جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3719

 بانک و بيمه 

 رييس شوراي عالي هماهنگي مديران عامل بانك‌هاي دولتي: ‏

حجم فعاليت بانك‌ها از مشكلات پياده سازي بانكداري الكترونيكي است

رييس شوراي عالي هماهنگي مديران عامل بانك‌هاي دولتي گفت: پياده سازي بانكداري الكترونيك در كشور با توجه به بومي سازي، قدمت و حجم فعاليت بانك ها كار ساده‌اي نيست و به همين دليل نبايد در زمان بروز مشكل در اين بخش دنبال مقصر بگرديم. محمودرضا خاوري در گفت و گو با ايرنا،‌ در پاسخ به پرسشي درخصوص هزينه بانكداري الكترونيك براي بانك‌ها، ‌افزود: بانكداري الكترونيك روشي سهل و ممتنع و به معنايي هم آسان و هم مشكل است.

مديرعامل بانك ملي گفت: نظام و شبكه بانكي براي بهبود روند بانكداري الكترونيك تمام تلاش خود را انجام داده و به دنبال جلب رضايت مردم است. وي درباره هزينه بانكداري الكترونيك در بانك ملي با تقسيم بندي هزينه‌هاي اين بخش به توسعه زيرساخت‌ها و به روز كردن نرم افزارها، گفت: سرمايه‌گذاري‌هاي مرتبط با زيرساخت ها و كالاهاي سرمايه‌اي به عنوان هزينه محسوب نمي‌شود. مديرعامل بانك ملي گفت: هزينه سالانه توسعه زيرساخت‌هاي بانكداري الكترونيك در اين بانك 20 ميليارد تومان و قرار است با صرف هزينه‌ها در اين بخش ظرف پنج تا شش سال آينده بانكداري الكترونيكي در اين بانك تكميل ‌شود.

‏بهره مندي 4500 واحد توليدي از تسهيلات بانك صنعت و معدن

رييس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن گفت: تاكنون مجموعاً حدود 90 هزار ميليارد ريال تسهيلات ارزي و ريالي به طرح هاي آمايش اختصاص يافته است.محمدرضا پيشرو، با بيان اين مطلب گفت: اين بانك توانسته است طي 5/1 سال كه از اجراي طرح آمايش مي گذرد براي چهار هزار و 500 طرح صنعتي تأمين مالي كند. وي با بيان اينكه از اين تعداد، سه هزار و 500 طرح در قالب سرمايه در گردش و مابقي طرح ها ايجادي و نيمه تمام بوده است، تصريح كرد: حدود 60 مورد از طرح هاي آمايش با بهره مندي از تسهيلات 12 درصدي بانك صنعت و معدن افتتاح شده و يا در شرف بهره برداري قرار دارد.

پيشرو افزود: به منظور تسريع در ارايه تسهيلات به واحدهاي توليدي و صنعتي سقف پرداخت وام به اين مراكز در استان ها به 40 ميليارد ريال افزايش يافته كه اين رقم بر اساس بنيه كارشناسي هر استان تعيين شده است.

بيمه‌‌آسيا بازديدكنندگان غار عليصدر را تحت پوشش قرار داد

براي دومين سال متوالي بازديدكنندگان از غار عليصدر تحت پوشش بيمه‌هاي مسئوليت بيمه‌آسيا قرار گرفتند. علي كتيرائي معاون سرپرستي شعب استان همدان بيمه‌ آسيا با اعلام خبر فوق گفت: بر اساس قرارداد شركت بيمه‌آسيا و شركت سياحتي عليصدر، تمامي بازديدكنندگان از غار عليصدر به عنوان طولاني‌ترين غار آبي جهان و مجتمع سياحتي عليصدر تحت پوشش بيمه‌هاي مسئوليت بيمه‌آسيا قرار گرفتند. كتيرائي مبلغ هزينه‌هاي پزشكي را براي هر نفر 10 ميليون ريال، حداكثر غرامت فوت و نقص عضو براي هر نفر در ماه‌هاي عادي را 450 ميلون ريال و حداكثر غرامت فوت براي هر نفر در ماه‌هاي حرام را 600 ميليون ريال اعلام كرد. معاون سرپرستي شعب استان همدان بيمه‌آسيا افزود: در صورت وقوع حادثه ناشي از خطرهاي مورد بيمه، بيمه‌آسيا متعهد است نسبت به پرداخت خسارت بر اساس ارائه مدارك و برآورد كارشناسان خود اقدام نمايد. گفتني است غار عليصدر تنها غار تالابي ايران و از معدود غارهاي آبي جهان است. اين غار در 75 كيلومتري شهر همدان، نزديك روستاي عليصدر در شهرستان كبودرآهنگ واقع شده است. ارتفاع غار از سطح دريا 2100 متر بوده و محوطه آن شامل دهليزهاي متعددي مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته