جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718

 علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال:
 نوري، 40سانت درآفسايد بود! 

علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال در مورد دربي و حواشي اين مسابقه، صحبت هاي زير را مطرح كرد.متن اين مصاحبه را در زير مي خوانيد:

دربي چطور بود؟

-خيلي خوب بود.بهتر از همه، طرفداران دو تيم بودند كه بدون كوچكترين مشكلي، تيم هاي خود را تشويق كردند.خوشحالم هواداران استقلال خوشحال ورزشگاه را ترك كردند.

چقدر استرس داشتيد؟

-خيلي زياد.تمام مسئوليت 100 هزار نفري كه به ورزشگاه مي آيند، روي دوش مااست.اگر خداي نكرده مي باختيم، هواداران خيلي ناراحت مي شدند و نمي توانستيم جوابشان را بدهيم.

از كيفيت بازي راضي بوديد؟

-از كيفيت راضي نيستيم؛ اما اين را هم بدانيد كه مقابل 100 هزار نفر بازي كردن و با آن فشار رواني، كار راحتي نيست و نمي شود بهتر از اين بود.هيچ تيمي در دربي دوست ندارد ببازد و فشار روي بازيكنان زياد است.

پيش بيني مي كرديد كه برنده دربي استقلال باشد.

-بله.شب قبل از بازي به هتل رفتم و در جمع بازيكنان گفتم كه اگر اين ديدار را نبريد، يعني از من مدير گرفته تا بقيه، كم كاري كرده ايم.بازيكنان استقلال همت خوبي از خود نشان دادند.

اما استقلال در دقايق پاياني گل زد و پرسپوليس نيمه دوم بهتر بود.

-آنها در 20 دقيقه پاياني بهتر از استقلال بودند.نگران شده بودم كه نكند يكي از مدافعان خطايي مرتكب شود؛ اما تعويضي كه آقاي مظلومي انجام داد و جباري به ميدان آمد، همه چيز را تغيير داد.پاس جباري براي مجيدي كافي بود تا او كاري كند، كارستان.مجيدي تكنيكي و سرحال، با حوصله اي كه از خود نشان داد، توانست استقلالي ها را خوشحال كند.

اين بازي را با پيروزي پشت سر گذاشتيد؛ اما علي دايي بابت داور و گل مردود شده پرسپوليس خيلي ناراحت بود.چند كارشناس داوري هم معتقد بودند گل پرسپوليس صحيح بود.

-متاسفانه اين كارشناسان جو ايجاد كرده اند.متاسفم كه سر اين بازي مهم، چنين جوي را درست مي كنند.فكر مي كنم چنين اظهاراتي حساب شده است و خودشان زنگ مي زنند تا نظر بدهند.

مثلا چه كسي؟

-بعدا مي گويم.براي كارشناسي دربي بايد دقت بيشتري كرد.يكي از مقرهايي كه در دنيا كارش تشخيص چنين صحنه هايي است و نمي خواهم فعلا نام آن را بياورم، اعلام كرد بازيكن پرسپوليس 40 سانت در آفسايد بوده است.به طور حتم اين فيلم را به فيفا و AFC مي فرستم تا خيال آقايان راحت شود.زماني كه بازيكن در آفسايد است و قصد دارد ضربه بزند، داور بايد اعلام آفسايد كند.نمي خواهم بگويم كه حرفم 100 در 100 درست است؛ اما اگر هم آفسايد نبود، 90 دقيقه بازي كرديم.فوتبال هم همين است.خود علي دايي سالي كه با سايپا قهرمان شد را به ياد بياورد.اگر در آن سال، گلي كه استقلال اهواز به ثمر رساند را داور قبول مي كرد، سايپا نمي توانست قهرمان شود؛ اما گلي كه همه ديدند وارد دروازه شده را داور قبول نكرد تا علي دايي با سايپا قهرمان شود.دايي مربي بزرگي است و تيمش هم خوب بود؛ اما استقلال هم زحمت كشيد و بازي را برد.

آقاي فتح الله زاده مثل اينكه براي باشگاه استقلال، هدف فقط پيروزي در دربي بود و بس.

-هميشه هواداران ما مي گويند ما دو جام داريم.يكي جام قهرماني و يكي هم پيروزي بر پرسپوليس.آنها اين رقابت را مثل كسب جام مي دانند.

براي شما هم دورنما از آينده همين است؟

-نه.برايم مهم است كه استقلال بهتر از اين و با قدرت به كارش ادامه دهد.بايد امسال در ليگ مقام خوبي را كسب كنيم.اكنون جام حذفي و يك ديدار سخت با پاس آن هم در همدان را در پيش داريم.بعد از آن در تبريز بازي سخت تري را با تراكتورسازي داريم.در واقع روزگار سياه استقلال فعلا هست.بايد با بازيكنان صحبت كنيم تا از حالت برد مقابل پرسپوليس خارج شوند.

در نشست خبري آقاي مظلومي از اداي دين به استقلال صحبت كرد و اينكه حاضر است اكنون از اين تيم جدا شود.ظاهرا در اين مدت سختي زياد كشيده كه چنين حرفي را زده است؟

-من نشنيدم.بايد در اين مورد با ايشان حرف بزنم.البته با توجه به فرصت كمي كه پيش از فصل در اختيار داشتيم، ايشان زحمت و سختي زيادي كشيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته