جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718

 يوگا علائم سندرم فيبروميالژي را كاهش مي‌دهد  

پزشكان توصيه مي‌كنند كه «يوگا» مي‌تواند به كاهش علائم سندرم فيبروميالژي كمك كند.
به گزارش ايسنا، تمرينات يوگا به مبتلايان به اين سندرم كمك مي‌كند كه درد كمتري را احساس كنند، كمتر خسته شوند و اضطراب آن‌ها نيز كاهش پيدا كند. بيماراني كه اين روش را آزمايش ‌كرده‌اند اظهار مي‌دارند كه تاثير يوگا مدت طولاني باقي مي‌ماند.
به گزارش پايگاه اينترنتي تااينديا، اين روش شامل انجام تمرينات يوگا يعني تركيباتي از حركات آرام كششي و مديتيشن (مراقبه) بود.
دكتر جيمز كارسون، روانشناس باليني و متخصص درد در دانشگاه سلامت و علم اورگون در اين باره تاكيد كرد: بيماراني كه از اين روش براي درمان استفاده مي‌كنند، اظهار مي‌دارند كه درد آن‌ها به ميزان قابل ملاحظه‌اي كاهش پيدا مي‌كند و ساير علائم آن‌ها نيز به همان نسبت بهبود مي‌يابد.
سندرم فيبروميالژي به عنوان يكي از شايع‌ترين علل دردهاي منتشر و مزمن در بدن شناخته شده است كه در بسياري از مواقع همراه با احساس خستگي زودرس و كاهش انرژي است. اكثر مبتلايان به اين سندرم را زنان تشكيل مي‌دهند. با وجود مطالعات گسترده هنوز دليل اصلي بروز اين بيماري مبهم است.
به گفته پزشكان، به طور كلي اين بيماران درد را زودتر و بيشتر احساس مي‌كنند. به نظر مي‌رسد سه عامل مهم وجود دارد كه علائم اين سندرم را تشديد مي‌كنند كه عبارتند از اختلالات خواب، عوامل و بيماري‌هاي عصبي و عدم آمادگي جسمي و فيزيكي هستند. اساس درمان اين سندرم، كنترل عوامل اصلي ايجاد كننده آن است.
لازم به ذكر است كه سندرم فيبروميالژي هيچ گونه عوارض جسمي مهم مثل پوكي استخوان و تغيير شكل مفاصل را به دنبال ندارد و بيماران نبايد نگران عوارض درازمدت اين بيماري باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته