جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2614

 رنه سيموئز سرمربي تيم ملي فوتبال اميد :
 با قدرت به قطر مي رويم  

رنه سيموئز، سرمربي تيم ملي فوتبال اميد پس از بازگشت از برزيل براي اردوي آماده سازي پيش از بازي هاي آسيايي آماده مي شود.
سيموئز در گفت وگو با ايسنا، در اين باره و پيشنهاد هندوراس گفت : ماه پيش فردي به نمايندگي فدراسيون اين کشور به من زنگ زد. نمي دانم که راست بود يا خير، او گفت که آنها من را مي خواهند، دقيقا همان پاسخي را دادم که پيشتر به آنهايي که من را مي خواستند گفته بودم; تا دسامبر (با فدراسيون فوتبال ايران) قرارداد دارم و تا پيش از آن درباره موضوعي بحث نخواهم کرد و پس از آن هم نمي دانم چه خواهد شد، پس از تماس تلفني هم هيچ حرفي به ميان نيامد.
سيموئز درباره شرايط کنوني تيمش گفت: از نوامبر 2005، اين سوال را که چرا تيم المپيک (تيمي که در بازي هاي انتخابي پکن بازي مي کند) در بازي هاي آسيايي قطر به ميدان نمي رود را پاسخ داده ام. ما نبايد در اين رقابت ها به عنوان آماده سازي شرکت کنيم. چرا که تيم از نوامبر سال گذشته آماده شده است. آخرين جلسه تمرين در کيش نماينگر اين حقيقت بود. تيمي که با استقلال بازي کرد، پنج بازيکن المپيک 2008 ( که پس از اول ژانويه 1985 به دنيا آمده اند) و شش بازيکن بازي هاي آسيايي (که پس از اول ژانويه 1983 به دنيا آمده اند) را در ترکيب خود داشت. تيم پکن از حسين ماهيني، سعيد چرجوعي، عادل کلاه کج، مهرداد اولادي و محمد غلامي تشکيل شده است.
سيموئز به جزييات تمرينات اخير هم اشاره کرد: در هر جلسه تمرين، ما هدف هاي اصلي اردو را بدون فراموش کردن هدف هاي تمرين هاي گذشته دنبال مي کنيم. يکي از اين هدف ها پيشرفت قدرت ذهني بود. بايد شيوه بازي غير درگيرانه را متوقف مي کرديم. اين شيوه بازي در ايران است "به من حمله کن تا به تو حمله کنم" با تغيير اين شيوه تيم رقابتي تر مي شود، گل مي زند و پيروز مي شود.
سيموئز و دستيارانش مي کوشند روحيه اعتمادسازي را در تيم اميد بوجود آورند، او در اين باره گفت: با اعتماد دو طرفه، بازيکنان آزاد خواهند بود تا عقايدشان را به زبان بياورند و درباره تمرين ها اظهار نظر کنند. بي ترديد بوجود آوردن چنين رابطه اي ساده نيست. چرا که بسياري وقت ها بازيکنان مي کوشند شرايط را کنترل کنند و هنگامي که اين اتفاق رخ مي دهد ما با آرامش اما، محکم و با قدرت دستور مي دهيم. اين گروه از بازيکنان بايد بازي فوتبال را يک جنگ (البته با رعايت اصول جوانمردانه) بدانند. بزرگ ترين ويژگي اين طرز تفکر قرار دادن بازيکنان در مرحله قرباني شدن است، چرا که در اين سطح قهرمانان شکل مي گيرند. بدون قدرت ذهني، آنها راه به جايي نخواهند برد.  سيموئز درباره بازي هاي آسيايي گفت: تيم ما با قدرت به قطر خواهد رفت. در رقابت هاي مقدماتي المپيک هم اين چنين خواهيم بود. نمي توانم بپذيريم که بعضي از بازيکنان کليدي براي بازي هاي آسيايي غايب باشند. اميدواريم بدون هيچ کار غير قانوني يا تغيير قانون راه حلي براي اين مشکل پيدا کنيم. بايد اين طرز فکر وجود داشته باشد که بازيکنان که براي بازي مي روند گويي به ميدان جنگ مي روند. بعضي ها مي گويند که نمي توانند نقش اين دو را با هم مقايسه کرد. چرا که زندگي شان در خطر يکساني قرار ندارد. با اين نظر موافق نيستم چرا که بازيکنان مي توانند اثر منفي از خود به جا بگذارند و هرگز با آن چهره اي که بودند بازنگردند. اين مرگ روحي است که از مرگ جسماني بدتر است. دومي جايگاه بهتري است که در انتظار ماست. رقابت کردن در رويداد مهمي مانند بازي هاي آسيايي، نيازمند دقت بسيار درباره همه جزييات است. بايد تيم نيرومندي را شکل دهيم و قوانيني را براي تمام مدت بازي ها تنظيم کنيم. به هيچ کس اجازه نمي دهيم خارج از محور المپيک، زندگي شخصي اش را دنبال کند. جايي که همه کنار هم زندگي خواهيم کرد و هر کاري با عنوان گروه انجام مي شود. گروه فکر مي کند، بازي مي کند، لذت مي برد و زير نظر قرار مي گيرد. نکته ديگر فاصله  ميان بازيکنان در ترکيب اصلي و ذخيره است که نبايد در رقابت هايي به اين مهمي وجود داشته باشد. آنهايي که اين موضوع را نمي پذيرند و نمي دانند چگونه در يک تيم روي نيمکت بنشينند، سزاوار ترکيب اصلي نيستند. اين مساله تيمي جنبه اي است که بايد درباره آن بسيار دقيق باشم. تيم به عنوان يک گروه، يک واحد است که مي تواند در قطر قهرمان شود يا به المپيک راه پيدا کند.

گروه آزمون وسنجش : مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت کليد اوليه سئوالات آزمون کارشناسي ارشد رشته هاي گروه پزشکي سال 88 را منتشر کرد.
به گزارش مهر، به همراه کليد اوليه سئوالات آزمون کارشناسي ارشد پزشکي فرم اعتراض به سئوالات آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال جاري نيز به صورت اينترنتي منتشر شده است.
دبيرخانه شوراي آموزش علوم پايه پزشکي در اطلاعيه خود به داوطلبان اعلام کرده است که تا 8 تيرماه فرصت دارند به صورت اينترنتي اعتراضات خود را نسبت به سئوالات آزمون ارائه کنند.  بر اساس اعلام دبيرخانه شوراي آموزش علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي تنها، منابع اعلام شده آزمون مي تواند به عنوان منبع طرح اعتراض مورد استفاده قرار گيرد و اعتراضاتي که به هر شکل، خارج از فرم اينترنتي و يا بعد از زمان تعيين شده و به روش غير از ارسال با اينترنت به دبيرخانه فرستاده شوند مورد رسيدگي قرار نخواهد گرفت.
داوطلبان مي توانند با وارد کردن کد رهگيري فرم اعتراضات خود را به صورت اينترنتي دريافت کنند.
به گزارش مهر، آزمون کارشناسي ارشد پزشکي با حضور 42 هزار داوطلب در 50 رشته در روزهاي پنجشنبه و جمعه 28 و 29 خرداد ماه سال جاري برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري
استانها و شهرستانها ويژه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته