جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/09/13 - روزنامه سراسري صبح ايران ( شنبه) نسخه شماره 3755

 اخبار 

 معاون عمراني استاندار تهران:

مهدکودک‌ها، مراکز پيش‌دبستاني و مدارس ابتدايي شهر تهران تعطيل شد

ادارات تهران شنبه تعطيل نيست

در اين حال مهندس محمودي، معاون عمراني استاندار تهران به ايسنا گفت: به دليل افزايش آلاينده‌ها مهد کودک‌ها، مراکز پيش‌دبستاني و مدارس ابتدايي در مناطق 22 گانه شهرداري تهران در روز شنبه تعطيل شد.وي با اشاره به تشكيل جلسه كميته هماهنگي و نظارت مواقع اضطراري آلودگي هواي تهران در شامگاه جمعه افزود: بر اساس پيش‌بيني سازمان هواشناسي و اطلاعات اخذ شده از ايستگاه‌هاي اندازه‌گيري در سطح شهر تهران، در روزهاي جمعه، شنبه و يکشنبه شرايط پايداري جوي در شهر تهران همچنان استمرار خواهد داشت و و به لحاظ آلاينده‌ها، وضعيت همچنان در شرايط «هشدار» است. وي افزود: بر اين اساس لذا کميته مواقع اضطراري هواي تهران مصوب كرد در روز شنبه 13 آذر ماه صرفا همه مهدکودک‌ها، مراکز پيش‌دبستاني و مدارس ابتدايي در مناطق 22 گانه شهر تهران تعطيل و ساير مقاطع تحصيلي، دانشگاهها و ادارات دولتي داير است. معاون عمراني استاندار تهران با اشاره به اين كه تمامي ادارات دولتي موظفند به كاركنان خود براي اين روز در صورت درخواست و نياز مرخصي بدهند افزود: همچنان روزهاي شنبه و يکشنبه ادارات، نهادها و سازمانهاي دولتي به جز بانک‌ها در شهر تهران يک ساعت زودتر تعطيل خواهند شد و با برنامه‌ريزي مسوولان در آينده کاهش ساعت کاري جبران خواهد شد. وي يادآور شد: اجراي طرح زوج و فرد خودروها همچنان براي تمامي شهر تهران ادامه خواهد يافت.

احتمال تاثير ناپايداري جو در شمال کشور بر آلودگي هواي تهران

همچنين دبير کميته آلودگي هواي تهران با اشاره به احتمال تغييرات جوي در شمال ايران گفت: احتمالا تغييرات جوي ناپايداري هواي تهران را متاثر کند و در روزهاي آينده وضعيت آلودگي بهتر شود. علي اشرفي پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پايداري جو در تهران به نقل از اداره پيش بيني هواشناسي تهران گفت: تا اواسط هفته وضعيت جو پايدار مي ماند.

وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي

عدم آگاهي نسل جديد از بيماري ايدز بزرگترين خطر براي نظام سلامتي است

وزير بهداشت‌، درمان و آموزش پزشكي ، عدم آگاهي نسل جديد از ايدز را بزرگترين خطر پيش روي نظام سلامت كشورعنوان كرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي دكتر' مرضيه وحيد دستجردي ' با اعلام اين مطلب افزود: امروزه مهم ترين اقدام پيشگيرانه براي كنترل عفونت HIV آگاهي بخشي به نسل نوجوان و جوان در مدارس، دبيرستان‌ها و دانشگاههاست. وي با بيان اينكه روابط پرخطر جنسي در دهه آينده بيشتر از هر قشري، قشر نوجوان و جوان را تهديد مي‌كند، اظهار داشت: دهه آينده، دهه انتقال بيماري ايدز از طريق روابط جنسي است و نوك پيكان آن به سوي مهم ترين قشر جامعه ، جوانان و نوجوانان است و بايد با اطلاع رساني كافي ، آنان را با خطر اين بيماري آشنا ساخت.وي پيشگيري از انتقال جنسي ايدز را مهمترين پيشگيري‌ها در نظام مراقبت اپيدميولوژيك دانست و افزود: بايد تجربه‌هاي موفق توزيع سرنگ و سوزن استريل در طرح پيشگيري از اشاعه ايدز در بين معتادان به شكلي مشابه در جريان اشاعه ايدز از راه انتقال جنسي به كار گرفته شود و در اين راه از تمام توان بخش‌هاي دولتي و غيردولتي بايد بهره برد.دستجردي در پايان ارايه خدمات مشاوره به برخي زنان خاص را با توجه به موارد بيشتر مشاهده ايدز در اين قشر لازم و ضروري دانست و خواستار تاسيس كلينيك‌هاي مثلثي بيشتر و مشاوره و مراكز گذري در اين موضوع شد.

14 زائر ايراني در تصادف دو اتوبوس در جنوب بغداد کشته شدند

14 نفر از هموطنان روز گذشته در تصادف يک اتوبوس حامل زائران ايراني با يک اتوبوس عراقي در جنوب بغداد کشته شدند.به گزارش واحد مرکزي خبر ، نماينده سازمان حج و زيارت در عراق اعلام کرد: اتوبوس سانحه ديده در استان بابل عراق حامل زائران عتبات عاليات ازاستان تهران بودکه به علت شدت تصادف هنوز قربانيان آن بطور کامل شناسايي نشده اند.جواد خاني در مصاحبه تلفني با خبرنگار واحد مرکزي خبر در بغداد گفت: اين اتوبوس مربوط به يک کاروان حامل زائران ايراني وابسته به سازمان حج و زيارت از نجف اشرف براي زيارت مرقد ائمه عازم سامرا بود که در شهر حله مرکز استان بابل در90 کيلومتري جنوب بغداد با يک دستگاه اتوبوس عراقي به شدت تصادف کرد. وي افزود: شدت تصادف به گونه اي است که شناسايي برخي اجساد به سادگي ممکن نيست. خاني گفت: تاکنون 10 جسد مربوط به زائران ايراني شناسايي شده اند. وي افزود:سي نفر از مجروحان ايراني اين سانحه براي مداوا به بيمارستان جمهوري شهر حله منتقل شدند. خاني گفت: سه نفر نيز به صورت سرپايي مداوا شدند. نماينده سازمان حج و زيارت در عراق اگفت: براثر شدت تصادف اسناد و گذرنامه هاي شماري از زائران از بين رفته است و همين موضوع شناسايي دقيق را با مشکلاتي همراه کرده است. در اين حال پليس شهر حله تلفات اين سانحه را 73 کشته و زخمي اعلام کرد که در ميان کشته شدگان 14 نفر ايراني هستند .اما تلويزيون دولتي عراق دقايقي پيش شمار تلفات اين سانحه را 91 کشته و زخمي اعلام کرد که 32 نفر از قربانيان اين تصادف اتباع ايراني هستند . در اين تصادف دو عراقي نيز کشته شده است.

200 هزار کارگر ساختماني تا پايان سال بيمه مي شوند

سرپرست معاونت امور اجتماعي وزارت رفاه و تأمين اجتماعي از پوشش بيمه اجتماعي 200 هزار کارگر ساختماني تا پايان سال جاري خبر داد.صمدالله فيروزي در گفتگو با مهر با تاکيد بر اينکه حمايت از قشر ضعيف جامعه و صنوف مختلف از اولويتهاي وزارت رفاه است گفت: اجراي طرحهاي بيمه‌اي از اين افراد تأثير زيادي در روند زندگي آنها گذاشته است.وي با اشاره به منابعي که دولت براي حمايت از کارگران ساختماني و خانواده‌هايشان در اين طرح تعيين کرده تصريح کرد: هم اکنون با برنامه‌ريزي صورت گرفته تا پايان سال جاري 200 هزار کارگر ساختماني به همراه خانواده‌هايشان که حدود 900 هزار نفر مي‌شوند تحت پوشش بيمه اجتماعي قرار مي‌گيرند. فيروزي به نرخ حق بيمه تعيين شده در طرح بيمه کارگران ساختماني اشاره کرد و ادامه داد: ابتدا اين حق بيمه از سوي کارفرما 4 درصدبود که بعد از بررسي‌هاي صورت گرفته اين رقم به يک درصد رسيد که در اين راستا کارفرمايان موظفند بر اساس ضوابط قانوني کارگران را تحت پوشش بيمه قرار دهند. سرپرست معاونت اموراجتماعي وزارت رفاه همچنين در خصوص پوشش بيمه‌اي خدمات دندانپزشکي اظهار داشت: هم‌اکنون برخي از خدمات دندانپزشکي در مراکزبيمه‌اي تأمين اجتماعي انجام مي‌شود ضمن اينکه خدماتي نيز براي کودکان 6 تا 12 سال بر اساس مصوبه شوراي عالي بيمه ارائه مي شود در غير اين صورت هنوز برنامه‌اي براي پوشش خدمات بيمه‌اي دندانپزشکي ساير بيمه‌ها نداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصاد و بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته