جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718

 قائم مقام بانک مرکزي خبر داد؛
 رشد 57 درصدي معاملات مسکن  

قائم مقام بانک مرکزي از رشد 57 درصدي تعداد معاملات مسکن در نيمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش مهر، سيدحميد پورمحمدي در نخستين کنفرانس بين المللي ماندگاري، ظرفيت سازي و توانمندسازي شرکت ها و سازمان هاي پروژه محور با رويکرد صنعت احداث گفت: در تلاش هستيم تا فضا براي صادر کنندگان خدمات فني و مهندسي فراهم شود.

قائم مقام بانک مرکزي گفت: تعامل ميان نظام بانکي و صاحبان صنعت احداث يک تعامل مثبت و بسيار سازنده است و تاکنون نيز کمترين مشکل ميان اين دو بخش بوده است؛ به طوريکه کمترين معوقات بانکي مربوط به اين حوزه است.

قائم مقام بانک مرکزي در ارائه گزارشي از عملکرد بخش ساختمان و مسکن اظهارداشت: از سه ماهه دوم سال 87 بخش مسکن وارد رکود معاملاتي شد و آهنگ ساخت و ساز هم کاهش يافت.

وي افزود: هر چند اين رويه تا پايان سال 88 در بخش هاي ساختماني وجود داشت، اما گزارش هاي بانک مرکزي تغييرات محسوسي را در ساختمان و پروانه هاي صادر شده در بخش مسکن توسط شهرداري ها نشان مي دهد.

پورمحمدي با بيان اينکه اجراي مسکن مهر در سال جاري از شتاب خاصي برخوردار شد و توانست به رشد بخش مسکن کمک کند، ادامه داد: در حوزه مسکن روستايي و در بخش بهسازي 67 درصد تسهيلات اعطايي نظام بانکي به اين سمت بوده است.

قائم مقام بانک مرکزي اضافه کرد: تعداد معاملات مسکن امسال در تهران به 11 هزار و 551 مورد رسيده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 درصد رشد داشته است، همچنين متوسط قيمت مسکن در بهار امسال نيز بالغ بر يک ميليون و پانصد هزار تومان بوده است.وي خاطرنشان کرد: اجاره مسکن هم در سال جاري در تهران 5 درصد و در شهرهاي متوسط و کوچک 7/6 درصد رشد داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته