جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718

 بانک مرکزي به صرافي‌ها ابلاغ کرد؛
 فروش دلار با ارائه بليت و پاسپورت  

به موجب بخشنامه بانك مركزي، بايد عرضه دلار فقط با ارائه بليت و پاسپورت متقاضيان صورت بگيرد، هرچند كه برخي از صرافي‌ها كماكان تنها به مشاهده كارت ملي و ساير مدارك شناسايي خريداران اكتفا مي‌كنند.

به گزارش باشگاه خبري فارس،‌ طي روز جاري صرافي‌هاي خيابان فردوسي با قيد اين شرط كه فروش دلار تنها در قبال ارائه بليت و پاسپورت به اشخاص حقيقي صورت خواهد گرفت اقدام به فروش دلار حداكثر تا 2000 دلار نمودند.

اين اقدام موجب شده تا صف‌هايي كه پيش از اين در خيابان فردوسي براي خريد دلار دولتي تشكيل مي‌شد، تقليل يابد و فقط مسافران يا همان نيازمندان حقيقي موفق خريد دلار شوند. تصميم جديد بانك مركزي و ابلاغ آن به صرافي‌ها خروج دلالان را از صف‌هاي دلار به همراه داشت ولي اين به معناي بي‌كار شدن دلال‌ها تلقي نمي‌شود چراكه اين افراد بي‌كار نمانده و مبادرت به خريد و فروش دلار در حوالي خيابان مي كنند. مشاهدات حاكي است، جمعيتي كه پيش از اين در مقابل صرافي‌هاي ملي و ملت براي خريد دلار منتظر مي‌ماندند كه البته اين افراد فقط صرافان مجاز بودند طي روز جاري و در اين ساعت ديگر مشاهده نمي‌شوند، چراكه با شرايط جديدي كه بانك مركزي براي فروش دلار ابلاغ كرد اين افراد خيلي سريع‌تر توانستند دلار مورد نياز خود را خريداري كنند. البته فروش دلار با قيد بليت و پاسپورت فقط منوط به تعداد كمي از صرافي‌هاي خيابان فردوسي مي‌شود؛ جمعيتي كه تا مقابل تعداد معدودي از صرافي‌ها صف مي‌كشيدند با قيد شرايط جديد به صرافي‌هايي مراجعه مي‌كنند كه قيد و شرطي براي فروش دلار در نظر نگرفته‌اند به اين معني كه امروز در خيابان فردوسي باز هم صرافاني هستند كه تنها با ارائه كارت ملي به مردم عادي يا همان دلالان امروزي دلار مي‌فروشند. مشاهدات حاكي است اقدام برخي از صرافي‌ها مبني بر فروش دلار فقط با ارائه بليت و پاسپورت، خشم و عصبانيت برخي از دلالان را به همراه داشته است؛ اين دلالان در واكنش اين اقدام صرافي‌ها به خبرنگار فارس مي‌گويند، قرار دادن اين شرط فقط موجب سود كردن صرافان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته