جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3719

 سوت پايان 

 محروميت اشجاري از حضور در كليه
مسابقات فوتبال

كميته انضباطي فدراسيون فوتبال حسن اشجاري بازيكن تيم فوتبال استيل آذين تهران را تا اطلاع ثانوي از حضور در كليه رقابت هاي فوتبال محروم كرد.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، كميته انضباطي با بررسي گزارش هاي رسيده از بازي تيم هاي استيل آذين و سايپا و بر اساس تخلفات محرز اشجاري، اين بازيكن را با استناد به ماده 11 آيين نامه انضباطي و با صدور قرار موقت از همراهي تيم استيل آذين در تمامي مسابقات و تا اطلاع ثانوي معلق و محروم كرد.

البته اشجاري روز دوشنبه سوم آبان ماه به كميته انضباطي خواهد رفت تا در جلسه رسيدگي به اتهامات خود شركت كند.حسن اشجاري در اواسط نيمه دوم ديدار تيم استيل آذين مقابل سايپا در هفته يازدهم ليگ برترهنگام پرتاب اوت، ناگهان به سمت تماشاگران بازگشت و به آنها فحاشي كرد.ديداراين دو تيم در نهايت با نتيجه پنج بر يك به سود تيم سايپا پايان يافت.

تومباكوويچ ازايران رفت

سرمربي كروات تيم فوتبال استيل آذين شنبه شب ايران را ترك كرد.درحاليكه مسئولان باشگاه استيل آذين برعدم اخراج لوبيسيا تومباكوويچ اصرار داشتند و از ادامه مذاكره با اين مربي خبر مي‌دادند تا به توافقي با اين مربي برسند،وي ايران را ترك و به كشورش سفر كرد.

تومباكوويچ درابتداي فصل با هدف قهرماني به تيم استيل آذين آمد؛ اما به دليل مشكلات حاشيه‌اي كه پيش آمد، ازاين تيم جدا شد.به اين ترتيب استيل آذين بدون سرمربي شد وافشين پيرواني به عنوان مربي هدايت فني اين تيم را بر عهده دارد.

تقدير كميته انضباطي فدراسيون فوتبال از هواداران استقلال و پرسپوليس

كميته انضباطي فدراسيون فوتبال با ارسال نامه اي به كانون هواداران دو تيم استقلال و پرسپوليس تهران به دليل برگزاري مطلوب شهر آورد 69 پايتخت تقدير و تشكر كرد.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، كميته انضباطي در نشست خود با بررسي گزارش ناظران و ساير عوامل موثر در برگزاري شهرآورد مراتب تقدير و تشكر خود را از هواداران هر دو تيم استقلال و پرسپوليس اعلام كرد.كميته انضباطي فدراسيون فوتبال همچنين از برخورد و رفتار مطلوب هواداران تيم تراكتور سازي تبريز در چند مسابقه اخير اين تيم در ليگ باشگاه هاي برتر ايران به ويژه در بازي هفته دهم مقابل تيم نفت تهران تقدير كرد.

اعلام آمادگي 8 تيم براي حضور در تكواندو
جام فجر

براي حضور در رقابت هاي تكواندوي بين المللي جام فجر 8 تيم آمادگي خود را اعلام كرده اند.پس از ارسال دعوتنامه از سوي فدراسيون تكواندوي ايران تا به امروز كشورهاي تركيه، آذربايجان، روسيه، فرانسه، عراق، افغانستان، پاكستان و هندوستان آمادگي خود را براي حضور در جام فجر اعلام كرده اند.بيست و سومين دوره مسابقات بين المللي تكواندو جام فجر در روزهاي 4 تا 6 اسفندماه در اروميه برگزار مي شود.مسابقات بانوان در روز چهارم و رقابت هاي آقايان در روزهاي 5 و 6 اسفندماه به صورت آزاد برگزار خواهد شد.همچنين سومين دوره جام باشگاه هاي آسيا در روزهاي 2 و 3 اسفندماه صورت مي گيرد كه ايران به عنوان ميزبان مي تواند 3 نماينده در آن داشته باشد.ديگر كشورهاي آسيايي نيز مي توانند 3 باشگاه خود را براي حضور در جام باشگاه هاي آسيا راهي ايران كنند.

تيم ملي واليبال دراردوي سيزدهم

سيزدهمين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال ازامروز دوشنبه با حضور 17 بازيکن آغاز مي‌شود.فرهاد سال افزون از تيم جوانان و مجتبي شبان از تيم ب براي حضور دراين مرحله از تمرينات تيم ملي واليبال انتخاب شده‌اند.ضمن اينکه مشکل سربازي و خروج از کشور فرهاد قائمي هنوز حل نشده است با اين حال اين بازيکن نيز در تمرينات شرکت خواهد کرد.

اسامي بازيکنان حاضردراردوي سيزدهم تيم ملي واليبال به اين شرح است:عليرضا نادي، محمد موسوي عراقي، حسام بخششي، عادل غلامي، مجتبي عطار،عبدالرضا عليزاده،سعيد معروف، مهدي مهدوي، آرش کشاورزي، فرهاد نظري افشار،حمزه زريني، آرش کمالوند، محسن عندليب، محمد محمدکاظم، فرهاد قائمي، مجتبي شبان، فرهاد سال افزون.اين مرحله از تمرينات تيم ملي واليبال تا زمان اعزام به ترکيه و برپايي اردوي تدارکاتي در استانبول ادامه خواهد داشت.تيم ملي واليبال طي روزهاي اول تا7 آبان ماه دراستانبول اردو مي‌زند و دراين مدت با تيم‌هاي گالاتاسراي، فنرباغچه، بشيکتاش و ام -اي-اف ديدار خواهد کرد.تيم ملي واليبال براي حضور در بازي‌هاي آسيايي آماده مي‌شود.

تدوين دايره المعارف ورزشهاي سنتي

غلامرضا جعفري رئيس فدراسيون ورزشهاي روستايي و عشايري کشور از تدوين دايره المعارف بازي ها و ورزشهاي سنتي و بومي کشور خبر داد.وي در مراسم برگزاري همايش بازي هاي بومي و محلي روستايي و عشايري گرمسار گفت:تلاش شده در دايره المعارف بازي ها و ورزش هاي سنتي 420 نوع بازي روستايي و عشايري با کارکردهاي علمي و با توجه به تنوع فرهنگي در سند توسعه ورزش هاي روستايي ثبت شود.

وي با اشاره به اينکه تعداد بازي هاي محلي ايران 2هزار و 400 بازي شناسايي شده است، گفت:طناب کشي، هفت سنگ، کشتي، کمربند بازي و اسب دواني از جمله بازيهاي محلي است.جعفري با بيان اينکه 220 هزار ورزشکار روستايي در کشور فعاليت مي کنند، گفت:برگزاري جشنواره هاي بومي و محلي سمبل و تجلي ارزش هاي فرهنگي و فرهنگ حاکم بر جامعه اسلامي است.به گفته وي، اين بازي ها نشاط خاصي را براي افراد جامعه ايجاد و سنت ديرينه ما را دوباره مهندسي مي کند.وي با اشاره به اينکه فعاليت‌هاي اين فدراسيون بر اساس فرهنگ و تفکر ايراني پايه‌ريزي شده است، گفت:احيا و ترويج ورزش‌هاي سنتي و بازي‌هاي بومي و محلي با رويکرد فرهنگي از محورهاي فعاليت اين فدراسيون است.در اين همايش در روستاي حسين آباد کرد ها در آرادان شهرستان گرمسار17 بازي بومي نظير اسب دواني، کشتي و طناب کشي اجرا شد.

تقابل قلعه نوعي و مرفاوي در اصفهان

ديدار سپاهان و مس کرمان تقابل امير قلعه نوعي و صمد مرفاوي دراصفهان است.تيم هاي سپاهان اصفهان و مس کرمان در چارچوب رقابت هاي هفته دوازدهم ليگ برتر با يکديگر ديدار مي کنند.

رويارويي اين دو تيم درحالي است که هدايت سپاهان با امير قلعه نوعي و مس کرمان با صمد مرفاوي است.اين دو مربي روزگاري همکار يکديگر دراستقلال بودند اما در دوره مديريت واعظ آشتياني براستقلال روابط اين دو شکراب شد و حتي کار به آنجا کشيد که قلعه نوعي گفت:مرفاوي يادش رفته چند نفر را واسطه کرد تا من او را مجددا دستيارم در استقلال کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته