبرپور، جان واريو، بيک زاده و خسرو حيدري تماس نگرفتي که از استقلال نرويد و بمانيد.اگر لطف داشتند که آنها استقلال را ترک نمي کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته