جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/31 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنج شنبه) نسخه شماره 3649

 شرايط و ضوابط شرکت اتباع خارجي در کنکور فني و حرفه اي اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : سازمان سنجش آموزش کشور شرايط و ضوابط شرکت اتباع خارجي در کنکور فني و حرفه اي سال 1389 را اعلام کرد.
به گزارش مهر، داوطلبان غير ايراني شرکت کننده در آزمون دوره هاي کارداني نظام جديد (آموزشکده هاي فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي) سال 1389 علاوه بر دارا بودن شرايط عمومي و اختصاصي بايد داراي يکي از مدارک اقامتي يا شناسايي معتبر مانند گذرنامه داراي پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار، دفترچه پناهندگي سياسي صادره از نيروهاي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، کارت هويت ويژه اتباع غير ايراني داراي اعتبار در سال 1389 صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت کشور، برگ خروج از کشور مدت دار مرحله چهارم آمايش صادره از سوي اداره کل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت کشور باشد. بر اساس اعلام سازمان سنجش، دارا بودن معدل کل ديپلم فني و حرفه اي و کاردانش حداقل 14 از 20 نيز از شرايط ثبت نام است. داشتن پذيرش اتباع غيرايراني در رشته هايي که منجر به ايجاد تعهدات استخدامي براي جمهوري اسلامي ايران شود نيز ممنوع اعلام شده است.
به استثناي دارندگان دفترچه پناهندگي سياسي و آن دسته از داوطلبان پذيرفته شده که بنا به دلايل موجه قادر به عزيمت به کشور متبوع خود نباشند ثبت نام و ادامه تحصيل ساير پذيرفته شدگان منوط به انجام تشريفات قانوني خروج از کشور و اخذ گذرنامه با رواديد تحصيلي معتبر است بنابراين ورودي هاي واجد شرايط قانوني که داراي گذرنامه تحصيلي نيستند برابر شيوه نامه اي که توسط وزارت علوم تحقيقات و فناوري تهيه و به مراکز ابلاغ خواهد شد، پذيرش اوليه شده و در اولين نيمسال تحصيلي به آنان مرخصي بدون احتساب در سنوات اعطا مي شود. پس از انجام تشريفات قانوني خروج از کشور و صدور
گذرنامه و اخذ رواديد تحصيلي در نيمسال بعدي طبق ضوابط از دانشجو ثبت نام قطعي به عمل خواهد آمد.
فقط اتباع غيرايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران مجاز به شرکت در اين آزمون هستند. کليه پذيرفته شدگان غير ايراني در دوره هاي روزانه ملزم به پرداخت شهريه تحصيلي بر اساس ضوابط هستند و جمهوري اسلامي ايران هيچگونه تعهدي در خصوص اقامت خانواده پذيرفته شدگان (به استثناي همسر و فرزندان داراي اقامت قانوني دانشجو) ندارد. کليه اتباع خارجي متقاضي ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است نسبت به تکميل فرم مخصوص اتباع خارجي اقدام کرده و همچنين در زمان ثبت نام با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش و ورود به لينک مربوطه نسبت به تکميل اطلاعات درخواستي اقدام کنند. پس از اين مرحله، به اين دسته از داوطلبان يک کد پيگيري 13 رقمي داده خواهد شد که داوطلب بايد اين کد را دقيقا در محل مخصوصي که در بند 13 تقاضانامه ثبت نام، پيش بيني شده است درج کند.
اتباع غيرايراني منحصرا بايد محل تحصيل خود را با توجه به شرايط و ضوابط فوق و رعايت مناطق ممنوعه تحصيل براي اين افراد تعيين کنند در غير اينصورت قبولي آنان کان لم يکن تلقي شده و از ثبت نام و ادامه تحصيل آنان جلوگيري به عمل خواهد آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
اجتما عي
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته