جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2610

  در سال جاري 66 نفر از بيماران دياليزي در اروميه پيوند کليه شدند 

اروميه- خبرنگار آفرينش
جلسه کار گروه بيماريهاي خاص استان آذربايجان غربي در اروميه برگزار شد.
معاون سياسي، امنيتي استاندار آذربايجان غربي با حضور در جلسه کار گروه بيماريهاي خاص در آذربايجان غربي با اشاره به اهميت مسئله بهداشت در جامعه اظهار داشت:پيشگيري از بيماريها از طريق فعال کردن کميسيونهاي فرعي بهداشتي و همکاري همه جانبه و هماهنگي همه نهاد ها براي گسترش بهداشت در جامعه بسيار ضروري و مهم است.
    محبوبي ، مدير کل امور اجتماعي و انتخابات استانداري آذربايجان غربي نيز ،ارتقا» کيفيت خدمات درماني ،توزيع عادلانه منابع و امکانات سلامت و فراهم شدن امکانات توسعه و پيشرفت بهداشتي در کليه مناطق را از مهمترين برنامه هاي کارگروه در سال جاري عنوان کرد.
    محبي معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني با اشاره به ضرورت راه اندازي مراکز همو دياليزي براي بيماران کليوي افزود : هم اکنون 104 دستگاه همو دياليز در استان وجود دارد که 30 دستگاه نيز امسال به اين تعداد افزوده مي شود.
    دکتر غفارزاده ، معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي نيز در اين جلسه تصريح کرد : 197 بيمار هموفيلي و 119 بيمار تالاسمي در آذربايجان غربي وحود دارد که نياز به خدمات درماني دارند که بايد با برنامه ريزي هاي هماهنگ ، در تامين داروي اين بيماران تلاش کنند .
    در جلسه کارگروه بيماري هاي خاص استان ،اشتري رئيس انجمن حمايت از بيماران کليوي با اشاره به اينکه هم اکنون 607 بيماري دياليزي در آذربايجان غربي وجود دارد ، اظهار داشت : امسال 66 نفر از بيماران دياليزي در اروميه پيوند کليه شدند.
   نازآور ، مدير کل بيمه خدمات درماني استان ، در اين جلسه ، با اعلام اينکه تا کنون 80 درصد از مردم استان ،تحت پوشش بيمه خدمات درماني قرار گرفتند ،افزود : امسال براي 1475 نفر در آذربايجان غربي ،کارت هوشمند بيمه ارائه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته