جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718

 تاريخ انتشار نتايج دکتري و اسامي تکميل‌ظرفيت کارشناسي ارشد پيام نور اعلام شد 

گروه آزمون وسنجش
: معاون سنجش و آموزش دانشگاه پيام نور با اعلام اينکه نتايج تکميل ظرفيت ارشد فراگير هفته آينده منتشر مي شود، گفت: هزار و 800 ظرفيت جديد براي دوره کارشناسي ارشد فراگير وجود دارد. به گزارش مهر، عبدالله معتمدي با بيان اينکه دانشگاه پيام نور به عنوان ابردانشگاه‌هاي کشورهاي آسيايي يا جهان اسلام يا بين‌المللي فعاليت مي‌کند، گفت: يک ميليون و 41 هزار و 279 دانشجو در دانشگاه پيام نور تحصيل مي‌کنند.

اعلام نتايج تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد فراگير در هفته آينده

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پيام نور از تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد فراگير خبر داد و گفت: تا کنون شش هزار نفر ثبت نام کننده در کارشناسي ارشد فراگير داشته‌ايم با اين وجود بخشي از ظرفيت‌ها در کارشناسي ارشد خالي مانده است لذا از هفته آينده از طريق سازمان سنجش و آموزش کشور براي دوره‌هاي ارشد فراگير اقدام به اعلام نتايج تکميل ظرفيت خواهد شد.معتمدي خاطرنشان کرد: ظرفيت‌هاي جديدي براي واحدهاي مجري کارشناسي ارشد پيام نور اعلام مي‌شود که به اين ترتيب براي همه مراکز و واحدها در هر رشته 10 نفر به ظرفيت پذيرش اضافه خواهد شد. و بر اين اساس کليه کساني که در آزمون فراگير ارشد پيام نور شرکت کرده‌اند مي‌توانند مجدداً به سايت سازمان سنجش مراجعه و در صورتي که در تکميل ظرفيت قبول شده باشند از محل قبولي خود مطلع شوند.

امکان پذيرش در انتخاب اول براي قبول شدگان ارشد فراگير

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پيام نور افزود: ممکن است پس از اعلام تکميل ظرفيت محل قبولي افرادي که پيش از اين به عنوان قبول شدگان ارشد فراگير معرفي شده‌اند تغيير کند به اين ترتيب که اگر داوطلبي در انتخاب دوم خود پذيرفته شده بود اکنون به دليل افزايش ظرفيت‌ها در انتخاب اولش امکان پذيرش پيدا مي‌کند

وي تعداد داوطلبان فراگير ارشد دانشگاه پيام نور را 100 هزار نفر عنوان کرد و گفت: دو هزار و 500 نفر در فراگير ارشد پيام نور پذيرفته شده بودند که در حال حاضر با احتساب اينکه 180 رشته محل کارشناسي ارشد فراگير داريم و در هر رشته محل 10 نفر به ظرفيت اضافه شده است، حدود هزار و 800 نفر جديد در تکميل ظرفيت به پذيرفته شدگان پيام نور اضافه مي‌شوند.

پذيرش دانشجو در مراکز بين المللي پيام نور از نيمسال دوم امسال

معتمدي از پذيرش دانشجوي پيام نور در دو مرکز بين‌المللي کيش و عسلويه اين دانشگاه از نيم سال دوم سال تحصيلي جاري در مقطع کارشناسي ارشد خبر داد و گفت:‌ در مرکز بين‌المللي عسلويه مقطع کارشناسي ارشد شش رشته مديريت بازرگاني، حسابداري، فناوري اطلاعات، مهندسي صنايع، حقوق بين‌الملل و روانشناسي دانشجو پذيرش مي‌شود و همچنين در مرکز بين‌المللي کيش در مقطع کارشناسي ارشد سه رشته مديريت بازرگاني، مديريت دولتي گرايش منابع انساني و جغرافيا گرايشي اقليم شناسي دانشجو پذيرش مي‌شود.

شرايط پذيرش دانشجو در مراکز بين المللي پيام نور

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پيام نور از انتشار اطلاعيه‌ پذيرش دانشجو در مراکز بين‌المللي کيش و عسلويه دانشگاه پيام نور ظرف چند روز آتي خبر داد و گفت: در نيمه اول آبان ماه ثبت نام مجازي داوطلبان تحصيل در اين دو مرکز بين‌المللي آغاز مي‌شود که فقط دارندگان معدل بالاي 14 در مقطع کارشناسي مي‌توانند ثبت نام کنند. سه برابر ظرفيت مورد نظر هر رشته جهت مصاحبه در کيش و عسلويه دعوت مي‌شوند و سپس به اندازه ظرفيت مورد نظر دانشجو پذيرش خواهد شد.وي متون محتوايي که در دو مرکز بين‌المللي کيش و عسلويه دانشگاه پيام نور ارايه مي شود را به زبان فارسي اعلام کرد و از ثبت نام دو مرحله‌اي براي داوطلبان اين دو مرکز خبر داد و گفت: اميدواريم تحصيل دانشجويان از نيم سال دوم سال جاري آغاز شود. سيستم پذيرش دانشجو در اين دو مرکز بين‌المللي سيستم بدون آزمون است و به استناد سوابق تحصيلي دانشجو و براساس مصاحبه علمي صورت مي‌گيرد.

فعاليت موسسات فراگير قبل از انتشار دفترچه هاي فراگير توجيه قانوني ندارد

وي افزود: لذا دانشگاه پيام نور مادامي که دفترچه فراگير را تهيه نکرده و اين دفترچه مورد تصويب وزارت علوم قرار نگرفته است فعاليت موسسات آمادگي فراگير هيچ شان و توجيه قانوني ندارد.

معتمدي از تصويب اساسنامه ايجاد شبکه دانشگاه‌هاي مجازي جهان اسلام خبر داد و گفت: وزارت علوم در گذشته دانشگاه پيام نور را مامور کرده بود تا مقدمات کار براي اجرايي شدن شبکه دانشگاه‌هاي مجازي جهان اسلام را فراهم کند. در حال حاضر دبيرخانه کانون مرکزي دانشگاه‌‌هاي جهان اسلام در پيام نور ايجاد شده و مسئول اين بخش نيز مشخص شده است.

اعلام نتايج نهايي آزمون دكتراي دانشگاه پيام نور تا يك ماه آينده

وي همچنين از اعلام نتايج نهايي آزمون دكتراي دانشگاه پيام نور تا يك ماه آينده خبر داد و تصريح كرد:‌ در مجموع 6 هزار و50 نفر در 28 رشته گرايش دانشگاه پيام نور ثبت نام كرده‌اند كه بر اين اساس از 311 نفر جهت مصاحبه دعوت به عمل آمد كه در اين راستا حداقل 2 و حداكثر 5 نفر براي رشته‌هاي مختلف پذيرش خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته