جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718

 ميزخبر 

احمدي‌نژاد:متخصصان ايراني مرزهاي دانش را تعيين كنند

گروه سياسي: رييس‌جمهور ديروز در مراسم افتتاح طرح توليد انبوه بيواينپلنت‌هاي پوششي و چشمي از دستيابي ايران به اين دانش به عنوان دستاورد بزرگ متخصصان و صنعتگران ايراني ياد كرد و از آنان خواست در مسير تعيين مرزهاي علم حركت كنند. به گزارش ايرنا، محمود احمدي‌نژاد با اشاره به اينكه توليد صنعتي اينپلنت‌هاي پوششي و چشمي براي اولين‌بار در دنيا در كشورمان صورت مي‌گيرد، تصريح كرد: امروز متخصصان ايراني به دستاوردي دست يافته‌اند كه در مرز دانش است و امروز متخصصان ايراني هستند كه مرزهاي دانش را تعيين كرده‌اند. وي اضافه كرد: صدها سال پيش نيز ايرانيان با نوآوري، درهاي جديد و متعالي را در برابر بشريت گشودند و موضوعات مراكز علمي را ايرانيان تعيين مي‌كردند و امروز نيز بايد در همان جهت حركت كنيم. رييس‌جمهوري ضمن دعوت از اساتيد و پژوهشگران ايراني براي تلاش در جهت بهره‌گيري از علم در خدمت سلامت و ارتقاي شرايط زندگي انسان، افزود: تلاش‌هاي شما نشان داد كه مي‌شود و اين در حالي بود كه چند دهه القا كرده بودند كه نمي‌شود و نمي‌توانيد. احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: پايه كار برخي قدرت‌ها تحقير ملت‌ها و انسانهاست و به جاي آنكه داشته‌ها و توانايي‌هاي ملت‌ها را به رخ آنها بكشانند، روي نقاط ضعف آنها دست مي‌گذارند و خودخواهي‌ها و برتري‌جويي‌ها را تحريك مي‌كنند تا ملت‌ها را تحقير كنند.

تعيين محورهاي تحول در نظام تعليم و تربيت در مجمع

گروه سياسي: مجمع تشيخص مصلحت نظام سياست‌هاي مربوط به ارتقاء جايگاه نظام آموزش و پرورش و هدايت و نظارت بر آن از مهد كودك تا دانشگاه را به عنوان امر حاكميتي و با توسعه مشاركت همگاني تصويب كرد. به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، اين مجمع كه در جلسه گذشته خود كليات سياست‌هاي ايجاد تحول در نظام آموزش و پرورش كشور را تصويب كرده بود، در جلسه ديروز به بررسي و تدوين بندهاي مجزاي اين سياست‌ها پرداخت و دو بند از ‌آنها را تصويب كرد. در اين جلسه كه علاوه بر اكثريت اعضاء، وزير آموزش و پرورش به همراه معاونين و مشاورين مربوطه و رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس نيز حضور داشتند، پس از طرح پيشنهادات كميسيون علمي، فرهنگي و اجتماعي مجمع تشخيص مصلحت نظام، اعضاء به بررسي و تدوين اين سياست‌ها پرداختند و موارد ذيل به تصويب رسيد: 1- تحول در نظام آموزش و پرورش مبتني بر فلسفه تعليم و تربيت اسلامي در جهت رسيدن به حيات طيبه (زندگي فردي و اجتماعي مطلوب اسلامي) و رشد و شكوفايي استعدادهاي فطري و ارتقاي كيفي در حوزه‌هاي بينش، دانش، مهارت، تربيت و سلامت روحي و جسمي دانش آموزان با تاكيد بر انسان‌هاي با اراده، خردورز، مومن، متخلق به اخلاق اسلامي، كارآفرين، سالم، با نشاط، پرسشگر، آزادمنش، مسئوليت‌پذير، قانونگرا، عدالت خواه، صلح‌‌طلب، نظم‌پذير، خلاق، وطن دوست، حق مدار، ظلم‌ستيز، جمع‌گرا، خودباور، دانا، توانا، ايثارگر و جهاني انديش. 2- ارتقاي جايگاه آموزش و پرورش به مثابه مهم‌ترين نهاد تربيت نيروي انساني و مولد سرمايه اجتماعي و اعمال سياست‌هاي مصوب، هدايت و نظارت بر آن از مهد كودك و پيش دبستاني تا دانشگاه به عنوان امر حاكميتي و توسعه مشاركت همگاني. اين گزارش مي‌افزايد؛ ادامه بررسي و تدوين سياست‌هاي ايجاد تحول در نظام تعليم و تربيت در جلسات آينده مجمع پيگيري خواهد شد.

بروجردي: تعريف مشخصي از جرم و مجازات سياسي نداريم

گروه سياسي: رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاکيد بر ضرورت تسريع در تدوين لايحه جرم سياسي در قوه قضائيه، گفت: متاسفانه پس از گذشت 30 سال از انقلاب هنوز جرم و مجازات سياسي در کشور تعريف مشخصي ندارد. علاء الدين بروجردي در گفتگو با مهر، در پاسخ به اين پرسش که چرا هنوز قانوني براي جرم سياسي در مجلس تدوين و تصويب نشده است، گفت: در مجلس ششم تدوين لايحه اي با عنوان جرم سياسي با ديدگاه‌ها و تفکرات نمايندگان آن دوره به بحث و بررسي گذاشته شد که نتوانست شکل نهايي به خود بگيرد تا اينکه تدوين اين لايحه برعهده قوه قضائيه نهاده شد و اکنون نيز مجلس همچنان در انتظار دريافت اين لايحه از قوه قضائيه است. وي با اشاره به اهميت قانون جرم سياسي در کشور، گفت: متاسفانه پس از گذشت 30 سال هنوز جرم سياسي و مجازات جرم سياسي در کشور تعريف مشخصي ندارد در حالي که بخشي از امنيت کشور منوط به تصويب اين قانون است و بايد هر گامي که در کشور برداشته مي شود قانونمند باشد. رئيس کميسيون امنيت ملي با بيان اينکه مجلس نمي تواند بر فعاليت قوه قضائيه دخالت کند، گفت: ضرورت تسريع در تدوين لايحه جرم سياسي کاملا احساس مي شود و نيازمند ورود جدي قوه قضائيه در اين حوزه هستيم. چندي پيش نيز عبدالعلي ميرکوهي معاون وزير دادگستري در پاسخ به اينکه چرا لايحه جرم سياسي همچنان مسکوت مانده است، گفت: با تصويب اين لايحه، جرم سياسي اشخاص و گروه‌ها بر اساس قانون تعريف مي شود و هر سازمان يا نهادي نمي تواند به شخص يا گروهي برچسب سياسي بزند و آنها را بازداشت کنند ولي با گذشت چند سال از مطرح شدن اين لايحه هنوز روي ميز معاونت حقوقي قوه قضائيه قرار دارد. غلامحسين محسني اژه اي سخنگوي قوه قضائيه نيز در نشست خبري اخير خود در پاسخ به اين پرسش که سرانجام لايحه جرم سياسي چه شد، گفت: هنوز اين موضوع به مرحله قانون نرسيده است.

شرط باهنر براي پذيرش نايب رئيسي فراكسيون

گروه سياسي: يك عضو فراكسيون اصولگرايان با موفق ارزيابي کردن عملکرد لاريجاني در رياست اين فراکسيون، اعلام کرد: باهنر اعلام کرده در صورتي نامزد هيات رئيسه فراکسيون اصولگرايان خواهد شد که همه اصولگرايان بر حضور وي تاکيد داشته باشند.عباسعلي نورا در گفت‌وگو با ايلنا، در ارتباط با انتخابات هيات رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس، گفت: اين عقيده در دنيا شناخته شده است كه رئيس يك حزب، رئيس مجمع آن نيز باشد. از اين رو مصلحت اين است كه فردي كه رياست مجلس را برعهده دارد، رئيس فراكسيون اكثريت نيز باشد تا بتواند اهداف اصولگرايي در مجلس را پياده كند. در غير اين صورت مشخص نيست كه اهداف اصولگرايي در مجلس پياده شود يا نه. نماينده زابل و زهك ادامه داد: چنانچه رئيس فراكسيون اصولگرايان تغيير كند، در نتيجه بايد رئيس مجلس را نيز تغيير دهيم تا يك فرد اين دو سمت را برعهده داشته باشد. نايب رئيس كميسيون برنامه و بودجه مجلس معتقد است كه لاريجاني در رياست فراكسيون بسيار موفق بوده است و يكي از چهره‌هاي شاخص اصولگرايان و از محدود چهره‌هايي است كه مي‌تواند جريان‌هاي مختلف اصولگرايي را دور يكديگر جمع كنند. اين نماينده مجلس همچنين در ارتباط با احتمال كانديداتوري محمدرضا باهنر براي سمت نايب رئيسي فراكسيون، خاطرنشان كرد: باهنر پس از آنكه به دليل اختلاف در پنج راي در فراكسيون، براي نايب رئيسي در صحن علني كانديدا نشد و به اصول اصولگرايي پايبندي نشان داد، محبوبيت بيشتري نزد اصولگرايان به دست آورد. در حال حاضر نيز اقبال به وي بسيار زياد است و قطعا در صورتي كه كانديدا شود، اصولگرايان به وي راي خواهند داد. اين عضو فراكسيون اصولگرايان با اشاره به تجربيات بالاي باهنر در مواجهه با جريانات داخلي و خارجي مجلس و فراكسيون، تاكيد كرد: باهنر همواره تلاش داشته اصولگرايان را دور يكديگر حفظ كند. با وجود افت و خيزهايي كه اصولگرايان طي سال‌هاي گذشته داشته‌اند، تلاش باهنر همواره در اين راستا بوده است كه جريان اصولگرايي را حفظ كند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته