جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (يكشنبه) نسخه شماره 2618

  با لغو ممنوعيت احداث واحد هاي صنعتي در شعاع 120 کيلومتري;
 هجوم صنايع به داخل تهران 

لغو ممنوعيت ايجاد واحد هاي صنعتي در شعاع 120 کيلومتري تهران باعث کشش سرمايه گذاران به سمت پايتخت و در تيجه عدم توسعه يافتگي استان هاي هم جوار تهران خواهد شد.
يک مقام مسوول در گفت وگو با ايسنا با بيان اين مطلب اظهار کرد: در گذشته بحثي توسط سازمان حفاظت محيط زيست مطرح شده بود که براساس آن قرار بود استقرار صنايع مختلف براساس نوع فعاليتشان در شعاع هاي مختلف شهر تهران صورت گيرد که البته تا به حال نهايي نشده است.
وي در خصوص بحث هاي مطرح شده مبني بر لغو ممنوعيت احداث کارخانه هاي صنعتي در شعاع 120 کيلومتري تهران گفت: در حال حاضر بسياري از صاحبان صنايع خواستار استقرار واحد توليدي خود در شعاع 120 کيلومتري هستند که بحث لغو ممنوعيت حضور صنايع در اين شعاع، ميزان استقبال از شهرک هاي صنعتي موجود در اين محدوده را افزايش خواهد داد.
وي ادامه داد: به اين ترتيب صنعتگراني که به سرمايه گذاري در خارج از شعاع 120 کيلومتري تهران اقدام کرده اند با توجه به اين که از بازار مصرف فاصله دارند، به نوعي مغفول خواهند ماند و البته در مقابل، اين موضوع باعث شکوفايي شهرک هاي اشتهارد و فيروزکوه خواهد شد; زيرا اين شهرک ها در داخل شعاع 120 کيلومتري قرار دارند.
به گفته اين کارشناس، در صورت لغو قانون مربوطه، امکان خروج برخي از صنايع موجود در شهرک هاي خارج از شعاع 120 کيلومتري تهران از اين شهرک ها و ورود آنها به داخل تهران وجود خواهد داشت و علاوه بر اين توسعه استان هاي اطراف تهران مانند سمنان و قم دچار مشکل خواهد شد.
وي با تاکيد بر اين که با عملي شدن اين موضوع، بحث رعايت عدالت اجتماعي و شکوفايي شهر هاي ديگر زير سوال خواهد رفت، تصريح کرد: در گذشته پيشنهاد ايجاد واحد هاي صنعتي  هاي تک (با تکنولوي بالا) در تهران و ايجاد واحد هاي صنعتي وابسته به نيروي کار در شهرستان ها مطرح شده بود که با مطرح شدن بحث لغو ممنوعيت احداث کارخانه هاي صنعتي در شعاع 120 کيلومتري تهران اين موضوع نيز زير سوال خواهد رفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته