جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718

 کوتاه از سياست 

بنايي:سفر رهبر معظم انقلاب در قم تحول ايجاد مي‌کند

گروه سياسي: نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي، اعلام کرد: با سفر مقام معظم رهبري به قم به سرعت شاهد تحول خواهيم بود. به گزارش مهر، علي بنايي ديروز در حاشيه بازديد از نمايشگاه جلوه‌هاي همت و تلاش در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برکات سفرمقام معظم رهبري به قم، خاطرنشان کرد: سفر رهبر انقلاب به قم درگذشته ماحصلي داشته که در اولين سفر در سال 74، قم به عنوان استان اعلام شد و شاهد تحولات در قم بوديم.وي افزود: قبل از استان شدن قم از جهت زيرساخت‌ها ضعيف بوديم اما بعد از آن، قم به لحاظ توانمندي پيشرفت کرده و ظرفيت و قابليت براي جذب امکانات سفر در مقايسه با سال 74 به طور 100 درصد افزايش پيدا کرده است.عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس تأکيد کرد: برکات سفر به طور ملموس و به عينه در اين نمايشگاه قابل مشاهده است که عمران و آباداني از برکات اين سفر است.بنايي سفر رهبر انقلاب به قم را با برکت دانست وابراز داشت: با سفرمقام معظم رهبري به قم به سرعت شاهد تحول در مسيرعمران و آبادني و در مسير فرهنگي خواهيم بود واميدواريم بتوانيم با مديريت جامع ازبرکات سفر بهره مند شويم.

نهمين سفر چاوز به ايران

گروه سياسي: رئيس جمهور ونزوئلا فردا شب به منظور ديدار با همتاي ايراني خود وارد تهران مي شود. به گزارش مهر، هوگو چاوز در جريان اين سفر سه روزه که تا روز چهارشنبه ادامه خواهد يافت، علاوه بر ديدار با محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري با برخي ديگر از مقامات ايراني ديدار خواهد داشت. سفر چاوز به تهران در راستاي تعميق مناسبات تهران - کاراکاس و همکاري هاي دوجانبه ايران و ونزوئلا است.در اين سفر اجراي توافقنامه هاي قبلي دو کشور مورد تاکيد قرار خواهد گرفت. اين نهمين سفر چاوز به تهران در طي کمتر از يکسال اخير است.

شرکت ايران در مذاكرات گروه تماس افغانستان

گروه سياسي: خبرگزاري رويترز گزارش داد كه نماينده اي از ايران براي نخستين بار در مذاكرات گروه تماس افغانستان كه قرار است فردا در ايتاليا برگزار شود، شركت مي كند. به گزارش ايرنا، رويترز در گزارشي از بروكسل، نوشت: حدود 50 مقام بلندپايه در گروه تماس بين المللي افغانستان قرار است روز دوشنبه در رم تشكيل جلسه دهند تا در مورد انتقال مسووليت امنيت و توسعه به دولت اين كشور بحث كنند. اين خبرگزاري افزود: ريچارد هالبروك نماينده ويژه آمريكا در افغانستان و پاكستان و ديويد پترايوس فرمانده نيروهاي آمريكا و ناتو در افغانستان قرار است در اين مذاكرات كه براي نخستين بار نماينده اي از ايران در آن حضور خواهد داشت، شركت كنند.

احمد ناطق‌نوري:حفظ وحدت به مصلحت کشور است

گروه سياسي: نماينده مردم نور در مجلس شوراي اسلامي، حفظ وحدت را به مصلحت کشور دانست. احمد ناطق نوري در گفت و گو با فارس، با اشاره به لزوم حفظ وحدت در كشور، گفت: تا آنجايي كه آسيبي به وحدت كشور وارد نمي‌شود بايد سعي كنيم كه ائتلاف داشته و آرامش را بر جامعه حاكم كنيم چرا كه حفظ وحدت به مصلحت كشور است. وي با اشاره به اينكه براي نظام وحدت و يكپارچگي ملت بسيار حائز اهميت است، افزود: امام راحل نكته‌اي دارند كه بايد همگان به آن توجه كنند، ايشان فرمود‌ه‌اند كه رمز موفقيت‌ شما وحدت است و محل افتراق شما باعث اضمحلال شما خواهد شد. نماينده نور در مجلس، خاطرنشان كرد: اگر از يكديگر جدا شديم، ديگران در صفوف ملت رخنه خواهند كرد لذا هر گروه و يا دسته‌اي كه باعث اختلاف در جامعه باشد، عامل رخنه ديگران در جامعه خواهد بود و اين خود يك فتنه است. ناطق نوري اضافه كرد: همانطور كه امام (ره) و مقام معظم رهبري بر نشر وحدت تاكيد دارند، بايد سعي و تلاش‌ ما نيز در جهت نشر وحدت در جامعه باشد البته اساسا موفقيت ملت تا امروز با وجود وحدت در جامعه بوده است.

مالکي فردا به تهران مي آيد

گروه سياسي: نوري المالکي نخست وزير عراق فردا براي ديدار با مقامات جمهوري اسلامي ايران به تهران مي آيد. به گزارش مهر، هدف از سفر مالکي تبادل نظر پيرامون مسائل دوجانبه، منطقه اي و بين المللي است.مالکي در جريان اين سفر همچنين در خصوص تحولات عراق با مسئولان بلند پايه ايراني رايزني خواهد کرد. اين نخستين سفر مالکي پس از انتخابات اخير عراق به ايران است.

تحقيق و تفحص از تريبت بدني درپايان راه

گروه سياسي: عضو کميته تربيت بدني کميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به اينکه گزارش هيات تحقيق و تفحص ار تربيت بدني در مراحل نهايي قرار دارد، گفت: هزينه اعتبارات عمده ترين تخلف سازمان تربيت بدني در دوره مديريت پيشين است. جواد آرين منش در گفتگو با مهر، در خصوص آخرين وضعيت تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني در کميسيون فرهنگي مجلس، تصريح کرد: تهيه گزارش تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني در مجلس در مرحله نهايي شدن قرار دارد. وي يادآور شد: در گزارش تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني تخلفات قابل ملاحظه اي در هزينه گرفتن اعتبارات در دوره مديريت قبلي سازمان تربيت بدني ديده مي شود. نماينده مشهد تاکيد کرد:عدم استفاده از اعتبارات به خصوص اعتبارات ورزش روستايي در محل خود و هزينه کردن اين اعتبارات در جاهاي ديگر يکي از موارد تخلفات در مديريت پيشين سازمان تربيت بدني است.آرين منش افزود: گزارش هيات تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني به زودي و بعد از نهايي شدن در اختيار مجلس قرار خواهد گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته