جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3719

 کوتاه از سياست 

 لغو رواديد با کشورها در دستور كار وزارت خارجه

گروه سياسي: وزير امور خارجه اعلام کرد، لغو رواديد و تسهيل رفت و آمدها با كشورهاي همسايه و ديگر كشورها در دستور كار اين وزارتخانه قرار دارد. "منوچهر متكي" ديروز در جلسه شوراي اداري شهرستان گرمي، افزود: اين سياست درجهت گسترش ارتباطات بين ملتها در دستور كار ماست. وي گفت: در آينده نزديك رواديد با گرجستان بصورت دو طرفه لغو مي شود و در باره آذربايجان نيز با توجه به اينكه ما لغو رواديد يكطرفه اعمال كرده ايم، انتظار مي رود مقامهاي آذري نيز بتدريج براي اين منظور ترغيب شوند. وزير امور خارجه در تشريح سياست خارجي كشور، از افزايش مخاطبين نظام اسلامي و گسترش پيام انقلاب در دنيا خبر داد و گفت: امرو توجه ها به پويايي و جهانگير شدن انقلاب اسلامي است و برخلاف برخي تبليغات عليه ايران سفر رئيس جمهور به لبنان باعث وحدت و ارامش در اين كشور شد. به گفته وي، ورود ايران به مرزهاي ناشناخته علم موجب بهت جهانيان شده و اين حايگاه مايه افتخار ملت است.

نخست‌وزير ارمنستان 3 آبان به تهران مي آيد

گروه سياسي: سفير ايران در ارمنستان از سفر دو روزه نخست‌وزير ارمنستان به ايران در سوم آبان‌ماه خبر داد. سيد علي سقاييان در گفت‌وگو با ايسنا، خاطرنشان كرد: به دعوت معاون اول رييس‌جمهور، کيگران سرکيسيان، نخست‌وزير ارمنستان روزهاي سوم و چهارم آبان‌ماه به همراه هيات تجاري از اتاق بازرگاني اين کشور به تهران سفر مي‌كند. وي خاطرنشان كرد: هيات تجاري ارمني از سوي رييس اتاق بازرگاني ايران، براي شرکت در همايش اقتصادي ـ تجاري که در تهران برگزار مي‌شود به ايران سفر مي‌کنند. سقاييان در پايان تصريح كرد: نخست‌وزير ارمنستان در اين سفر ضمن ديدار با رييس‌جمهور با معاون اول رييس‌جمهور و علي لاريجاني، رييس مجلس ديدار و درباره گسترش مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي بحث و تبادل‌نظر خواهد كرد.

قوه قضائيه پيگير نامه جعلي منتسب به رئيس اين قوه

گروه سياسي: سخنگوي قوه قضائيه با بيان اينکه پيگير نامه جعلي منتسب به رئيس قوه قضائيه هستيم، گفت: پيگيري اين موضوع را از مقامات امنيتي و اطلاعاتي خواسته ايم.به گزارش واحد مرکزي خبر، غلامحسين محسني اژه اي ديروز در حاشيه جلسه مسئولان عالي قضايي، افزود: تاکنون کسي به ما معرفي نشده است و هنوز پرونده قضايي به معناي اينکه فرد خاصي تحت تعقيب قرار گرفته باشد، تشکيل نشده است. وي با تأکيد بر اينکه اين نامه سر تا پا کذب محض است و واقعيت ندارد، گفت: اين نامه در زمينه جريان هاي فتنه سال گذشته است.

اعضاي كميسيون امنيت ملي به 4 استان مرزي مي روند

گروه سياسي: اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس به 4 استان مرزي كشور سفر مي کنند.به گزارش فارس، نمايندگان عضو كميسيون امنيت ملي، به استان‌هاي مرزي خراسان جنوبي، خراسان رضوي، سيستان و بلوچستان و خوزستان سفر خواهند كرد. بر پايه اين گزارش، در اين سفر مسائل و مشكلات امنيتي، سياسي و مرزي استان‌هاي مذكور مورد بررسي قرار خواهد گرفت و اعضاي كميسيون پس از بازگشت از سفر به اين 4 استان، مشكلات و مسائل اين استان‌ها را با حضور مسئولان ذي‌ربط و امنيتي در اين كميسيون بررسي خواهند كرد تا راه حلي براي حل اين موضوعات پيدا كنند.

باهنر: فراكسيون اصولگرايان مي‌توانست فعال‌تر عمل كند

گروه سياسي: نايب رييس فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي، با بيان اين‌كه اين فراكسيون مي‌توانست فعال‌تر عمل كند، از وجود اختلاف‌نظر در مورد عملكرد اين فراكسيون در بين اصولگرايان خبر داد. محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به پرسشي در مورد ارزيابي‌اش از عملكرد هيات رييسه با بيان اين‌كه اگر بخواهيم عادلانه قضاوت كنيم هيات رييسه فراكسيون اصولگرايان مي‌توانست فعال‌تر عمل كند، اضافه كرد: اختلاف‌نظري در اين خصوص ميان اصولگرايان وجود دارد كه بر اين اساس برخي معتقدند كه فراكسيون اصولگرايان در مجلس همواره يك نمود انتزاعي از عملكرد كل مجلس دارد، اما برخي ديگر معتقدند كه يكسري كارهاي اصولگرايي را كه كل مجلس انجام مي‌دهد نيازي نيست كه فراكسيون بگويد ما اين كار را انجام داده‌ايم؛ چرا كه كاري كه مجلس اصولگرا انجام داده در واقع همان كار فراكسيون اكثريت است و ضرورتي نيست كه فراكسيون به خود نسبت دهد. نماينده تهران در خانه ملت، با بيان اين‌كه من خود يكي از طرفداران اين نظريه هستم كه وقتي مجلس اصولگرا كاري انجام داد نيازي نيست كه فراكسيون اصولگرايان به خود نسبت دهد، افزود: برخي دوستان معتقدند كه فراكسيون بايد مرتبا فعال باشد و بيانيه صادر كرده و موضع‌گيري نمايد؛ اما ما مي‌گوييم آنجايي كه مجلس مواضع درست و خوبي دارد ديگر نيازي به وارد شدن فراكسيون اصولگرايان نيست. باهنر در پاسخ به پرسش ديگري درباره اظهارات ناطق نوري مبني بر عدم شركت در جلسات جامعه روحانيت مبارز و عدم معنا داشتن ريش‌سفيدي در ميان اصولگرايان، اظهار داشت: اين مسائل نسبي است و براي جواب دادن و يا ندادن چنين مسائلي نبايد فكر كنيم كه عدم شركت در جلسات جوابگوست. بايد در جلسات شركت و صحبت كرد و اظهارات را شنيد، پس از آن به اين نتيجه رسيد كه آيا ريش‌سفيدي جواب مي‌دهد يا خير.

وزير علوم: بازنشستگي استادان براساس قانون بود

گروه سياسي: وزير علوم بازنشستگي استادان دانشگاه‌ها را براساس قانون اعلام کرد. به گزارش واحد مرکزي خبر، کامران دانشجو دربرنامه نگاه يک شبکه اول سيما، افزود:‌ در 5 ماه گذشته هر موردي که به ما معرفي شد پس از تحقيق و بررسي به اين نتيجه رسيديم که بر اساس قانون بازنشسته شده اند. وي گفت: بر اساس قانون وقتي فردي 30 سال خدمت کند و 65 سال هم سن داشته و استاديار باشد بايد بازنشسته شود. دانشجو در عين حال، تصريح کرد:‌‌ بازنشستگي استادان به معناي قطع ارتباط آنها با دانشگاه نيست و مسئولان دانشگاه مي توانند همچنان از اين استادان براي تدريس دعوت کنند. وزير علوم افزود:‌ استادان بازنشسته مي توانند در پژوهشکده هاي زير نظر هر دانشگاه هم فعاليت کنند. وي افزود:‌ اگر کسي مصداق خاصي دارد مبني بر اين که استادي پيش از موعد بازنشسته شده است به دور از جنجال هاي رسانه اي به ما اعلام کند تا بررسي کنيم.

بازديد وزير كشور از مرز ايران و آذربايجان

گروه سياسي: وزير كشور در سفر به استان اردبيل از مرز جمهوري آذربايجان و ايران بازديد كرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، مصطفي محمد نجار در سفر به استان اردبيل از مرز 65 كيلومتري جمهوري آذربايجان و اردبيل بازديد كرد. وزير كشور در اين سفر از پاسگاه هاي مرزي خانقاه و صدآفرين بازديد كرد و سرهنگ موسوي فرمانده پليس مرزي استان اردبيل گزارشي را در خصوص وضعيت مرز به وزير كشور ارائه كرد. وزير كشور در اين بازديد همچنين به مقام شامخ شهدا اداي احترام كرد.

ناوشکن جماران به آب‌هاي آزاد مي رود

گروه سياسي: فرمانده نيروي دريايي ارتش اعلام کرد: ناوشکن جماران در آينده نزديک براي انجام ماموريت‌هاي مورد نظر به آب‌هاي آزاد و بين المللي اعزام مي شود. امير دريادار حبيب الله سياري در گفتگو با مهر، با اشاره به افزايش همکاري‌ها و استفاده از توان هوانيروز ارتش در ماموريت‌ها و عمليات‌هاي نيروي دريايي در آب‌هاي آزاد، گفت: در رزمايش ولايت 89 هماهنگي موفقيت آميزي نيروي دريايي و هوانيروز نشان داد که تدبير فرماندهي ارتش در جهت استفاده از هوانيروز در درياها محقق شده است. وي اظهارداشت: در حال توسعه توانمندي، آموزش و تمرينات بيشتر جهت استفاده بهينه از توانمندي هوانيروز و نيروي دريايي در کنار هم در آبهاي آزاد در جهت حفظ امنيت منطقه و اقتدار ايران هستيم. امير دريادار سياري با بيان اينکه در صورت لزوم از توانمندي هوانيروز در ماموريت‌هاي نيروي دريايي استفاده خواهد شد، افزود: هوانيروز از توانمندي و قدرت خوبي برخوردار است و به عنوان يک نيروي قدرتمند در ارتش به حساب مي آيد. فرمانده نيروي دريايي ارتش با اعلام اينکه ناوشکن جماران از جمله دستاوردهاي متخصصين و مهندسين صنايع دريايي کشور است، اظهار کرد: داشتن تجهيزات مناسب در دريا از ديگر مولفه هاي توان رزمي محسوب مي شود که نيروي دريايي با بهينه سازي و نوسازي تجهيزات خود در داخل کشور بدون کمک از کشورهاي خارجي نشان داده است که مي تواند گام هاي بلندتري در ساخت شناورهاي مختلف داشته باشد. وي اظهارداشت: ناوشکن جماران در آينده اي نزديک جهت انجام ماموريت و برافراشتن پرچم ايران در آبهاي آزاد و

بين المللي اعزام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته