جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3719

 سفرهيات پارلماني آلمان به تهران 

گروه سياسي: بنا به دعوت کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي پتر گاووايلر رئيس کميته فرهنگي و آموزشي پارلمان آلمان صبح ديروز در رأس يک هيات پارلماني براي ديداري پنج روزه از ايران، وارد تهران شد. به گزارش مهر، هيات پارلماني آلمان در طول مدت اقامت خود در ايران علاوه بر گفتگو و تبادل نظر با غلامعلي حداد عادل رئيس کميسيون فرهنگي مجلس با چند تن از مقامات بلند پايه سياسي، پارلماني از جمله علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي نيز ديدار خواهند کرد. بازديد از چند مرکز علمي - فرهنگي در تهران و قم و اصفهان از مهمترين برنامه هاي اين هيات است.اعضاي هيات پارلماني آلمان از احزاب مختلف اين کشور هستند.

همزمان با سفر هيات پارلماني آلمان به تهران، "جواد آرين منش" نايب رئيس کميسيون فرهنگي مجلس در گفت وگو با خانه ملت، از جلسه مشترک کمسيون فرهنگي مجلس با هيات پارلماني آلمان خبر داد و گفت: در اين سفر و ديدار که بر اساس تقاضاي آلماني ها و موافقت کميسيون فرهنگي و مجلس شوراي اسلامي صورت گرفته است هدف و قصد هيات آلماني توسعه روابط ميان دو کشور است.

نماينده مشهد همچنين در تحليل خود از سفر کمسيون فرهنگي پارلمان آلمان به ايران اظهار داشت: به نظر مي رسد آلماني ها از اتفاقاتي که در حوزه سياست و اقتصاد رخ داده ناراضي هستند و ناخواسته با 1+5 همراه شدند و از تحريم هاي صورت گرفته عليه ايران استقبال نمي کنند. وي با بيان اينکه اعمال تحريم ها عليه ايران به نفع آلمان نخواهد بود، گفت: آلمان مايل نيست شريک اقتصادي خود يعني ايران را از دست بدهد و از آنجا که علي رغم مصوبات 1+5 و اتحاديه اروپا حجم مبادلات اقتصادي ايران در سال جاري رشد فزاينده اي داشته است لذا آلمان ها مايل هستند که به هر شکل ممکن روابط خود را با جمهوري اسلامي حفظ کنند. وي با تاکيد بر اينکه در صورت کاهش سطح روابط اقتصادي اروپا و از جمله آلمان ايران ضرر نمي کند، گفت: تحريم ها همواره موجب رشد و توسعه خلاقيت هاي جوانان ايراني شده و موجب کاهش وابستگي به توليدات خارجي ها رامي شود، بنابراين تحريم کنندگان ضرر مي کنند نه ايران. آرين منش با بيان اينکه درست است که سطح روابط سياسي قدري تنزل يافته است، تصريح کرد: آلمان ها به دنبال اين هستند که اين کاستي را از حيث روابط فرهنگي با ايران جبران کنند و لذا در حالي که مواضع رسمي آنها در جهت محدود کردن حجم روابط اقتصادي با ايران است اما شاهديم که شرکت هاي آلماني به صورت غير رسمي خواستار توسعه روابط سياسي و فرهنگي با ايران هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته