جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2617

 کوتاه و خواندني 


  در نخستين جشنواره فيلم بهزيستي
بزرگان سينماي ايران با هم رقابت مي کنند

بزرگان سينماي ايران و برترين فيلم هاي سينماي ايران در نخستين دوره جشنواره فيلم بهزيستي با هم رقابت مي کنند.
   به نقل از امور رسانه اي نخستين جشنواره فيلم بهزيستي، برترين فيلم هاي سينماي ايران و کارگردانان شاخص کشور در بخش اصلي اين جشنواره با هم به رقابت مي پردازند.
    براي شرکت در بخش اصلي اين جشنواره بيش از 30 عنوان فيلم سينمايي، از فيلم هاي موفق و کارگردانان مطرح کشور به دبيرخانه ارسال شده است. "رنگ خدا" و "بچه هاي آسمان" (مجيد مجيدي)، "زندان زنان" (منيژه حکمت)، "دختران انتظار" (رحمان رضايي)، "ميم مثل مادر" و "نسل سوخته" (رسول ملاقلي پور)، "مادرم گيسو" (سيامک شايقي)، "گلهاي داوودي" و "دختري با کفش هاي کتاني" (رسول صدرعاملي)، "قطار کودکي" و "چوپان دروغگو" (سيروس حسن پور)، "نبات داغ" (محمدعلي آهنگر)، "رها" (شاهين باباپور)، "آلبوم" (رضا حميدنژاد)، "آرامش در ميان مردگان" (مهرداد فريد طالب نيا)، "يک قدم تا خدا" (علي عطشاني)، "هزاران زن مثل من" (رضا کريمي) از جمله آثاري هستند که در نخستين جشنواره بهزيستي شرکت مي کنند.


سينمادوستان از جشنواره رويش استقبال کردند

برگزاري همزمان جشنواره سراسري فيلم ديني رويش در هفت استان کشور با استقبال علاقمندان هنر سينما رو به رو شد.
ستاد خبري دومين جشنواه فيلم رويش اعلام کرد نمايش همزمان فيلم هاي بخش مسابقه جشنواره رويش در هفت استان گلستان، خوزستان، لرستان، کردستان، اصفهان، زنجان و کرمان با استقبال مخاطبان و علاقمندان سينماي ديني برگزار مي شود.
محمدرضا خاکپور، مدير حوزه هنري گلستان، در اين باره گفت: "برگزاري همزمان جشنواره رويش در استان گلستان فرصتي براي هنرمندان به وجود آورد تا با آخرين ساخته هاي فيلمسازان متهد اين عرصه از نزديک آشنا شوند. اين سرآغازي است براي يک تعريف دقيق و درست از سينماي ديني و اميدوارم با برگزاري اين جشنواره در آينده نزديک تاثيرات آن را در استان شاهد باشيم."

جشنواره فيلم بهزيستي بايد صاحب دبيرخانه دائمي شود

بايد جشنواره فيلم بهزيستي صاحب دو دبيرخانه دائمي باشد تا امکان ارزيابي، نقد و بررسي و انجام فعاليت هاي مطالعاتي و کارشناسي و تخصصي به صورت گسترده و جدي صورت پذيرد.
جهانگير الماسي بازيگر سينما و تلويزيون در گفت و گويي با امور رسانه اي جشنواره فيلم بهزيستي با پيشنهاد اين موضوع و تاکيد بر آن افزود: به اعتقاد من، بايد آثار منتخب و برتر جشنواره طي يک سال يا يک دوره زماني مشخص براي طيفي هاي مختلف مردم مورد نقد و بررسي قرار گيرد و نگاه ها، اهداف و رويکردها به طور ملموس و محسوس براي هنرمندان، فيلمسازان و کارشناسان مردم منتشر شود و جا بيفتد. وي ادامه داد: ايجاد نگاه ها و بينش هاي جديد اجتماعي و فرهنگ سازي در اين زمينه مستلزم فعاليت هاي پايدار و دراز مدت است و به باور من، اين حرکت، حرکت مقدس و ارزشمندي است و يک مسئوليت جدي و تاريخي براي همه ما ايجاد مي کند.
    اين هنرمند سينما و تلويزيون با اعلام آمادگي براي حضور در عرصه سينماي بهزيستي و کمک به فرهنگ سازي در اين عرصه ، عنوان کرد: براي من سعادت بزرگي است که در اين عرصه حضور پيدا کنيم. وي خاطر نشان ساخت: سينماي ايران تاکنون در اين زمينه ها، فعاليت داشته، کاستي اگر وجود دارد کاستي سينماي ايران متوجه کاستي جدي تري در حوزه مديريت شيوه برخورد با آسيب ها و کاليد شکافي آنها بوده است. الماسي، برگزاري جشنواره بزرگ سينمايي بهزيستي را طليعه اي اميد بخش توصيف کرد و افزود: جشنواره مي تواند امکان بهره برداري حوزه هاي مديريتي و تخصصي را فراهم کند و بيشترين بهره برداري را حوزه کارشناسان و و برنامه ريزان سازمان بهزيستي از اين حرکت بايد حرکت بايد ببرند. وي اضافه کرد: پيشنهاد مي کنم با برنامه ريزي و هماهنگي هاي لازم ، در طول جشنواره فضايي فراهم شود تا برنامه ريزان و متخصصان عمده بهزيستي کشور در نشست هاي مشترک با اهالي سينما و هنرمندان و در تعامل با يکديگر، به ارزيابي آسيب هاي اجتماعي و جايگاه معلولان بپردازند و پاي علوم انساني را به اين جرگه ها باز کنند.    از ديدگاه اين هنرمند سينما و تلويزيون اين توانايي را دارند که نکات و جلوه هاي اساسي زندگي فردي و اجتماعي را به نمايش بگذارند و امکان ثبت، ضبط و تصوير ناهنجاري ها، آسيب ها، معلوليت ها و قدرت تحول و دگرگون سازي جامعه را دارند تنها بايد با هوشياري و برنامه ريزي از آن استفاده کرد.

   گروه آزمون وسنجش : مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در نخستين روز توزيع کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه آزاد که در روزهاي پنجشنبه و جمعه 11 و 12 تيرماه برگزار مي گردد، اطلاعيه اي در خصوص توزيع کارت منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي ، در اين اطلاعيه آمده است: داوطلباني که به منظور تغيير رشته/ شهرهاي انتخابي و حوزه امتحاني در آزمون رشته هاي غير پزشکي بيش از يک بار ثبت نام نموده اند در صورت يکسان بودن مجموعه امتحاني، آخرين پرونده بر اساس زمان ثبت نام ملاک عمل قرار گرفته و ثبت نام هاي قبلي آنها منظور نشده است.چنانچه داوطلب بيش از يک بار در مجموعه هاي امتحاني متفاوت ثبت نام نموده باشد کارت ورود به جلسه جهت کليه ثبت نام ها صادر شده است ولي داوطلب تنها در يک مجموعه امتحاني امکان شرکت در آزمون را خواهد داشت.چنانچه داوطلبي در آزمون غير پزشکي ثبت نام نموده و جهت شرکت در گزينش نظام پاره وقت اقدام به تهيه کارت اعتباري و ثبت نام مجدد نموده باشد تنها يک کارت ورود به جلسه صادر شده و رشته محل هاي انتخابي فرد در نظام پاره وقت نيز در آن درج شده است.نظر به اينکه تاييديه استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران جهت تعدادي از متقاضيان استفاده از اين سهميه تا زمان صدور کارت ورود به جلسه واصل نشده است لذا سهميه اين دسته از داوطلبان در کارت ورود به جلسه بصورت عادي درج شده، اين افراد لازم است ظرف يک هفته از زمان دريافت کارت ورود به جلسه با مراجعه به نهاد مربوطه علت عدم تاييد سهميه خود را پيگيري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته