جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (يكشنبه) نسخه شماره 2618

  همکاري سازمان نظام پزشکي و تامين اجتماعي براي ساماندهي اقتصاد سلامت  

در نشست مشترک روسا و مسئولان سازمان نظام پزشکي و سازمان تامين اجتماعي مسايل مهم في مابين جامعه پزشکي و سازمان تامين اجتماعي مورد بررسي قرار گرفت.
به گزارش سرويس علمي آفرينش ، در اين نشست دکتر صدر رئيس کل اين سازمان در سخناني با يادآوري اهميت نقش و رسالت سازمان تامين اجتماعي در ايجاد رفاه، و تحقق عدالت اجتماعي به عنوان آرمان هاي اساسي انقلاب و نظام اسلامي سهم سازمان تامين اجتماعي در تامين سلامت و بهداشت آحاد جامعه بويژه در حوزه اقتصاد سلامت و تامين منابع و اعتبارات نظام سلامت را بسيار مهم توصيف کرد و بر همکاري دو سازمان براي ساماندهي اقتصاد سلامت تاکيد نمود.
وي گفت: جامعه تحت پوشش و خدمت اين سازمان محرومين، بازنشستگان و قشر مولد جامعه هستند که هر کدام از آنها در منطق و برنامه هاي نظام اسلامي داراي جايگاه شايسته  و ويژه اي هستند و ارايه خدمات به آنها در حکم عبادت مي باشد.
رئيس کل سازمان نظام پزشکي بر ضرورت تشکيل کميسيون مشترک نظام پزشکي و تامين اجتماعي تاکيد کرد و افزود: اين کميسيون مسايل مشترک ميان دو سازمان از جمله سرانه درمان و مناسبات ميان سازمان تامين اجتماعي و جامعه پزشکي را مورد بررسي کارشناسي قرار خواهد داد.
در اين نشست مددي رئيس سازمان تامين اجتماعي نيز در سخناني با اشاره به کمبودها و مشکلات پيش روي اين سازمان از بدهي 1100 ميليارد توماني دولت به تامين اجتماعي خبر داد و گفت: کاهش سن بازنشستگي و مدت زمان خدمت از جمله عوامل اصلي کاهش درآمدها و افزايش هزينه هاي اين سازمان شده است.
وي گفت: نظام تامين اجتماعي يک نظام علمي است و اگر دولت درصد است تا از افراد جامعه حمايت کند نبايد اين اقدام دولت به بهانه اي براي ناديده گرفتن اين اصول علمي تبديل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته