جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3719

 رئيس جمهور در اردبيل خبرداد؛
 واريز يارانه‌ها از فردا به حساب مردم  

گروه سياسي: رئيس جمهور از واريز اولين مبلغ يارانه‌ها از 27 مهرماه همزمان با سالروز ميلاد امام رضا (ع) به حساب مردم خبرداد و با بيان اينکه آماده مذاکره با گروه 1+5 هستيم، خاطرنشان کرد: گفتگوي ايران با 1+5 بايد مبتني بر عدالت و احترام باشد. به گزارش مهر، محمود احمدي نژاد ديروز در ادامه سفرهاي استاني دولت در استاديوم تختي اردبيل در جمع مردم اين استان، از واريز اولين مبلغ يارانه‌ها به حساب مردم در روز ولادت امام هشتم خبر داد.وي با اعلام اينکه اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در راستاي اجراي عدالت است، خاطرنشان کرد: نبايد اينطور باشد که عده اي 30 برابر ببرند و عده اي چيزي نصيبشان نشود.احمدي‌نژاد افزود: دولت مي خواهد حق هر کسي را در جيب خودش بگذارد تا خود آن فرد پولش را مديريت کند. رئيس قوه مجريه با تاکيد بر اينکه برنامه هاي دولت عالمانه و قدم به قدم جلو مي رود، خاطرنشان ساخت: کساني که 20 سال نتوانستند اين طرح را اجرا کنند، 3 سال به دولت نهم فشار مي آوردند که اين طرح را اجرا کند اما حالا که اين طرح به قانون تبديل شده است شروع به مخالفت و داد و بيداد کرده اند. وي خطاب به مخالفان اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها، گفت: حق ملت از گلوي شما گرفته و به خود ملت بازگردانده خواهد شد.وي همچنين خطاب به مردم اردبيل عنوان کرد: من به شما اطمينان مي دهم که به لطف خدا و همراهي شما از ابتداي اجراي قانون هدفمندي يارانه ها وضعيت ملت ايران بهتر از قبل خواهد شد.

صف غربي‌ها براي فروش بنزين به ايران

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنانش به تحريم بنزين اشاره کرد و افزود: ما زير بار حرف زور نمي رويم نه تنها خودمان بنزين را توليد کرديم بلکه بخشي از آن را نيز صادر کرديم.رئيس جمهور تصريح کرد: وقتي که غربي‌ها اين وضعيت را در ايران ديدند هم اکنون در خليج فارس پشت صف ايستاده اند تا بنزين خود را به قيمت پايين به ما بفروشند.

آماده مذاکره با 1+5 هستيم

احمدي نژاد همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پيشنهاد کاترين اشتون رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا براي مذاکر با ايران، گفت: ما آماده مذاکره هستيم اما گفتگويي که از موضع عدالت و احترام باشد. وي با اشاره به شرايطي که تهران براي مذاکره دارد، خاطرنشان کرد: اول اينکه آيا شما به مقررات آژانس پايبند هستيد يا نه، دوم اينکه هدف شما از مذاکره دوستي، همکاري يا دشمني است؟ سوم اينکه در مذاکره از منطق و قانون تبعيت مي کنيد يا هر جا که کم آورديد شروع به سروصدا کردن و صدور قطعنامه مي پردازد و چهارم اينکه نظر شما درباره بمبهاي اتمي رژيم صهيونيستي چيست؟وي با بيان اينکه هر پاسخي داديد براي ما فرقي نمي کند، گفت: دوست داريم نظرات قانوني و منطقي بدهيد اما اگر غير از آن هم نظراتي ارائه کرديد با شما مذاکره خواهيم کرد. اما مذاکره ما با کسي که مي خواهد با ما همکاري و دوستي کند و قانون را بپذيرد با کسي که قصد دشمني دارد و نمي خواهد بر پايه عدالت گفتگو کند متفاوت است. وي تصريح کرد: البته ممکن است سکوت کنيم که معناي سکوت ما اين است که شما به مقررات آژانس پايبندي نداريد و از بمبهاي رژيم صهيونيستي حمايت مي کنيد و در مذاکرات به دنبال دوستي نيستيد.وي گفت: اشکال ندارد اما بدانيد اگر در مسير دوم حرکت کنيد نتيجه همان است که تاکنون گيرتان آمده نه سرسوزني بيشتر.

رويدادهاي لبنان معادلات عالم را برهم خواهد زد

احمدي نژاد همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه دشمنان جمهوري اسلامي ايران با سرمايه گذاري عظيم سعي در عدم شکوفا شدن ملت ايران و گسترش اسلام ناب محمدي (ص) را داشتند، گفت: دشمنان ما به ميزان زيادي براي ايجاد تفرقه در لبنان، تسلط بر اين کشور و جدا کردن ملت لبنان از انقلاب اسلامي و عظمت ملت ايران سرمايه گذاري کردند که خوشبختانه به نتيجه نرسيد.رئيس جمهور با بيان اينکه دشمنان جمهوري اسلامي ايران به دولتمردان لبناني فشار آوردند که چرا از رئيس جمهور ايران دعوت کرديد، گفت: در لبنان اتفاقي افتاد که معادلات خاورميانه و عالم را بر هم خواهد زد.احمدي نژاد اعلام کرد: پيام ملت ايران و لبنان به همه دنيا پيام يگانه پرستي، عدالت، مديريت مشترک جهاني، عشق و محبت به همه انسانهاست. رئيس قوه مجريه خطاب به غربي ها، تصريح کرد: به آنها مي گوييم که تا دير نشده به کاروان ملت ها بپيوندند که فردا دير است. فردا که ديگر کاري از دستتان بر نمي آيد و اگر ادعاي دوستي کنيد ملت ها ديگر به شما کاري نخواهند داشت.وي افزود: دنيا ديد ملت لبنان و منطقه عاشق عدالت، پاکي، يگانه پرستي و وحدت و مردمي انقلابي اند و از ابر قدرتها و زورگويان عالم بيزارند. احمدي نژاد پيام ملت لبنان را دفاع از عدالت و مقابله با اشغالگري و زورگويان عالم دانست و افزود: حرکت ملت لبنان و شعارهاي اين مردم يک بار ديگر ياس را به جبهه دشمنان بشريت و مستکبران عالم حاکم کرد و نشان داد که به فضل الهي رژيم غاصب و آدم کش هاي صهيونيستي رفتني است و به زودي قدس شريف به دست ملت ها آزاد خواهد شد. وي تصريح کرد: اگر آنها به نصيحت ملت ها توجه نکنند و منطقه را تخليه نکنند دست قدرت هاي منطقه که دست خداست، دم آنها را خواهد گرفت و به زباله دان تاريخ پرتاب خواهد کرد.

رئيس جمهور در ادامه با تاکيد بر اينکه ما در اين موضوعات هدايت هاي مولا حضرت صاحب الامر را مشاهده مي کنيم، گفت: همانطور که مي دانيد در 2-3 کيلومتري نقطه استقرار وحشي هاي صهيونيستي مردم فلسطين بدون سلاح ايستادند و مشت ها را گره مي کنند و عليه مستکبران و اشغالگران عالم شعار مي دهند اين هوشمندي، غيرت آنها جز به خاطر ايمان به خدا و امام عصر (عج) نيست. چرا که هر کسي و هر ملتي که دل به او بدهد رستگار، عظيم و شکست ناپذير خواهد شد.

تا آخرين مرحله ايستاده‌ايم

وي ادامه داد : زماني همه در برابر ملت ايران صف آرايي کردند تهديد و تحريم کردند و حرف هاي گنده تر از دهانشان زدند و هر چه داشتند براي مقابله با ملت ايران به صحنه آوردند، گفت: اما امروز ملت ايران تا آخرين مرحله ايستاده است و دشمن را تا خانه هاي اوليه شان خواهد راند. احمدي نژاد خطاب به غربي ها عنوان کرد: ما به شما نصيحت مي کنيم که چرا مي خواهيد سرنوشت خود را به سرنوشت رژيم صهيونيستي گره بزنيد در حاليکه اين رژيم در حال واصل شدن به جهنم است و هر کسي که سرنوشت خود را به اين رژيم منفور گره بزند عاقبت به همراه رژيم اشغالگر قدس به جهنم واصل خواهد شد.وي در ادامه حرکت مردم لبنان را پيام اميد، دعوت به آينده روشن، ايستادگي و مقاومت و شرف وعزت به شمار آورد و افزود: من در همين جا و در حضور شما مردم اردبيل از مسئولان لبنان تشکر و قدرداني مي کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته